gry planszowe karciane > Tichu Edycja Limitowana
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Tichu Edycja Limitowana

Tichu Edycja Limitowana

Limitowana edycja genialnej chińskiej gry karcianej

cena:

34.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Abaccus
projektant: Urs Hostettler

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Pomimo tego, że w Tichu każdego dnia gra ponad 642 miliony Chińczyków, to gra jest bardzo skomplikowana dla większości Europejczyków. Skąd cała trudność? Właściwie… nie bardzo wiadomo. Wszak w podstawowy wariant Tichu gra się parami w cztery osoby. Aby wygrać, jeden
z zawodników danej pary musi pozbyć się kart ze swojej ręki zanim uczynią to przeciwnicy. Karty także nie są specjalnie skomplikowane. Podzielone są na cztery rodziny (jadeit, miecz, pagodę oraz gwiazdę), a w każdej z nich znajduje się trzynaście wartości, jak w zachodniej talii do brydża. Asy są najwyższą kartą w rodzinie, a 2 najniższą. 10 znajduje się pomiędzy 9 a waletem. W talii 56 kart znajdują się także 4 karty specjalne: smok, feniks, pies i Mah Jong. Taka talia w pełni wystarcza do rozegrania podstawowego wariantu gry.. Proste? Proste!

Gdzie więc jest owa trudność? Przyjmuje się, że w mentalności samych Europejczyków, którzy nie są w stanie szybko przystosować się do „dalekowschodniej” filozofii gry, w której punkty zbiera się za zdobycie konkretnych kart i jednocześnie jak najszybsze wyzbycie się własnych kart z ręki…

Nie przejmujcie się jednak obiegowymi opiniami. Większość graczy dość szybko zakochuje się w niesamowitej wirtuozji rozgrywki. Bogactwo taktyki w połączeniu z przemyślaną mechaniką stawia Tichu w czołówce gier karcianych obok takich tuzów jak brydż, kanasta czy poker. W trakcie gry sami zapewne dostrzeżecie podobieństwa do tych i kilku innych tytułów.

Limitowana edycja gry zawiera 56 kartową talię do gry zapakowaną w eleganckie metalowe pudełko z praktyczną wypraską.

 

Zawartość opakowania

  • 56 kart
  • instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2009-12-16 Nie tylko dla karciarzy autor: Leser

Świetna, zakręcona gra - coś z pokera, coś z brydża, coś z tysiąca. Mieszanka to zaiste piorunująca, ale jeśli tylko pokonamy pierwsze trudności ("o co w tym do diabła chodzi?"), to gwarantuję, że gra dłuuugo nie będzie schodziła ze stołu i zapewni graczom wiele przyjemności. Edycja kolekcjonerska ma bardzo fajne "chińskie" karty, a opakowana jest w praktyczne metalowe, pudełko. Wadą tytułu jest bardzo ścisłe określenie liczby graczy. W mniej niż 4 osoby się nie pobawimy, w więcej niż 4 może dochodzić do sporów o miejsce przy stoliku ;)