gry planszowe karciane > Heroes Wanted
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Heroes Wanted

Heroes Wanted

Superbohaterowie poszukiwani!

cena:

209.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 5
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Action Phase Games (2014)
projektant: Travis R. Chance , Nick Little

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


As soon as you saw the ad in today’s Tribune, the certainty flooded over you. At last, this is your chance, the reason for all your training! All that work waterproofing your utility belt and practicing your one-liners will finally pay off. You call into work sick, feed the cat, and turn on your police scanner, waiting nervously for the first call--or at least, the call that’s close enough for you to get there first. You’ll stop at nothing to join your heroes, The Champions of Zeta City, and woe to any wannabe crime fighters who stand in your way!

Heroes Wanted is a tactical board game for 1-5 superhero hopefuls, attempting to fulfill their dreams of becoming a member of Zeta City’s exclusive crime fighting super team: The Champions of Zeta City. Each time you play, you will create a unique superhero comprised of two hero cards. You will then choose a scenario and face a different villain (or villains), but the objective remains the same: gain as much fame as possible by KO’ing minions, completing headlines, and thwarting the villain. At the end of each game, the superhero with the most fame is the winner and joins the prestigious ranks of The Champions of Zeta City.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-04-04 Bardzo dobra gra mechanicznie, lekko popsuty klimat. autor: Piotr Królikowski

Kolejna gra o superbohaterach - dla jednych wada, dla innych zaleta, ja lubię ten temat więc z chęcią sięgnąłem po ten tytuł. Gramy przeciwko sobie o prestiż i sławę w fikcyjnym Zeta City - gra nie jest osadzona w żadnym universum znanym z komiksów. Ciekawe jest kreowanie bohaterów i villaina - są dwa zestawy kart: głowa i korpus, każda część ma swoją nazwę, rysunek i cechy. Od wyboru głowy zależy też specjalizacja naszego bohatera. Wybierając można stworzyć albo śmiesznego bohatera albo kierować się jego mocą, co kto lubi, ale część kombinacji naprawdę wywołuje co najmniej uśmiech na ustach z uwagi na swoją absurdalność:)
Gra się wykładając karty z akcjami, każdy ma zestaw takich samych plus po 1 zależącej od specjalizacji bohatera i w zależności od zagranej akcji poruszamy się po planszy, bijemy, strzelamy, leczymy się itp. Są różne scenariusze, każdy ma swoją oddzielną planszę, w każdym można naprawdę dużo pokombinować - gra pozwala rozwinąć skrzydła. W trakcie scenariusza nasz bohater się rozwija zyskując nowe moce. Możemy skupić się na biciu villaina, jego pomagierów albo na przeszkadzaniu innym kandydatom na superbohaterów, każda droga do zwycięstwa jest dobra.
Jedyną wadą gry jest temat. Kreacja boaheterów oparta jest na filmie Mystery Men ("Superbohaterowie") który był parodią filmów o superbohaterach. O ile to, że bohaterowie i wróg są śmieszni i absurdalni nie przeszkadza w grze, dodaje wręcz klimatu to fluffu scenariuszy lepiej nie czytać, bo niestety jest kiepski: ścigamy kogoś kto smieci chodniki, jakichś przemytników pirackich DVD itd. Niestety psuje to klimat gry i za to 1 gwiazdka mniej. Nie podoba mi się też mechanika quirków ale to o tyle nie jest problem, że gramy bez nich i gra na tym w ogóle nic nie traci:)