gry planszowe karciane > Zombiaki (wydanie jubileuszowe)
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Zombiaki (wydanie jubileuszowe)

Zombiaki (wydanie jubileuszowe)

Jubileuszowe wydanie Zombiaków z okazji 10 lecia gry

cena:

38.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal (2013)
projektant: Ignacy Trzewiczek , Adam Mnich

wersja językowa: polska

Opis


W roku 2013 mija 10 lat od premiery gry Zombiaki. Z tej okazji wydawnictwo Portal przygotowało specjalne, jubileuszowe wydanie gry. Gracze znajdą w nim:
  • 16 nowych kart,
  • dodatkowe żetony ulatwiające rozgrywkę,
  • poszerzoną kolorową instrukcję z licznymi przykładai wraz z krótką historią gry,
  • nowy projekt kart i pudełka,
  • wytrzymałe, kartonowe pudełko (jak w grze Konwój).

 

A zatem zaczęło się. Miasto jest atakowane przez hordy zombich. Zajmują kolejne dzielnice i kwartały ulic. Porywają ludzi, zarażają ich i ogarniają władzą kolejne części miasta. Pozostało ostatnie pięć przecznic nim fala potworów dotrze do ostatniej barykady ludzi. Tu rozstrzygnie się przyszłość ludzi…

Zombi nadciągają. Ludzie odpowiadają strzałami z pistoletów, miotaczy ognia, beczek z płonącym olejem… Zombi idą… W każdej turze kolejny krok… Idą, nie zważając na działania ludzi, idą krocząc po poległych towarzyszach. Idą… Ludzie bronią się, wypuszczają samochód-pułapkę, zrzucają linie wysokiego napięcie, strzelają seriami z karabinów maszynowego… Zombi idą…

Czy Zombi dotrą na barykady przed Świtem, czy też ludzie zdołają ich zatrzymać z dala aż do wschodu słońca…

Zombiaki to taktyczna gra karciana dla dwóch graczy, o prostych regułach, zapewniająca dynamiczną, ciekawą rozgrywkę. Jeden z graczy wciela się w role zombich – jego celem jest przedostać się przez pięć kolejnych przecznic i przełamać barykady ludzi. Przeciwnik dowodzi ludźmi – jego celem jest zatrzymać zombich tak długo, aż nadejdzie świt – ostatnia karta w talii zombich…

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-08-13 Doskonały filler. autor: Astegor

W grze możemy wcielić się w ludzi, których zadaniem jest przetrwać noc, lub w tytułowych zombie, których jedynym pragnieniem jest przedostać się przez ludzkie barykady. Jest to prosta gra dwuosobowa Ignacego Trzewiczka, która doczekała się edycji jubileuszowej.
Moja recenzja obejmować będzie kilka zagadnień, a za każdy zanalizowany element będę przydzielał pkty których suma będzie oceną końcową tytułu.

GRAFIKA I WYKONANIE (0-3)
Samo wykonanie kart czy żetonów nie budzi zastrzeżeń. Żetony łatwo wychodzą w wyprasek, a same karty mają żywe, miłe dla oka kolory. Grafiki na kartach są humorystyczne oraz mocno kreskówkowe co jest doskonałym rozwiązaniem. Karty są wystarczająco wytrzymałe żeby przetrwać spokojnie kilkadziesiąt gier. Na dobrą sprawę nie można się do niczego przyczepić, a nawet jest lepiej niż u większości pozycji na rynku.
Za grafikę i wykonanie 3 pkt

MECHANIKA (0-2)
Mechanika jaką wykorzystują Zombiaki jest łatwa do wytłumaczenia, a to z kolei pozwala rozpocząć rozgrywkę natychmiast po otworzeniu pudełka. W skrócie: weź 4 karty, odrzuć z nich jedną, a resztę zagraj lub zachowaj na przyszłą turę. Mimo banalnych rozwiązań mechanicznych gra pozwala na sporą dozę główkowania, lecz nie zakładajcie, że gra będzie mocno mózgożerna. Asymetria talii wymusza inną strategie gry dla każdego z graczy, a sama rozgrywka po obu stronach jest dość dobrze wyważona.
Za mechanikę 1,5 pkt

KLIMAT I TEMATYKA (0-2)
Poważnego klimatu zombie apokalipsy tutaj nie doświadczycie. Zombiaki są lekką, zabawną zwyczajnie luźną grą o zabijaniu tytułowych dwunożnych mózgożerców. Ludzie nie mogą pozwolić by nawet jeden zombiak dotarł do barykady, bo gra kończy się zwycięstwem zombiaków. Z drugiej strony same zombiaki muszą nie tylko dotrzeć do barykady, ale zrobić to zanim wstanie świt co świetnie obrazuje jak faktycznie większość filmów ukazuje(a raczej ukazywała) zombie. Klimat „wesołego” zabijania zombi, aż kapie z kart mających humorystyczne podpisy(Jeden z zombiaków o imieniu Mietek ma podpis: Setka na wzmocnienie Mietka). Żetony: każdy inny, obrazujący w którą część ciała zombiak dostał kulkę(mimo, że nie ma to wpływu na grę, ale bajer fajny) czy wypraska ze śladami zębów na rogu. Cudo.
Za klimat i tematykę 2 pkt

Jeśli ktoś czytał resztę moich recenzji tutaj znajduje się część poświęcona skalowalności tytułu, lecz w grze dwuosobowej tego nie doświadczymy, więc przechodzimy dalej.

CENA/RADOŚĆ Z GRY/ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA (0-3)
Cena ok 40 zł za kultową grę, która mimo swojego wieku dalej daje radę, jest świetna. Prawdą jest, że w pudełku znajdziemy sporo powietrza, ale w przeciwnym wypadku pudełko nie było by wymiarowe, a takie (jak pewnie wszyscy wiedzą, albo dopiero zaczną tego doświadczać) ciężko upchnąć na półce. Dostajemy 2 spore talie kart, kilka żetonów, karty przecznic oraz trochę reklam, ale do tego przyzwyczaja nas powoli Portal.
Sama regrywalność Zombiaków jest spora chociaż jak każda mała gra może w końcu się znudzić, dlatego polecam stosowania jej jako filler(mała gra w jaką gramy pomiędzy większymi tytułami) wtedy może sporo wam posłużyć. Chociaż początkowo nie przypadła mi do gustu to po kilku grach się do niej przekonałem i uważam, że w kategorii małych gier filler’owych sprawdza się świetnie.
Za cenę/radość z gry/zawartość pudełka 2 pkt

Ocena: 8,5/10
Gra bardzo przyjemna, szybka i luźna. Można nauczyć w nią grać każdego kto tylko umie czytać. Świetny filler oraz doskonała gra na wyjazd. Polecam.
dodano: 2015-06-07 Miodna!!! autor: Max1976

Długo się opierałem Zombiakom, aż w końcu 12 lat po ich premierze zakupiłem wydanie jubileuszowe:) Małe pudełeczko (chociaż karty po zakoszulkowaniu się w nim idealnie mieszczą) sprawiło, że wziąłem grę na rodzinne wakacje. I okazało się to doskonałym pomysłem, bo zagrywaliśmy się w Zombiaki do upadłego (tylko w przenośni:)))
Proste zasady, czytelna instrukcja i karty, fajna komiksowa grafika, żartobliwe wstawki fabularne, no i rzecz jasna Klimat, Klimat, Klimat...:) Ten jest wszędzie: na kartach, żetonach, pudełku, licznikach przecznic, nawet na wyprasce do żetoników, w takich małych drobiazgach. Ale przede wszystkim klimat jest w grze. Raz było łatwiej, raz ciężej, ale gra do końca trzymała w napięciu, a widok zbliżających się zombie lub zmyślnych ludzkich pułapek powodował wzrost adrenaliny:)) Mała, prosta gra, nawet trochę archaiczna, ale gra się w nią doskonale! A co dla mnie ważne, to działa wyłącznie na dwie osoby:))) Polecam!!!
dodano: 2014-10-19 AGRHHH!!!! autor: pyza

ZOMBIAKI to gra, w której jeden gracz dowodzi bandą bezmózgich...(cóż za zaskoczenie!) zombiaków, a drugi gracz prowadzi ludzi, broniących się przed nawałą nieświeżo pachnących przyjaciół ;) Zombiaki prą naprzód przez pięć przecznic miasta do barykady ludzi, a ludzie w nich strzelają/rzucają czymś/wysadzają/itd/ :) Założenia pozycji praktycznie całościowo zostały zawarte w opisie sklepu Planszomania, ja chciałabym wyliczyć zalety i wady gry. A WIĘC:
Plusy:
+ Grywalność - fajnie się gra! :)
+ Wykonanie: nie ma się do czego przyczepić
+ Szybka, a jednocześnie wciągająca rozgrywka
+ Trzyma klimat
+ Niby prosta, ale pozwalająca na kombinowanie i działająca mechanika
Minusy:
- zachwiany balans - ludźmi wygrać jest dużo trudniej.
- gabaryty pudełka niewspółmierne do zawartości - mogłoby być ze dwa razy mniejsze. Jest to niepotrzebne rozpychanie rozmiaru pudełka
- niejasności w działaniu niektórych kart (a instrukcja, teoretycznie wyjaśniająca wszelakie niejasności w stosowaniu kart, często po prostu tylko powtarza tekst wydrukowany na samej karcie...)

Generalnie gra warta zakupu, mimo drobnych usterek daje dużo radości :)