gry planszowe karciane > Poprzez wieki
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Poprzez wieki

Poprzez wieki

Bardzo szybka gra karciana z mechaniką draftu.

cena:

39.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 10 lat
czas gry: od 10 do 20 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal (2015)
projektant: Kristian Čurla

wersja językowa: polska

Opis


Poprzez Wieki jest grą przeznaczoną dla dwóch graczy, która łączy w sobie prostotę rozgrywki znaną z mikrogier oraz strategię opartą o kolekcjonowanie zestawów kart oraz system draftu (znany np. z fazy wypatrywania Osadników: Narodziny Imperium).

Każdy z graczy otrzymuje 5 kart, spośród których wybiera jedną, pozostałe przekazuje przeciwnikowi. Każda karta posiada swój własny symbol oraz specjalną zasadę, która pozwala zdobyć punkty w zależności od zebranych symboli znajdujących się na kartach. Z końcem rundy gracze wybierają jedną kartę, która jako relikt przeszłości pozostanie w ich królestwie na przyszłe rundy, a także usuwają inną ze swoich kart znajdujących się w swoim królestwie. Po zakończeniu 3 rund wygrywa gracz z najlepiej rozwiniętym królestwem.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-03-11 Urzeka prostotą i... ilustracjami autor: kopernik92

Gra bardzo szybka a jednocześnie wciągająca i rzadko kończy się na jednej partii. Proste zasady to największa zaleta: wybierasz kartę i zamieniasz się z przeciwnikiem. I znowu karta... i tak do końca. Reszta zasad praktycznie zawarta jest na kartach.

+proste zasady
+piękne, naprawdę przepiękne ilustracje na kartach
+ładne pudełko i wewnętrzny kartonik
+notesik do puktowania
+ołówek (chociaż śmiałem się, że został dorzucony chyba tylko dlatego, żeby pudełko nie wydawało się puste)

- troszkę nieczytelna czcionka nazw obiektów

Gra szybciutka więc warto ją mieć na jakąś przerwę w pracy czy na uczelni
dodano: 2016-06-22 Szybki drafting dla dwojga autor: maarhabaj

Świetna mała podróżna gra dla dwóch. Gram z córką wieczorem przed snem, bo rozgrywka jest błyskawiczna, a ścieżek do zwycięstwa dość dużo, jak na 18 kart, które są w grze.
dodano: 2015-12-06 Zaskakująco dobra autor: monga

a nawet bardzo dobra. Zagrałam pierwszy raz zupełnie przypadkowo na jednej z imprez planszówkowych i od razu bez wahania kupiłam.
Jak na 18 kart i małą prostą szybką 2-osobówkę oferuje dużo większe możliwości niż można by oczekiwać. Po pierwszej kolejce znamy wszystkie karty, które weszły do danej rundy i wybierając kartę do zagrania w danej kolejce musimy zdecydować czy wolimy grać dla siebie czy przeciw rywalowi, oceniać czy jak wybierzemy tę kartę, to inna potrzebna nam do realizacji celu do nas wróci, czy przeciwnik nam ją w następnej kolejce podbierze. Czy lepiej ryzykować i postawić na trudniejszy cel ze świadomością, że o porażkę nie będzie trudno, czy lepiej stawiać na cele proste, za małą liczbę punktów, ale pewniejsze. Naprawdę jest nad czym pomyśleć przed każdym ruchem :-)
Gra sprawia mi naprawdę dużą przyjemność, zasady są proste, a grafiki na kartach - przepiękne ! Już dla samych kart warto ją mieć, gorąco polecam !