gry planszowe karciane > High Bohn
GRY KARCIANE
logo przedmiotu High Bohn

High Bohn

Dwa dodatki do fasolowej serii

cena:

35.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Amigo
projektant: Uwe Rosenberg

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Zestaw High Bohn zawiera właściwie dwa dodatki w jednym – High Bohn (dla 2-5 graczy) do rozgrywania z podstawową wersją Bohnanzy i Prohibohn (dla 2 graczy) do rozgrywania z Al Cabohne.

High Bohn
W tym dodatku fasolowi farmerzy inwestują w budynki na Rancho Bohnderosa niedaleko Wirginia City – mieście rodem z dzikiego zachodu. Budynki przynoszą graczom dodatkowe korzyści. Ponadto, na końcu gry, właściciel największej ilości budynków otrzymuje dodatkowe zyski. Dzięki kartom budynków i nowemu gatunkowi fasolek (Cognacbohne) w grze jest możliwość zastosowania większej ilości rozwiązań taktycznych. Zwycięzcą zostanie gracz, który zgromadzi największą ilość złotych monet, wliczając w to złote monety, dodatkowe zyski i pieniądze zainwestowane w budynki.

Uwaga: W High Bohn można grać jedynie w połączeniu z grą Bohnanza.

Prohibohn
W tym dodatku do Al Cabohne dwaj gracze zakładają w małym Chicabohn przedsiębiorstwa, nad którymi sprawują kontrolę. Przedsiębiorstwa dostarczają obu graczom określone zyski. Jeżeli podczas gry, poza zakładaniem przedsiębiorstw, uda im się skorumpować policjantów to na końcu gry otrzymają dodatkowe złote monety za posiadane przedsiębiorstwa. Podczas „pracy” powinni jednak uważać, by nie posunąć się za daleko, ponieważ może się to skończyć nalotem policji. Zwycięzcą zostaje gracz, lub mafia, który zgromadził największą ilość złotych monet. Na końcowy wynik gracza składają się zarobione karty złotych monet, dodatkowe monety za posiadanie przedsiębiorstw i monety zainwestowane w budowę przedsiębiorstw.

Uwaga: W Prohibohn można grać jedynie w połączeniu z grą Al Cabohne.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


nie ma jeszcze żadnej recenzji

zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną