gry planszowe karciane > XenoShyft Onslaught
GRY KARCIANE
logo przedmiotu XenoShyft Onslaught

XenoShyft Onslaught

Walcz z obcymi

cena:

249.90 219.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: CoolMiniOrNot (2015)
projektant: Keren Philosophales , Michael Shinall

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


A Strategic Survival Horror game by CoolMiniorNot. In XenoShyft players take the role of the NorTec Military, charged with defending their base against the onslaught of the alien "Hive".

XenoShyft combines classic deckbuilding and resource management with fast paced combat and unique "base defense" elements- As the game progresses each player will build up their deck of Troops, Equipment, and Item cards, which they will in turn use to defend their base against incoming enemies in fast-paced and deadly combat.

It is up to the players to work together in order to outlast the horrors awaiting them by coordinating strategy, utilizing the strengths of their unique divisions (Med Bay, Weapons Research, Science Lab, and Armory), and organizing defense tactics to insure no player is caught off guard by surprise attacks.

XenoShyft is a game of tactical decisions and survival horror- and survival is never guaranteed.

Często kupowane razem z XenoShyft Onslaught :Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2017-01-04 Jeden z lepszych deck builderów w jakie dane było mi zagrać. autor: Michał Przywarski

Będzie krótko i konkretnie. W grze wcielamy się w role najemników którzy osłaniają ewakuację bazy przed atakami robali. Im dłużej się trzymamy tym potężniejsze są robale i tym lepszy sprzęt mamy. Jeśli utrzymamy się 9 rund wygrywamy, proste. Proste? Na pewno nie. Gra ma wysoki poziom trudności i jest całkowicie kooperacyjna. Tak, zgadza się to kooperacyjny deck builder i bez współpracy nie mamy nawet co marzyć o zwycięstwie.
PLUSY:
- klimat „Żołnierzy kosmosu” i „Obcego – Decydujące Starcie”
- Świetna, odświeżona mechanika budowania naszego deku (karty kupujemy bezpośrednio na rękę)
- dynamika, runda za rundą mija błyskawicznie
- Skalowanie, czy samemu czy w kilka osób gra „smakuje” równie dobrze
- regrywalność, na poziomie wręcz doskonałym. W każdej grze losowy ekwipunek, losowe robale.
- Grafiki na kartach
- Klimat, klimat, klimat, klimat
- Kooperacja
MINUSY:
- Pewne nieścisłości w zasadach, trzeba wesprzeć się internetami żeby ogarnąć pewne niuanse.
Gra stała się moim ulubionym deck builderem. Nie budujemy tu królestwa tylko zbroimy się po zęby i odpieramy coraz to bardziej krwiożercze fale robali!!!!! Rewelacja :D
dodano: 2016-10-13 Tower defence jako deckbuilder autor: Mikołaj Witkowski

Mimo tego, że to na pierwszy rzut oka po prostu deckbuilder to jednak z kilkoma ciekawymi rozwiązaniami - jest kooperatywny, karty które kupujemy trafiają od razu do naszej ręki i co turę dostajemy nową kartę która pozwala na zakupy. Niestety karty, zwłaszcza w późniejszej fazie gry nie wracają do nas często, więc mniej więcej od połowy tak naprawdę budujemy konkretną rękę a nie talię. Gra jest utrzymana w stylistyce Starship Troopers i obrona bazy przed insektoidalnymi obcymi może być świetną zabawą. Odradzam jednak granie w większym gronie niż 2 osoby, tury innych graczy nie są szybkie i są dość nudne. Za to gra się świetnie sprawdza solo, w tym trybie moja ocena to 5.