gry planszowe karciane > Małe Epickie Królestwo
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Małe Epickie Królestwo

Małe Epickie Królestwo

Przewodzisz małemu królestwu z wielkimi ambicjami

cena:

79.00 69.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Fullcap Games (2014)
projektant: Scott Almes

wersja językowa: polska

Opis


Chcesz się rozwijać, poszerzać swoje granice, studiować potężną magię, budować ogromne wieże obronne i sprawić, żeby twoi sąsiedzi drżeli na samo brzmienie twojego imienia. W czym więc problem? Pozostałe królestwa chcą tego samego, a miejsca na pewno nie wystarczy dla wszystkich…Małe Epickie Królestwa to znakomita gra, w której przewodzimy jedną z fantastycznych frakcji tak by osiągnąć dominację nad możliwie dużą liczbą krain. To bestsellerowa gra, zdobywca prestiżowej nagrody Golden Geek Award. Swoje mechanizmy czerpie z tak wyśmienitych tytułów jak Glory to Rome czy Puerto Rico, jednocześnie wprowadzając niebywałą świeżość. Z pewnością zaskoczy Was swoją głębią, pomimo tego że pudełko zmieścicie w swojej kieszeni!

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-05-16 Pełnoprawne 4X w małym, kompaktowym pudełku!!! autor: Daniel Bunia

Całkiem przyjemny tytuł, lżejszy odpowiednik bardziej rozbudowanych tytułów przez co można go szybko wytłumaczyć. Coś dla początkujących graczy bez rzucania ich od razu - co może czasami zniechęcić - w wielkie skomplikowane gry w tym samym lub podobnym klimacie. Z kolei graczom bardziej doświadczonym może służyć jako złapanie oddechu od ciężkich mózgożernych gier lub też jako rozgrzewka i wstęp do większej gry. Mamy szeroki wybór różnych ras różniących się umiejętnościami i zdolnościami co daje całkiem sporo możliwości. Ciekawie rozwiązano tutaj kwestie wojny i mamy możliwość sojuszy. Grafika jest całkiem przyjemna i nieodstraszająca. Sporo dobrej jakości drewnianych elementów. Największą zaletą jest jej wielkość. Jest podręczna więc można z powodzeniem zabrać ją do plecaka czy kieszeni. Jest dość prosta i mała ale kryje w sobie całkiem wiele i na pewno zasłużyła sobie na miano gry 4X.
dodano: 2016-03-02 autor: leser

Całkiem przyjemny tytuł. Faktycznie udało się w prostych zasadach i minimalistycznych komponentach upakować klimat gier 4x. Losowości praktycznie nie ma - wszystko zależy od decyzji graczy, a możliwości jest sporo... Zarzuty? Napisałem, że możliwości jest sporo i podtrzymuję to stanowisko, muszę jednak dodać jedno "ale". Wydaje mi się, że nie ma opcji, żeby całkowicie odpuścić któreś z pól rozwoju i wygrać (np. zupełnie olewając budowę wierzy). Swoboda wyborów tkwi w obranych przez nas akcentach i w interakcji z innymi graczami, niepowtarzalność rozgrywek w dużej różnorodności ras. Mamy sporo czynników różnicujących rozgrywkę, ale w ramach pewnego kanonu. Raczej nie wyobrażam sobie spektakularnych akcji w stylu błyskawicznego "rushu" na przeciwników i zwycięstwa zanim ci zdołają się rozwinąć. Przez to grze brakuje nieco tytułowej epickości - jest to 4x w nieco bardziej "eurogrowej" interpretacji. To jednak zaledwie wstępne wrażenia. Gra jest na tyle dobra, że jeszcze na pewno wiele razy w nią zagram. Mam nadzieję, że przyjemnie mnie zaskoczy niespodziewanymi zwrotami akcji.