gry planszowe karciane > Maskarada
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Maskarada

Maskarada

Maskarada jest grą blefu i dedukcji bazującą na różnych rolach postaci, w którą grać można w gronie od 2 do 13 osób.

cena:

69.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 13
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Rebel.pl
projektant: Bruno Faidutti

wersja językowa: polska

Opis


Celem gry jest zdobycie 13 monet poprzez sprytne wykorzystanie umiejętności postaci. Podczas gry postacie posiadane przez graczy są zakryte, używając akcji można się nimi wymieniać, podglądać je, albo próbować podszyć się pod jakąś postać, co pozwoli nam wykonać jej akcję. Ale musimy być ostrożni, gdyż ogłosiwszy się królem (nie koniecznie nim będąc) inny gracz, bądź kilku innych graczy, także może samozwańczo powiedzieć "to ja jestem królem!". Gdy taki konflikt nastąpi wszyscy biorący w nim udział gracze muszą odsłonić swoje karty i tylko ten, który rzeczywiście jest królem (o ile jest taki!) otrzymuje jego przywileje, reszta musi ponieść karę. W grze występuje 12 różnych postaci: złodziej kradnący monety sąsiadom, wiedźma zamieniająca posiadane bogactwa z innym graczem, król i królowa podbierający monety, inkwizytor szukający osób podszywających się pod inne, głupiec zamieniający się rolami z innym graczem, biskup pobierający monety od najbogatszej postaci czy szpieg poglądający swoją i cudzą tożsamość. Grę wygrywa gracz, który jako pierwszy zgromadzi 13 monet, albo najbogatszy z graczy, jeśli którykolwiek z grających zbankrutuje. Rozgrywka obfituje w rozmaite zwroty akcji, sytuację trzeba śledzić na bieżąco obserwując kto jest kim. Gdy wszyscy "założą maski" rozpocznie się bal, prawdziwa maskarada, w której wygra najprzebieglejszy! Maskarada to nowa gra autora doskonałej gry towarzyskiej Cytadela. Również i tutaj Bruno Faidutti pokazuje, że esencją gry może być pomysłowa mechanika, która dostarcza przedniej zabawy. Zawartość pudełka:    13 kart postaci    1 pusta karta postaci    1 plansza Sądu    złote monety (na sumę 196)    5 pomoc    14 znaczników postaci, włączając jeden pusty

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-08-18 Świetna gra imprezowa autor: Corqan

Maskarada jest grą w której największe znaczenie ma dobra pamięć i umiejętność blefu. Głownym celem w Maskaradzie jest zdobycie 13 monet. Zarabiamy pieniądze poprzez używanie zdolności postaci występujących w rozgrywce. Każdy z graczy zaczyna grę z 1 kartą postaci. Gracze mogą wykonać jedną z 3 akcji: zobaczyć jaką posiadają kartę, potencjalnie zamienić kartę z którymś z graczy lub zadeklarować jaką kartę się posiada. Jeżeli gracz wybrał trzecią opcję to wykonuje zdolność z tej karty, chyba że skłamał jaką ma kartę, a inny gracz go sprawdził. Zdolności postaci są różne np. król i królowa dają osobie pieniądze, złodziej kradnie po 1 monecie od graczy obok, błazen miesza karty, wdowa zawsze ma 10 monet i tak dalej.
Elementy w Maskaradzie są solidne, a grafiki są wspaniałe. Gra jest bardzo prost i szybko można nauczyć grać nowych graczy. Gra najlepiej się sprawdza dla ponad 5 graczy, a można grać aż w 13 osób. Jest to wspaniała gra imprezowa.
Mocno polecam.
dodano: 2014-10-08 na impreze doskonała autor: michal007

Cudownie wydana gra imprezowa o przepięknych ilustracjach. Proste, przejrzyste zasady, w których łatwo się odnaleźć, idealne do szybkiego tłumaczenia i dla osób, które lubią i umieją blefować.Dużo interakcji między graczami znakomicie sprawdziła się w dużej grupie ludzi(5-10). O trybie dla 2 do 4 graczy można spokojnie zapomnieć. „Maskarada” to tytuł dla zdecydowanie dla większego grona i tylko wtedy ujawnia swój prawdziwy potencjał. Przy mniejszej ilości wyraźnie kuleje cała rozgrywka łatwo domyśleć się co ma sąsiad na ręku już nie wspomnę o swojej karcie.
Na koniec dodam że gra Maskarada to gra imprezowa z naciskiem na imprezowa......(do piwa, coli itd.)
dodano: 2014-07-19 idealna na imprezę autor: stokrotka86

Maskarada to taka kuzynka Cytadeli, innej uznanej gry imprezowej. Obie gry uwielbiam i zagrywam się w nie na wielu spotkaniach ze znajomymi. Co mnie odrazu w niej urzekło to jej przepiękna grafika. Pudełko oraz wszystkie karty są wykonane z wielką pieczołowitością, nasycone kolorami i przemawiające do wyobraźni. Aż chce się grać! I tylko czasem człowiek żałuje, że przez większość gry karty pozostają zakryte, a tak by się chciało pocieszyć oczy :) Co do samej gry, na poczatku wszystko jest jasne, kto jest kim, ale poźniej człowiek ma mętlik w głowie, i o to przecież chodziło :] Wtedy pomóc może tylko pokerowa twarz i pewność w głosie.
Gra jest łatwa, przyjemna i dość krótka, więc świetnie się nadaje jako "rozgrzewka" przed innymi, czasochłonnymi grami. Gorąco polecam!
dodano: 2013-12-10 świetna gra imprezowa autor: shimrod

Szybka i łatwa (ale nie prostacka) gra imprezowa. Wydanie międzynarodowe obok polskiej instrukcji i kart pomocy, zawiera je również w wersji japońskiej i angielskiej. Karty są tylko w wersji angielskiej (pasujący rozmiar koszulek to Magnum Gold z Mayday'a).

Pierwsze, co rzuca się w oczy po otwarciu pudełka to śliczne grafiki. Nie spotkałem jeszcze osoby, której by się nie podobały. Co oczywiście tylko zachęca do rozgrywki.

Sama gra jest szybka i emocjonująca, zasad nie będę opisywał - znajdują się w opisie gry powyżej. Trzeba uważać co robią inni gracze, wykazać się w miarę dobrą pamięcią a czasem również refleksem, ale najważniejsza jest kamienna twarz i przekonanie o własnej racji. W końcu nie jest ważne kim naprawdę jesteś, jeśli potrafisz przekonać pozostałych graczy, że jesteś kimś innym :). Jeśli ktoś się już ujawni, konieczne jest podmienienie mu karty (nie zrobienie tego prowadzi go do szybkiego uzyskania przewagi).

Do tej pory grałem tylko w 4 osoby i gra bardzo mi się podobała. Myślę, że w więcej graczy zabawa będzie lepsza.

Do gry zakupionej w Planszomanii dostałem bonusową kartę Inkwizytora, dzięki!