GRY KARCIANE
logo przedmiotu Filou

Filou

Świetna gra karciana, w której licytujesz  w ciemno koty w workach.

cena:

49.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: 2F-Spiele
nr katalogowy: 161070
projektant: Friedemann Friese

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Kto nie zna popularnego powiedzenia o kupowaniu kota w worku? W tej grze możesz na własnej skórze doświadczyć o co w nim tak naprawdę chodzi :-)

Zasady gry są bardzo proste. Gracze licytują worki z kotami. Nie wiedzą jednak do końca, czy w worku są dobre czy złe koty. Jeżeli mają psa to pół biedy, bo przegoni on złego kota, chyba..... że psy są dwa, bo wtedy będą ganiać się nawzajem.

Filou to zmyślna gra licytacyjna w której trzeba podejmować ważne decyzje.

 

Zawartość opakowania

  • 50 kart
  • 4 karty myszy
  • 1 karta "kot w worku"
  • znacznik gracza rozpczynającego
  • 76 mysiej waluty

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2008-04-02 Nie tylko dla wielbicieli sierściuchów... autor: antek

Gorąco polecam. Gra ładnie wydana w małym, poręcznym pudełku, więc można ją zabrać na spotkanie ze znajomymi lub w podróż. Reguły gry łatwe do opanowania, nie musimy poświęcić wiele czasu by grę objaśnić nowym graczom.

Najlepiej grać w 4-5 osoby, niestety rozgrywka 3 osobowa pozostawia wiele do życzenia. Przy 3 graczach licytacje nie są zbyt emocjonujące, a dodatkowa zakryta karta to nie to samo co czwarty gracz.

Gra szybka 20-30 min., dobra na rozrywkę w przerwie między innymi grami. Filou dostarcza wiele emocji, ma w sobie coś z inwestowania na giełdzie. Nigdy do końca nie wiadomo czy licytacja zakończy się dużą statą czy zyskiem. Sytuację komplikują psy, które mogą odwrócić bieg licytacji...

Nie warto stawiać wszystkiego, żeby nie wyeliminować się z udziału w kolejnych licytacjach, ale opłaca się późno pasować, żeby podbić stawkę innym i zdobyć więcej punktów ze spasowania. Dobrym pomysłem jest wyrzucanie ujemnych kotów, gdy sami nie chcemy brać udziału w licytacji, ale inni gracze mogą to przewidzieć i spasować przed nami. :-) Każdy gracz ma inną strategię, a przy 5 graczach gra dopiero nabiera rumieńców.

Gra warta polecenia zarówno dla dzieci jak i dorosłych...