gry planszowe karciane > No Merci
GRY KARCIANE
logo przedmiotu No Merci

No Merci

Szybka gra karciana.

cena:

35.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Amigo
projektant: Thorsten Gimmler

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Na środku stołu leży, liczbą ku górze, jedna karta. Podczas swojej tury gracz musi zdecydować: czy wziąć kartę leżącą na stole i położyć ją przed sobą – zdobywając w ten sposób ujemne punkty; czy zrezygnować z ciągnięcia karty i położyć obok niej jeden ze swoich żetonów. Następnie przychodzi kolej na gracza siedzącego po lewej stronie. Staje on przed takim samym dylematem, jak poprzednik: czy wziąć kartę (i leżący obok niej żeton), czy zrezygnować z karty i położyć na stole kolejny żeton. Rozgrywka trwa do chwili, kiedy wszystkie karty znajdą swoich właścicieli.

Zwycięzcą zostaje gracz, który uzbiera najmniejszą ilość ujemnych punktów.

 

Zawartość pudełka 

  • 55 żetonów
  • 33 karty
  • 1 instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-07-20 Łatwa, szybka, zaskakująca autor: Łukasz Hapka

Gra jest łatwa: zasady można wytłumaczyć w 5 min.
Gra jest szybka: 5 minut to czasem cała gra.
Gra jest zdecydowanie zaskakująca, bo przy takiej prostocie mimo wszystko się podoba. Każdy ma ochotę na następny raz. Wszystko dlatego, że trzeba dobrze szacować ryzyko, blefować, podpuszczać :)
Bardzo, bardzo polecam.
dodano: 2009-02-21 Bardzo dobry filler autor: monga

myślę że w swojej klasie i skali 5-cio stopniowej zasługuje na 5. Kupiłam No Merci w ostatnim zamówieniu - trochę w ciemno, owszem spojrzałam na BGG, przeczytałam parę zdań tu i tam i dorzuciłam do zamówienia. W ubieglym tygodniu miałam okazje zagrać pierwszy raz - a ściślej mówiąc pierwsze kilka razy, bo po jednej partii każdy miał chęć na druga, po drugiej na trzecią, po trzeciej na czwartą ... Zdecydowanie wciąga :) I zdecydowanie gwarantuje dobrą zabawę.
Jeszcze parę słów na temat zasad, większość została już napisana w opisie gry, poza dwoma istotnymi, które są dość znaczące. Mianowicie na końcu gry dostajemy ujemne punkty za wszystkie zebrane karty, z tym że jeżeli nasze karty tworzą nieprzerwany ciąg np. 16,17,18 - dostajemy za ten ciąg tylko tyle ujemnych punktów ile wynosi najmniejsza karta w ciągu (czyli -16 w tym wypadku). Żeby nie było za łatwo w rozgrywce nie biorą udziału wszystkie katry - losowo odkładanych jest bodajże 9 kart, tak więc do końca nie wiadomo czy jeżeli weźmiemy 21 i 23, to uda nam się zapełnić lukę przez 22. Żetony, które zostają nam na ręce na koniec gry liczą się jako punkty dodatnie.
Ja ze swojej strony zdecydowanie polecam, krótka rozgrywka, dobra zabawa, świetny przerywnik między cięższymi pozycjami lub przyjemna rozrywka w gronie znajomych spoza planszówkowego świata :)