gry planszowe karciane > Trambahn (edycja angielska)
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Trambahn (edycja angielska)

Trambahn (edycja angielska)

Rozbuduj połączenia tramwajowe w Monachium.

cena:

69.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 8 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Mayfair (2015)
nr katalogowy: MFG3508
projektant: Helmut Ohley

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


In Munich at the end of the 19th century, the successful new tramway needs expansion, and the two opposing players in Trambahn are competing for the contract.

To do this, in a grid marked by cards players use their cards in three different ways: as passengers on the trams, as suggested stops on new routes to be built, and as money to pay for these routes. When laying out cards for suggested stops, players need to both match colors and build them in ascending order — but they also need to bring passengers to this tram line in order to score victory points for it.

The cards resemble postcards that feature street cars in Munich and historical parts of the city.

Często kupowane razem z Trambahn (edycja angielska):Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-07-14 wariacja na temat Zaginionych Miast autor: minja

Bardzo przyjemna gra na dwie osoby, która szybko zastąpiła nam Zaginione Miasta (nadal lubimy!), ponieważ jest bardziej urozmaicona. Rozgrywka jest szybka, ale sprawna i dająca poczucie, że jednak graliśmy; runda gracza szybko przechodzi, nie ma czekania (nawet jeśli karty jakoś fatalnie nam nie podeszły, zawsze można zamienić je na pieniądze). Głównym zamierzeniem jest budowanie własnych linii tramwajowych oraz popytu na nie w formie pasażerów. Punkty uzyskuje się poprzez połączenie tych obu składników. Forma budowania linii polega na zbieraniu kart jednego koloru w rosnącym porządku numerologicznym i kupowaniu do nich karty tramwaju, potem zabieraniu pasażerów w trasę. Bardzo sympatyczna i lubiana przez nas gra od pierwszej rozgrywki. Jeśli poszukujesz gry na wieczór po pracy, nie chcesz wysilać szarych komórek, ale jednak troche je zaangażować - super wybór. Losowość - jak w kartach - szczególnie podobna sytuacja jak w Zaginionych Miastach - czekasz na 3, żeby dołożyć do szeregu, nie przychodzi, kładziesz 4 i wtedy dobierasz 3! niestety jest, ale daje się lepiej niwelować jej efekty, bo:1.karty koloru mają powtarzające się numery 2.dobierasz nawet do 6-ciu kart na rękę każdej rundy 3.możesz budować więcej linii jednego koloru. Polecam.