GRY KARCIANE
logo przedmiotu Shinobi

Shinobi

Walcz o dominację w feudalnej Japonii.

cena:

22.50 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: od 20 do 40 min.

wydawca: G3
projektant: Danjła Gorjunov

wersja językowa: polska

Opis


W grze "Shinobi " gracze wcielają się w role tajnych agentów najpotężniejszych klanów feudalnej Japonii. Wszystkie klany walczą o dominację w kraju, chcąc zjednoczyć Japonię pod swoim sztandarem. Nawet najliczniejsze i najlepiej uzbrojone armie mogą stać się bezużyteczne, jeśli otrzymają fałszywe rozkazy, wpadną w zasadzkę czy stracą swojego przywódcę.

Każdy z graczy ma wpływ na wszystkie pięć klanów, lecz do końca gry pozostaje zagadką, który uczestnik służy danemu klanowi. Aby doprowadzić swój klan do zwycięstwa, trzeba nie tylko planować z wyprzedzeniem, ale także wykazać się sprytem.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-04-18 Tania, szybka i dobra karcianka autor: babelt

Shinobi – szybka karcianka w klimatach feudalnej Japonii. Każdy z graczy losuje na początku gry jedną z frakcji (jest ich 5 każda w innym kolorze). Talia składa się z 3 kart ninja i po jedenaście kart każdej frakcji. Każdy gracz ma swoją prowincję – miejsce na karty przed sobą. W prowincji trzyma armie różnych frakcji – stosy kart w tym samym kolorze. W swojej turze wydajemy 3 rozkazy:
1) Zagrywamy ninje na armię w prowincji wroga zabijając jedna jednostkę z tej armii, lub zagrywamy kartę do prowincji innego gracza.
2) Zagrywamy kartę do swojej prowincji lub przesuwamy jedną z kart między prowincjami.
3) Atakujemy dowolną swoją ze swojej prowincji słabszą armię w prowincji innego gracza. Musi być ona w innym kolorze i nie może to być armia do której zagrywaliśmy bądź dokładaliśmy karty.
4) Po swojej kolejce dobieramy karty do 4.
Gra się kończy gdy kończą się karty do dobrania. Wtedy każdy gracz gra ostatnią rundę. Na koniec każdy ujawnia swoją frakcję i ten gracz, który ma najwięcej kart w swoim kolorze na stole wygrywa.
Gra jest szybka i dynamiczna. Karty są bardzo ładne i dobrze wykonane. Najważniejszym atutem gry jest cena – niewiele ponad 20 zł.
Dostajemy tak naprawdę 2 gry – w grze 3 osobowej najważniejszy jest blef. Trzeba sprawić by pozostali gracze uwierzyli, że gramy kolorem, którego jest mało na planszy, a ten którego jest masę to kolor neutralny. W grze na 5 osób wszyscy zwalczają wszystkie kolory, zatem bardzo trudno zdobyć przewagę. Warto być osobą mającą ostatni ruch.
Bez żadnych wątpliwości grę można polecić jako sympatyczny przerywnik miedzy poważniejszymi tytułami, choć często jedna partyjka przeradza się w kilka i na nic innego czasu nie zostaje.
dodano: 2013-12-20 super! autor: Dominik Karwacz

Shinobi, to gra, która w krótki/szybki/prosty sposób pokaże czy jesteś dobrym strategiem. Aby dobrze grać w Shinobi trzeba być ogranym tzn. nie zaczynajcie od Shinobi. Z drugiej strony jeżeli jesteście w stanie zebrać cięgi w pierwszych turach i wysnuć z nich wnioski to dalej będzie z górki.
Fenomenalne mechanizmy przesuwania kart między prowincjami zmuszają do przewidywania dalszych ruchów. Co tu dużo mówić, jeżeli uważasz że dobrze grasz w strategię - usiądź do Shinobi i zobacz jak bardzo się myliłeś :)

Polecam
dodano: 2013-09-03 dobra, nawet bardzo autor: tauriworld

jest to niewielka i bardzo dobra gra, zasady są proste i bardzo przejrzyste
- gracz na początku losuje jedną kartę klanu (każdy klan posiada inny kolor i znaczek)
- następnie tą kartę kryje przez cały czas gry
a celem gry jest wyłożenie i pozostawienie na stole największej ilości kart danego koloru (inni gracze jak się dowiedzą domyślą jaki ma się kolor zaczną usuwać ze stołu dany kolor kart i starać się pozostawiać własny kolor) - i to jest całe sedno gry (blef, rozmowa, wprowadzanie w błąd)

ale jak się dokłada i zdejmuje karty?
każdy gracz zawsze ma na ręku 4 karty (na początku jak i na koncu tury)

jedną z czterech kart kładzie do wyłożonych kart innego gracza i jedną wykłada przed siebie

aby zdjąć jakąś kartę ze stołu nalezy mieć np stos dwóch kart danego rodzaju przed sobą oznacza to że można zdjąć inna po jedyńczą kartę od innego gracza (aby zdjać jedną z potrójnego stosu trzeba mieć poczwórny stos takich samych kart przed sobą

i na tym polega cała zabawa, ten gracz wygrywa którego kolor będzie miał przewage na stole po zakończeniu gry

gra się 30 min i co najważniejsze chce się grać i grać i grać

gra jest mega prosta i wciągająca, a za tą cenę wręcz rewelacyjna