gry planszowe karciane > Pośród Gwiazd
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Pośród Gwiazd

Pośród Gwiazd

Zmagania konstruktorów stacji kosmicznych.

cena:

99.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 12 lat
czas gry: od 2 do 4 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal
projektant: Vangelis Bagiartakis

wersja językowa: polska

Opis


Wojna skończona! Rusza budowa sieci stacji kosmicznych, które scalą przestrzeń okaleczonego Sojuszu. Która z nich przyćmi pozostałe i stanie się symbolem nowych czasów?Pośród Gwiazd to gra karciana, w której gracze konstruują stacje kosmiczne. Ich zadaniem jest stworzyć stację z elementów, które przyniosą najwięcej punktów zwycięstwa. By to osiągnąć, muszą panować nad krążącą między nimi pulą kart i zdobywać z niej najlepsze sektory dla swojej konstrukcji.Pośród Gwiazd łączy w sobie prostotę zasad, frajdę budowania własnej stacji kosmicznej i emocje płynące z konkurowania z innymi graczami. To wymarzona pozycja dla miłośników kosmosu i towarzyskich rozgrywek!

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-03-09 Out in space we build! autor: flowermaiden

Pośród Gwiazd to gra o budowaniu stacji kosmicznej. Mechanika gry jest prosta i łatwa do przyswojenia, a oprawa graficzna jest śliczna i przyciągnęła mnie od pierwszego zagrania. Każdy z graczy przez 4 lata buduje z kart kolejne części stacji. Planuje optymalną jej rozbudowę, aby osiągnąć jak najwięcej punktów zwycięstwa. Ciekawym elementem jest draft - czyli, że danym czasie mamy do dyspozycji tylko ograniczone ilości kart, i z tury na turę (w sumie 6 tur) jest tych możliwości coraz mniej. Trzeba planować, ale również być elastycznym, bo nasza misterna strategia nie zawsze da się wprowadzić w życie.
Bardzo mi się podoba przestrzenność budowania swojej stacji. Pewne lokacje muszą być ułożone w pewnych pozycjach, żeby przynieść nam maksymalną ilość punktów. Z czasem nasze dzieło jest naprawdę wielkie (co oznacza, że na tę grę potrzeba przygotować sporą przestrzeń), a punktowanie z dobrze dobrane lokacje jest bardzo satysfakcjonujące.
Mnie osobiście gra przypadła do gustu. Jest ślicznie wydana, prosta, szybka (chyba, że ktoś strasznie zamóżdża i długo wybiera kartę), jest raczej mało konfrontacyjna (chyba, że dodamy mechanizm konfliktu), ale daje sporo przyjemności i całkiem sporo główkowania.
Dla mnie solidna gra. A jeśli jeszcze lubisz klimaty kosmosu i ras obcych, to warto się skusić na Pośród Gwiazd.
dodano: 2014-12-12 Sam nie wiem dlaczego jest tak dobra autor: kacgas

W zasadzie to całkowicie nie mój klimat. Stacja kosmiczna, jakieś reaktory, jakieś działka itd. Ale tematyka schodzi na drugi plan wobec świetnej mechaniki. Nie możemy uciec przed porównaniem tej gry do 7 cudów. Przekazywanie kart, trashowanie niektórych dla uzyskania pieniędzy lub innych korzyści. Znamy to. Powstaje pytanie czy budowanie stacji kosmicznej to lepsza rozrywka, niż rozwijanie imperium? Obie gry są fantastyczne. Z mojej perspektywy do mankamentów "Pośród gwiazd" należą:
- mało interesująca tematyka
- spora przestrzeń konieczna do rozbudowy stacji
- dyskusyjna estetyka kart
Prócz tego gra ma same pozytywy. Jest stosunkowo prosta. Rozgrywka przebiega błyskawicznie (może nie, aż tak szybko jak w "7cś"). Różnorodność rozgrywek jest zapewniona poprzez:
= losowe cele wspólne
= losowy cel indywidualny
= losowo wybierane rasy o różnych cechach
= losowo dodawane do rozgrywki karty specjalne
I faktycznie rozgrywka jest zawsze nieco inna. Dodatkowo rózne drogi do zwycięstwa są zwykle dość dobrze zbalansowane. Może tylko niektóre rasy są nieco słabsze od innych (ale bez tragedii). Podsumowując. Uważam, że gra jest nieco gorsza od 7 CŚ, ale nieznacznie i jeśli ktoś rozwarza, którą wybrać, to najlepiej zdecydować się na obie.
dodano: 2014-05-29 inaczej mówiąc budowa stacji autor: tauriworld

Gra mnie urzekła prostą mechaniką znaną z 7 cudów świata i tym czymś czego brakuje wielu grom, ale po kolei

zawartość pudełka:
- w pudełku znajdziemy wiele (bardzo wiele dobrze wykonanych kwadratowych kart) z wydawnictwem portal bywało różnie co do jakości kart
- wiele kartonowych znaczników ras jak i poprawiony tor punktacji (w wersji angielskiej się zlewało wszystko (ogromny plus dla wydawcy)
- wypraska która posiada jedną środkową rynnę (po przekręcenie do góry nogami jest bardziej praktyczna)

sama gra:
gra posiada kilka trybów rozgrywki od bardzo łatwego (bez ras i konfliktów) poprzez bardziej zaawansowane (więc szybko się nie znudzi)

rozłożenie trwa chwilę ok. 5 min. rozdajemy karty (po 6 na gracza) i zaczynamy pierwszy etap gry (pierwsza era) gra się tak samo jak w 7 cudach świata, po prostu przekazujemy karty kolejnemu graczowi po lewej lub po prawej, po wyczerpaniu kart zaczyna się kolejna era i tak do czwartej ery

co jest na plus
+ karty mają pkt zwycięstwa liczone od razu jak i niektóre na koniec gry
+ czuć na stole że nasza stacja się rozwija (należy posiadać duży stół)
+ szybka gra
+ ładne grafiki
+ miodność

a teraz minusy:
- czcionka jest troszeczkę za mała
- chwilę wymaga opanowanie funkcji specjalnych na kartach
- na koniec gry jest trochę liczenia pkt

reasumując:
gra ma klimat, dla osób lubiących piękny kosmos, posiada wiele taktyk (niestety czasami są zbieżne z innymi graczami) i w tedy jest problem :)

polecam grę, i jak mi wiadomo są planowane dodatki :)