gry planszowe karciane > Intryganci
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Intryganci

Intryganci

Intryganci – gra karciana dla miłośników interakcji negatywnych. Żeby wygrać, musisz być zły! Bardzo zły.

cena:

39.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: od 30 do 60 min.

wydawca: Lucrum Games (2015)

wersja językowa: polska

Opis


W pałacowych korytarzach znów słychać szepty. Wszędzie zdrada, podstęp i spisek.

W ciemnym zaułku spotkali się nie bez przypadku strażnik, służka oraz szpieg króla. Intryga to drugie imię każdego z nich. Czekają na nadwornego maga i damę dworu, którzy się spóźniają. Gdzie jest karzeł? Co zamierzają osiągnąć tym razem?

Intryganci (nowa edycja) to imprezowa gra karciana w nowym, ulepszonym wydaniu, idealna dla miłośników negatywnych interakcji. Żeby wygrać, musisz być zły! Bardzo zły.

Spiskuj, donoś i bądź czujny! Jeśli uknujesz spisek idealny - wtedy zapunktujesz! Ale pamiętaj, Twoja tajemnica musi pozostać w kręgu zaufanych. Bądź jednak pewien, że jest wielu, którzy z przyjemnością doniosą królowi o Twoich niecnych knowaniach.

Możesz też wydać królowi innych intrygantów. Gdy twój przeciwnik pójdzie na szafot - zapunktują wszyscy prócz ofiary.

Twoje credo: cel uświęca środki. A Ty dojdziesz do niego choćby po trupach.

Zasady gry można pojąć w kilka minut:

Każdy gracz otrzymuje na rękę 6 kart
Zadaniem gracza jest wyłożyć przed sobą wszystkie 6 kart z zastrzeżeniem, że każda postać musi być inna. Jest to główny problem każdego gracza, ponieważ w grze występuje zaledwie 7 różnych postaci!
Po zagraniu karty należy wykonać jej umiejętność specjalną. Kolor zagranej karty wskazuje, który gracz wykona następny ruch!
Jeśli któryś gracz wyłoży przed siebie 6 kartę, zdobywa punkt, a rozdanie się kończy
Jeśli któryś gracz nie może wykonać legalnego ruchu, wszyscy pozostali gracze zdobywają po punkcie, a rozdanie się kończy

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-11-28 Szybka Intryga autor: wilczur

Gra w zasadzie zgodna z opisem i dobrze ze sobą wszystkie postacie współgrają. Jedyne co nie zachęca do ponownego rozegrania partii to fakt iż większość rozgrywek kończy się punktowaniem przez porażkę kogoś a nie przez to że komuś udało się wygrać.
Generalnie po jakimś czasie prawdopodobieństwo że uda mi się wyłożyć z ręki set postaci jest na tyle niski że chyba przy równym poziomie graczy nikt na to nie pozwoli i przez to zdecydowanie prościej jest doprowadzić kogoś do przegranej niż wygrać.
Jeżeli komuś pasuje taki szybki fillerek to polecam z tak dużą pozycją negatywnej interakcji.
dodano: 2017-01-11 Trzeba mieć autor: krysluk

Niepozorna, jedna z najlepszych karcianek kombinacyjnych, w jakie grałem. Regularnie do niej wracamy. Klimat, piękne ilustracje, czysta przyjemność logicznej rozgrywki. Nieustannie u nas na stole. Ze względu na staranność wykonania idealna też na prezent. Perełka. I ten klimat intelektualnego podstępu...
dodano: 2015-10-02 i tak i nie! autor: pawelacb

Intryganci to party game dla stosunkowo niewielkiej liczby graczy, maksymalnie pięciu. Jak na grę imprezową (za którymi nie przepadam) jest całkiem znośna, może nawet udana, jednak na pewno nie zasługuje na miano bardzo dobrej. Zasady są proste, można się ich nauczyć w 3 min. Gra ma charakter imprezowy i bardzo dużą dawkę negatywnej interakcji. Zasadniczo w grze nie tyle chodzi o to, żeby spełnić warunek wygranej, bardziej koncentrujemy się na tym, żeby inni gracze przegrali. Zwycięskie wyłożenie kart zdarza się bardzo rzadko. Zazwyczaj będziemy otrzymywali punkty jak inni gracze będą przegrywali. To nie jest mój ulubiony typ gier i sposób zdobywania punktów, jeżeli cała gra sprowadza się do wymuszenia przegranej przeciwnika, to taka gra mnie nie satysfakcjonuje. Na plus czas gry, prostota, duża dawka interakcji. Minusów niestety jest więcej. Po pierwsze mało czytelny tekst na kartach, następnie słaba oprawa graficzna, wszystko jest nieczytelne, wydawca chciał dobrze ale przedobrzył. Mało czytelne i użyteczne karty pomocy które nie mają nazw kart. Sama rozgrywka jest ok, niestety gra jest strasznie losowa i powtarzalna, Gdybym miał możliwość zagrania w jakąś popularną grę imprezową to pewno wolałbym zagrać w Intrygantów, nie jest to zła gra, nie jest to mój typ gier, ale przy piwku daje radę. Polecam sprawdzić przed zakupem. Ten typ interakcji i gry nie każdemu może pasować.