gry planszowe karciane > 7 Cudów Świata: Wonder Pack
GRY KARCIANE
logo przedmiotu 7 Cudów Świata: Wonder Pack

7 Cudów Świata: Wonder Pack

Cztery nowe cuda do 7 cudów.

cena:

44.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 8
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Repos Production (2013)
projektant: Antoine Bauza

wersja językowa: europejska
instrukcja: angielska

Opis


7 Cudów Świata: Wonder Pack, trzeci dodatek do 7 Cudów Świata, zawiera 4 nowe cuda świata, urozmaicając tym sposobem i odświeżając zarówno grę podstawową, jak i dodatki. Lista nowych udów: Wielki Mur Chiński, pozwalający na budowanie swojego cudu w dowolnej kolejności, wybierając bonusy tak, aby zmaksymalizować swoje zyski.Stonehenge, który wykorzystuje szare karty oraz karty produkujące kamień do budowania swojej potęgi.Abu Simbel, wykorzystująca dodatek Liderzy, pozwala na mumifikowanie swoich liderów w zamian za konkretne bonusy.Manneken Pis, który jest odnowionym minidodatkiem, który pozwala na budowanie cudów od graczy znajdujących się obok nas. 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-03-30 Całkiem przyjemne urozmaicenie. autor: astegor

Dodatek zawiera 4 plansze, które dość dobrze opisane zostały w opisie dodatku. Mogę natomiast napisać o tym jak faktycznie się nimi gra.

Wielki mur chiński - fajna opcja budowania cudu świata od strony która nam odpowiada, a na dodatek posiada szerokie spektrum użyteczności(jest zwyczajnie cudem uniwersalnym).

Stonehenge - niby założenia proste - zbieramy kamień - problem w tym, że są karty bardziej przydatne niż kamieniołom, a żeby stonehenge był opłacalny musimy operować 4-6 kamieniami. Działa choć średnio.

Abu Simbel - bawimy się w grabarza, karta cudu jest mocna choć strasznie sytuacyjna. Musimy skupiać się podczas gry na wprowadzaniu liderów, których opłaca się uśmiercać, by otrzymać za nich punkty.

Manneken Pis - bardzo specyficzny cud. Zaczynamy z bonusową kasą zamiast surowca początkowego oraz jako fragmenty cudu świata kopiujemy fundamenty sąsiadów. Kolejny mocno sytuacyjny cud świata. Raz może ustawić grę, a innym razem potrafi popsuć ją dość skutecznie.

Całokształt w postaci WonderPacka wypada dobrze: Cudy są grywalne, a przy tym mocno urozmaicają rozgrywkę. Z drugiej strony 33 złote za cztery kartonowe planszetki.... : Polecam o ile jesteś fanem 7 cudów świata, bądź brakuje ci do darmowej przesyłki :3.

OCENA: 6+/10