gry planszowe karciane > Legendy Blue Moon
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Legendy Blue Moon

Legendy Blue Moon

Miasto Blue Moon stoi na krawędzi zagłady!

cena:

169.00 99.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Galakta (2014)
nr katalogowy:PL-KN23
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: polska

Opis


Król nie żyje, a Blue Moon zniknął. Dwoje królewskich dziedziców obwinia się nawzajem i wzywa do broni mieszkańców miasta Blue Moon. Każdy z ludów Blue Moon posiada specjalne umiejętności, które mogą być użyte podczas bitwy, ale mające również znaczący wpływ na żywioły tego świata. 

Dwoje dziedziców walczy ze sobą, licząc że uda im się zwabić trzy boskie smoki żywiołów i odtworzyć Święty Kryształ Psi. Tylko z błogosławieństwem smoków mogą objąć tron i odbudować miasto Blue Moon.

Gra Legendy Blue Moon pozwala zmierzyć się ze sobą dwóm graczom w emocjonujących, karcianych pojedynkach twarzą w twarz. Gracze mogą korzystać z gotowych talii znajdujących się w pudełku lub tworzyć własne talie aby pokonać swoich przeciwników. Z setkami kart do wyboru, każda rozgrywka będzie inna niż wszystkie.

Legendy Blue Moon zawierają w jednym pudełku wszystkie karty z gry karcianej Blue Moon, autorstwa wielokrotnie nagradzanego twórcy gier – Reinera Knizii.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA:
● 1 instrukcja ● 1 broszura z zasadami zaawansowanymi ● 1 plansza ● 33 karty Vulcan ● 33 karty Hoaxów ● 33 karty Mimixów ● 33 karty Flitów ● 33 karty Khindów ● 33 karty Terrahów ● 33 karty Pillarów ● 33 karty Aquan ● 32 karty Bukan ● 10 kart mutantów ● 4 karty inkwizytorów ● 4 karty emisariuszy ● 8 kart Hylan ● 8 kart Tutu ● 3 karty kryształów ● 7 kart zakłóceń ● 4 karty duchów ● 1 karta żywiołu ● 3 plastikowe figurki smoków ● 9 plastikowych kryształów
 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2018-01-06 autor: gryfon

Nie za bardzo wiem o co chodzi mojemu poprzednikowi. Legendy Blue Moon bowiem to pudełko pękające w szwach od zawartości, kart (żeby nie było, standardowej wielkości) z cudnymi i niezwykle zróżnicowanymi grafikami jest tyle, że można by nimi napełnić kolejne 5 - 6 dodatków. No właśnie - w tym wydaniu dostajemy wszystkie dotychczas wydane dodatki do Blue Moon razem z kartami promocyjnymi - rzecz rzadka w dzisiejszych czasach, kiedy FFG zdziera kasę z niezliczonej ilości dodatków do gier, będących zwykle pudełkami wypełnionymi głównie powietrzem. Mechanika gry jest dość interesująca i oryginalna, nie pozwalająca na żaden downtime, rozgrywka jest energiczna i wciągająca, a ilość kart (ras) pozwala na wiele zróżnicowanych rozgrywek. Jednym słowem to jedna z lepszych inwestycji karcianych w mojej karierze. Zdecydowanie warto, szczególnie za taką cenę.
dodano: 2014-06-02 średnie wydanie :( autor: Tomasz Stefaniuk

No, dobrze, więc jestem pierwszy. Mam niestety mieszane uczucia. Z jednej strony świetnie, że wznowiono Blue Moona. I w sumie nawet rozumiem, że wydano od razu całość. To w miarę rozsądne, logiczne, i mimo, że brakuje mi tylko trzech talii z oryginalnego wydania Fantasy Flight Games (Pillar, Aqua i jedni Emisariusze), nie będę tutaj narzekał. Natomiast owszem będę narzekał jeśli chodzi o jakość wydania. Karty są za małe. Raz, że świetne (sic!) grafiki na tym tracę, to jeszcze wszystko jest znaczniej czytelne i fajne. Największy błąd Galakty. Prócz drugiego. Bo drugi błąd, którego nie wybaczę niestety, to brak plastykowej wypraski, w której byłoby dużo przegródek, i można by dzielić talie, układać samemu nowe tali wg. zasad etc. Wzorek jest tutaj duże pudło Dominion, tam wszystko było na miejscu. Przecież to jest karcianka! Litości! Właśnie o to chodzi, że jest wiele talii, gracz je sobie układ, selekcjonuje, tworzy nowe talie itp. itd. Czy naprawdę trzeba to tłumaczyć. Resztę, tzn. beznadziejnej jakości plastykowe smoki, mogę przełknąć. Poza tym takie wielkie pudło nie ma żądnego uzasadnienia przy takich malutkich kartach. Chyba tylko takie, że ma "usprawiedliwiać" wysoką cenę produktu... Reasumując, z oryginałem wydanym przez Fanstasy Flight Games nie ma co porównywać. Aczkolwiek zagorzały fan, taki jak ja, i tak to kupi, jeśli brakuje mu talii czy dwóch do kompletu. W zasadzie i Porsche, i Cinquecento da się jeździć, ale z drugiej strony wiadomo, co człowiek chciałby mieć. A porównanie tych dwóch wydań mniej więcej tak mi się kojarzy. Z niekorzyścią dla Galakty!
dodano: 2014-06-02 Żenada od Galakty, niestety autor: Tomasz Stefaniuk

Za małe, kiepskiej jakości karty. (Tak piękne grafiki na takich małych "karteczkach" upchać to zbrodnia!) Brak plastykowej wypraski w pudełku, dzięki której można by odpowiednio zadbać o talie. A przecież to - uwaga, uwaga, Drogi Wydaffco! - karcianka, sic! - To moim zdaniem dyskwalifikujące niedoróbki. Plus cena: jak za wydanie tak niskiej jakości jest 2 x za duża, mniej więcej. Nie żebym żałował zakupu, bo tylko tak mogłem zapoznać się z taliami Aqua i Pillar. Ale z wydaniem Blue Moon od Fantasy Flight Games w ogóle nie ma co porównywać. To jak porównanie Cinquecento do Porsche. Generalnie Galakta sprawiła mi dużą przykrość tak kaszaniąc taką wspaniała grę! Owszem, jedyny chyba plus to fakt, że w ogóle gra się ukazała.