gry planszowe karciane > Shadowrun: Crossfire
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Shadowrun: Crossfire

Shadowrun: Crossfire

Kooperacyjna gra typu deckbuilding osadzona w cybderpunkowym świecie Shadowrun

cena:

239.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4

wydawca: Catalyst Game Labs (2014)
nr katalogowy: CAT27700
projektant: Rob Heinsoo , Mike Elliott , Jim Lin , Gregory Marques , Sean McCarthy , Rob Watkins

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


The shadows of the Sixth World have every kind of danger you can imagine: ultra-violent gangers, flesh-eating ghouls, mages that summon spirits from toxic waste, backstabbing corporate raiders, hard-nosed police officers, and even dragons. You don't have much — mainly your guts, your wits, and your friends — but maybe that's enough. Between you and your teammates, you can sling spells, hack the Matrix, talk a tiger out of his stripes, and bring down a charging ork from a hundred yards away. Will that be enough to face down the worst the mean streets can throw at you? You're about to find out.
 
Shadowrun: Crossfire is a cooperative deck-building card game for two to four players set in the gritty, cyberpunk fantasy world of Shadowrun. Play a shadowrunner team and take on tough jobs such as protecting a client who's marked for death, shooting your way out of downtown when a run goes sour, or facing down a dragon. In each game you'll improve your deck with a mix of strategies, while earning Karma to give your character cyber upgrades, physical augmentations, magical initiations, weapons training and Edge.
 
Shadowrun: Crossfire includes an obstacle deck, black market deck, race and role cards, scenario cards, augmentation stickers, and personal missions that test a team's allegiances.
 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-09-29 ??????? autor: jnowaczy

Mam problem z ta grą. Niby fajny deckbuilding, wszystko się zgadza i wszystko ze sobą współgra. Powiew świeżości i naprawdę przyjemna rozgrywka ale.... no właśnie to ale z czym mam największy problem to tematyka. Lubię sobie tworzyć w głowie historie podczas gry. Tutaj nie potrafie, nie czaje klimatu, nie umiem zrozumieć o co tu chodzi a co za tym idzie jest dla mnie ogromnie sucha.
dodano: 2016-08-29 Dla lubiących wyzwanie autor: Liarus

Ciekawy deckbuildong który próbuje wprowadzić trochę świeżości w ten typ gier, jednak zapomina o tym, że ten gatunek się trochę zmienił. Gra fajnie oddaje całą otoczkę świata Shadowrun. Jesteśmy runnerami z określonym zadaniem. Musimy je wykonać w miejscach zagrożonych wroga interwencją. Im dłużej jesteśmy tym cięzęj wykonać misję i zbiec bez strat. Mechanika typowa jak na deckbuilding. Mamy zestaw kart początkowych, dzięki którym kupujemy nowe i nasz deck rośnie. Bardzo fajnie wypadają naklejki. Im dłużej gramy tym nasza postać zdobywa doświadczenie i naklejamy wykupione umiejętności na kartę postaci, które zostają na następne gry (jak ktoś nie chce niszczyć gry, to na bgg są odpowiednie szablony to zapisu progresu). Misje są dośc ciężkie do przejścia. Pomiędzy nimi trzeba dużo grindowac, żeby mieć szanse w późniejszych starciach. Ja jestem grą zachwycony i do tej spory spędziłem masę czasu na podnoszeniu poziomu moich postaci wi wykonaywaniu misji. Polecam jednak poczytać trochę bgg i ściągnąć fanowskie miejse, które dają trochę więcej doświadczenia na początku i są łatwiejsze. Unikniecie tym samym frustracji wynikającej z ciężkich misji w podstawce. Gra trochę została w tyle jeżeli chodzi o deckbuilding. Dzisiaj deckbuldingi poszły trochę w stronę mniejszej losowości. Jest sporo gier, gdzie albo mamy wszystkie karty od początku (Concordia) albo sami określamy co kiedy wejdzie do ręki (Rokoko). Losowy dociąg powoduje, że jednak sporo jest zależne od losu. Fajnie, że zakupione karty whcodza na rękę. Bez tego chaos byłby totalny. Trochę też nie wykorzystano potencjału nabywania doświadczenia przez postaci. Owszem, umiejętności zostają, ale widziałbym tutaj też duże pole do popisu jeżeli chodzi o karty. Wolałbym, żeby pomiędzy misjami można było zostawić część kart z poprzendiej misji lub polepszyć rękę startową. Niesttey zawsze zaczynamy z podstawową, co trochę powoduje, ze nie widać progresu postaci.
Co do gry solo - owszem da się (minimu to 2 postaci), natomiast jest bardzo trudno i polecałbym dodatek, który trochę balabsule rozgrywkę na 2 postaci. Wg mnie podtsawka najlepiej działa na 3 osoby. Na 2 jest trochę trudniej i trzeba się przyzwyczaić. Polecam, bo to jest światne gra.
dodano: 2015-05-28 Dla lubiących dostawać łomot autor: chwiedczal

Karciana gra oparta o mechanikę kooperacyjnego Deck-buildinga, która jest osadzona w świecie Shadowruna. Gra na pewno wyjątkowa z uwagi złożony poziom rozwoju postaci oparty na punktach karmy. Gracz wykonując kolejne misje zdobywa w/w punkty karmy = punkty doświadczenia, przez co ma możliwość nabycia naklejek (sic!) zwiększających umiejętności swojej postaci, przez co może podejmować się coraz trudniejszych misji. Przypomina to odrobinę rozwój postaci w grach typu RPG, choć sam pomysł wykorzystania naklejek do tego celu, na pewno budzi dużo kontrowersji...

Warto przed kupnem zastanowić się czy: a) lubi się gry kooperacyjne b) lubi się gry deck-buildingowe c) lubi się gry, których poziom trudności stanowi olbrzymie wyzwanie. W tej grze, w której olbrzymią rolę odgrywa losowość (choćby przy losowaniu przeciwników, można trafić bardzo słabych ale i bardzo mocnych) bardzo często trudno ukończyć misję, a tym samym zdobyć karmę, więc jeśli ktoś ciężko znosi frustrację związaną z przegrywaniem, lepiej niech sobie tą grę odpuści.

Gra jest bardzo ładnie wydana, grafiki na kartach są kolorowe i klimatyczne, utrzymane bardzo w cyberpunkowym "klimacie", który w tym świecie - co ciekawe - miesza się ze światem magii; smoków, elfów, czarów, troli... Minusem jest niestety bardzo duża liczba wolnego miejsca w pudełku, jakby autorzy zakładali zostawienie przestrzeni na pojawiające się rozszerzenia, których niestety póki co nie widać (oprócz dodatku "character pack" dodającego głownie nowe postacie) I to też ważna decyzja w kontekście zakupu, czy warto inwestować w tytuł, który na ten moment nie jest rozwijany. Jeśli jednak się nie zrazicie wymienionymi przeze mnie minusami, dobra rada - koniecznie wraz z grą zamówcie ochronne koszulki, bo bez nich szybko zgracie karty, które są co najwyżej średniej trwałości.

Na koniec, tytułem podsumowania, polecam grę osobom, które są świadome minusów tego tytułu a jednocześnie wciąż pragną przeżyć przygodę w Świecie Shadowruna. Gra jest też jak najbardziej grywalna solo.dodano: 2015-04-14 Karciankowy Shadowrun autor: Marcin Milczarek

"Watch your back, conserve ammo, and never cut a deal with a Dragon." Tak można w skrócie podsumować klimat tego wspaniałego systemu, od lat czyli od pierwszego polskiego wydania systemu RPG Shadowrun zakochałem się w tym świecie, wielkie korporacje rządzące światem, mroczni i specyficzni Shadowrunerzy mieszkający w cieniach Korporacyjnych Molochów, cybernetyka, magia, ludzie elfy i roboty, misz masz totalny kocham to.

W nasze ręce trafia bardzo dobra i klimatyczna gra deck building z elementami kooperacji, gracze wcielają się w członków grupy shadowrunerów którzy wykonują różne niebezpieczne misje co tu mówić po prostu dla kasy, ( z czegoś trzeba żyć i kupować cyber wszczepy ;) ).
Co dostajemy w samym pudełku karty!!!! i jeszcze więcej kart oraz trochę innych kart oraz troszkę innych rzeczy.
Dostajemy wiele na prawdę fajnych klimatycznych kart oddający w 1000% klimat gier i książek, karty scenariuszy , dek przeszkód przedstawiający zdarzenia i przeciwników, talie czarnego rynku z przedmiotami itp rzeczami, karty ras i archetypów postaci (szamani, miejscy magowie, cyber samuraje itd) oraz różne znaczniki i żetony.
Wszystkie elementy są bardzo dobrze wykonane i na pewno długo posłużą, i tu można wyróżnić duży plus czyli fantastyczne grafiki wspaniale oddające klimat.

Podsumowując jest to fajna gra z dość popularnym systemem deck buildingu w bardzo fajnych systemie Shadowruna, jest to ciekawa mieszanka magi i cyber punka, polecam gra jest naprawdę dobra a dodatki które już wyszły i dopiero wyjdą na pewno zwiększą grywalność i zmniejsza powtarzalność gry.