GRY KARCIANE
logo przedmiotu Razzia!

Razzia!

Mafiijna gra karciana

cena:

24.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Amigo
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Każdy gracz jest głową grupy mafijnej prowadzącej rodzinny interes. Każda rodzina ma do dyspozycji trzy czeki, które może wykorzystać podczas gry.
Kiedy gracz wygra licytację to bierze karty łupów, leżące na stole i kładzie je przed sobą – na terenie należącym do jego rodziny. Grający nie powinni za długo zwlekać z użyciem czeków, ponieważ w momencie kiedy na stole pojawi się 7 kart policjantów, to do akcji wkracza policja, a runda zostaje zakończona.

Na końcu każdej rundy gracze otrzymują punkty za karty łupów leżące na terenie należącym do ich rodziny. Gracz, który po trzech rundach zdobędzie najwięcej punktów zostaje zwycięzcą.

Autorem Razzia! jest Reiner Knizia, znany na świecie autor gier planszowych, który na swoim koncie ma takie hity, jak: Tygrys i Eufrat, Przez pustynię, czy Zaginione miasta.

 

Zawartość opakowania:

  • 99 kart łupów
  • 21 kart policjantów
  • 16 czeków
  • 6 kart pomocniczych
  • plansza
  • instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-10-02 Prawie Ra! autor: iguana

Miało być szybsze Ra! i jest. Tylko czy to lepiej czy gorzej? Według mnie to drugie. Gra jest szybsza, bo ma mniej kart niż kafli w oryginale, przez co losowość nie zdąży się statystycznie rozłożyć na wszystkich graczy. Czyli, jest bardziej bolesna. Z drugiej strony, nie ma tu katastrof, czyli jest nieco mniej stresująco. Osobiście jedyną zaletą Razzi jaka dostrzegam jest jej kieszonkowość. Idealnie byłoby dokupić drugi egzemplarz, dorobić karty katastrof (na luzie, bo z dwóch zestawów zostanie nadwyżka - przypominam, że chcemy dokładnie tyle kart, ile jest kafli w Ra!) i cieszyć się grą.

Także, stosując mój wariant, dałbym grze 5, jak Ra!.
Bez wariantu, daję 3.

Czyli daje średnią 4.

ps: Jeżeli ktoś szuka urozmaicenia i większej kontroli, niech zerknie na Priests of Ra. I niech omija Ra - dice game -> banał, nuda i oldskul.
dodano: 2007-09-25 kto ją ma, ten ma Razzię :-) autor: Geko

Bardzo dobra gra licytacyjna. Jest to troszkę uproszczona wersja Ra. Może pierwsza rozgrywka nie rzuca na kolana, ale po kilku następnych gra bardzo wciąga. Trzeba na bieżąco patrzyć, co wylicytowanie danych kart daje nam ale także przeciwnikom. Emocje naprawdę spore - zarówno przy wyciąganiu kart (jak wypadnie siódmy policjant to nic w danej rundzie się już nie kupi) jak i zaczynaniu licytacji i oferowaniu czeków (można podpuszczać innych, żeby szybciej pozbyli się swoich czeków). Sposobów zdobywania punktów jest kilka, co daje pewne możliwości strategiczne. Od strony mechanicznej gra jest bardzo przemyślana i zbalansowana ale to przecież Knizia, więc nic dziwnego. Podsumowując, niby niepozorna gra karciana a dostarcza naprawdę dużo zabawy.
Rozgrywka nie trwa długo, pudełko jest bardzo zgrabne i nie duże, co umożliwia zabranie gry ze sobą. Za tę cenę to grzech nie mieć.