gry planszowe karciane > Hornochsen!
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Hornochsen!

Hornochsen!

Nie dla idiotów

cena:

35.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Amigo
projektant: Wolfgang Kramer

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Celem gry jest zdobycie możliwie największej liczby zielonych byczych głów. Na stole znajduje się kilka rzędów kart. Jeżeli gracz dołoży do rzędu piątą kartę byczej głowy, zbiera wszystkie karty znajdujące się w tym rzędzie. W rzędzie mogą znajdować się zarówno zielone, jak i czerwone bycze głowy. Zielone bycze głowy dają punkty dodatnie, a czerwone punkty ujemne. Gracz z największą liczbą punktów zostaje zwycięzcą.

Do gry nie jest wymagana znajomość języka niemieckiego, a szybkie poznanie reguł gry umożliwi Ci dołączona polska instrukcja. Karty do gry nie zawierają żadnych napisów, a jedynie wartości liczbowe.

 

Zawartość opakowania

  • 98 kart
  • 12 kart specjalnych
  • instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną



dodano: 2009-09-09 Prawie pięć autor: monga

Po pierwszej rozgrywce gra mi się zdecydowanie podoba, ale "6 bierze" stawiam wyżej, stąd ta gra dostała ocenę 4 - ale to takie bardzo mocne 4.5. Grałam w składzie 6-osobowym, więc opis poniżej będzie dotyczył gry w 6 osób (podejrzewam, że dla mniejszej liczby graczy rozdaje się inną liczbę kart i/lub zmienia się liczna kart w środku)

Talia składa się z 98 kart ponumerowanych od 1 do 98. Na każdej z kart znajduję się pewna liczba byczych głów - czerwonych ujemnych lub zielonych dodatnich. Z 12 kart układa się okrąg (karty w okręgu posortowane są w kolejności), graczom rozdaje się po 8 kart, dodatkowo każdy z graczy dostaje 2 karty specjalne (+5 - posiadanie takiej karty na końcu rozgrywki to dodatkowe 5 byczych głów oraz x2 - zdobyte punkty na końcu gry są mnożone przez dwa - niezależnie od tego czy ujemne czy dodatnie).

Gracz w swoim ruchu dokłada kartę w jednej z "kolumn" tworzących okrąg - kartę kładzie się tak by wartość karty na której kładziemy naszą była mniejsza, a wartość karty sąsiadującej z nią - większa. Np. jeżeli w okręgu będą rzędy zakończone wartościami 3, 18, 34, 55, 67, 68, 91 .... to kartę 42 kładziemy na 34, kolejny gracz kartę 36 kładzie na karcie 18 (bo na rzędzie obok 18 znajdzie się już 42). Przypadek szczególny - jeżeli w ww. przypadku chcemy położyć 1 - czyli kartę mniejszą od najmniejszej wyłożonej - położyć ją musimy na najwyższej wartości (która - jako że to okrąg będzie z najniższą sąsiadować). W ww. przypadku 1-kę należałoby położyć na 91. W naszym ruchu możemy położyć od 1 do 3 kart jednocześnie.
Osoba która w swoim ruchu dokłada piątą kartę do danego rzędu zbiera cały rząd.

W dowolnym momencie zamiast kart z wartością (lub razem z kartami z wartością) możemy wyłożyć kartę specjalną - w każdej kolumnie może znaleźć się tylko 1 karta specjalna danego typu - kładzie się je pod pierwszą kartą rozpoczynającą rząd. Jeżeli na końcu gry nie będziemy mogli zagrać karty specjalnej - tracimy -10 punktów za każdą.

Na koniec gry sumujemy bycze głowy uzbierane w trakcie rozgrywki i doliczamy karty specjalne (+5 i x2). Wygrywa osoba z największą liczbą punktów na koniec.

Gra mi się podoba, ale jak napisałam na początku - 6 bierze uważam za grę lepszą - więc jeżeli wahasz się którą kupić - ja stawiam na 6 bierze, ale jeżeli 6 bierze już posiadasz i zastanawiasz się czy tę też warto mieć - ja stawiam na tak.