GRY KARCIANE
logo przedmiotu Gringo

Gringo

Jesteś Gringo: podróżnikiem i zdobywcą nieznanych ziem!

cena:

33.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: od 15 do 45 min.

wydawca: Granna
projektant: Hervé Marly

wersja językowa: polska

Opis


Twoim celem jest wyprawa poprzez wszystkie kontynenty świata. Aby ją odbyć, musisz toczyć zażarte licytacje z innymi graczami. Uważaj jednak, żeby nie blefować zbyt ryzykownie! Gdy natrafisz na kartę z symbolem Nocy zamiast Dnia, Twoja podróż zakończy się i stracisz kartę. Jeśli stracisz wszystkie karty - przegrasz grę!

Celem gry jest zdobycie dwóch żetonów tukanów. Żeton tukana zdobywasz, gdy uda Ci się wygrać licytację, a następnie odbyć udaną podróż, czyli odkryć odpowiednią liczbę kart podróży z symbolem Dnia, nie trafiając na symbol Nocy.

 

PUDEŁKO ZAWIERA:

    24 karty podróży
    8 żetonów tukanów
    instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-09-21 Do kieszeni i do piwa! autor: turin

Rewelacyjna mikro gra nawet jak na mikro grę! Jest to polskie, tańsze, i dla niektórych ładniejsze wydanie gry Skull. Do wytłumaczenia w jednym zdaniu, nie ma bagażu społecznego planszówek, tak więc namówi się przy piwie osoby, które w Love Letter czy Coup by nie zagrały. W swojej kolejce każdy zagrywa przed siebie zakrytą kartę lub rozpoczyna licytację, ile słońc jest w stanie odsłonić bez znalezienia księżyca (znając tylko te zagrane przez siebie). Jeśli mu się uda, wygrywa rozdanie, jeśli nie - tracisz kartę i tym samym wiedzę o tym, ile słońc jest w grze.