gry planszowe karciane > Thunderstone Advance: Numenera
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Thunderstone Advance: Numenera

Thunderstone Advance: Numenera

Numenera stoi przed Tobą otworem.

cena:

209.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 14 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Alderac Entertainment

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Doom został wypędzony z Tala. Pokonany po raz drugi, Doom odszukał kolejny świat do podboju i nowy sposób aby tego dokonać. Odnalazł dziewiąty świat - Numenerę.

Ten zestaw wprowadza kreatury i bohaterów z gry Numenera role-playing i poszerzy Twój zestaw Thunderstone o nowe karty i zdolności.

 

Zawartość: 600 nowych kart, żetony, sakiewkę, przegródki do kart, zasady gry

 

Podstawowe informacje:

Ilość graczy: 2-5
Wiek graczy: 14+
Czas gry: ok. 60 min.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-10-20 Aż po Numenery kres autor: Yokes

Niby to jest dodatek do Thunderstone Advance, ale równie dobrze może stanowić samodzielny tytuł. I nawet tak jest lepiej, bo nie każdy zdzierży technologie w świecie Kamienia Gromu. Zasady uległy drobnym zmianom w stosunku do podstawki. Wprowadzono kolorowe tokeny, mające w zależności od koloru dodawać ciekawe korzyści. wprowadzono również karty scenariuszy. Gdyby cała seria poszła w tym kierunku byłoby świetnie. Numenera niestety zamyka linie wydawniczą Kamienia. Nie jest powiedziane, czy za kilka lat nie ukaże się wznowienie, może pod szyldem innego wydawnictwa.
Mimo, że opis dotyczy gry od 2-5 graczy, nic nie stoi na przeszkodzie by zagrać wariant solo. Z resztą wszystkie Kamienie miały taką możliwość i całkiem dobrze się sprawdzała.
Gra jest perełką w świecie deckbildingowych tytułów. Szczerze polecam. Może nie jako początek przygody z grą, ale późniejsze wzogacenie doświadczenia, gdy tytuł "zagryzie".
dodano: 2013-11-13 Bardzo dobry dodatek w trochę zmienionym klimacie autor: Karbon

Thunderstone Numenera to kolejny samodzielny dodatek do gry Thunderstone Advance. W porównaniu do gry podstawowej: Thunderstone Advance: Towers of Ruin jest ona bardziej zaawansowana. Karty pozwalają graczom tworzyć bardziej złożone kombinacje, niż karty z Towers of Ruin. Wprowadzone są również nowy elementy mechaniki: 2 bohaterów potrafi naznaczać potwory w lochach - walka przeciwników z tymi potworami w kolejnych turach wiązać się będzie z różnymi konsekwencjami (np.: potwory te mogą okazać się silniejsze, gdy dojdzie do walki).
Tokeny doświadczenia mają teraz różne kolory i oprócz podnoszenia poziomu bohaterów, mogą też zapewnić dodatkową siłę ataku itp. W zestawie nie ma natomiast familiarów.
Należy też podkreślić, że ten dodatek toczy się w świecie Numenery, więc w grze trafią się bronie i przedmioty związane z nowocześniejszymi technologiami (typu laser), więc warto zastanowić się, czy graczom nie będzie przeszkadzało klimatycznie mieszanie kart tego dodatku z pozostałymi.
Ten dodatek jest bardzo dobrą pozycją dla fanów Thunderstone’a, chociaż gracze dopiero zaczynający swoją przygodę z deck-buildingiem powinni zastanowić się, czy nie warto zakupić najpierw wersji podstawowej Thunderstone Advance: Towers of Ruin.