GRY KARCIANE
logo przedmiotu Urbion

Urbion

Karciana gra dla jednego lub dwóch graczy w świecie prosto ze snów

cena:

49.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 2
wiek: od 13 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Z-Man Games (2013)
projektant: Shadi Torbey

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-08-10 świetna gra autor: Marcin Górecki

Urbion (dawniej: Equilibrion) to ciekawa karcianka dla jednej lub dwóch osób. Reguły gry są bardzo proste i już pierwszą turę można spokojnie rozegrać z włączonymi dodatkami (opakowanie zawiera od razu dwa dodatki: META i KSIĘGI).

To w zasadzie odmiana pasjansa, tyle że bardziej rozbudowana ze świetną (jak na mój gust) oprawą graficzną. Całe zadanie polega na ułożeniu kart dobrych i złych snów po obu stronach kart miast tak, by te równoważyły się. Ale zadanie jest trudniejsze niż się wydaje: po pierwsze nie możemy dokładać dowolnych kart - trzeba zwracać uwagę na znaczniki żywiołów. No i co jakiś czas trafia nam się karta chaosu, która potrafi skutecznie zrujnować przemyślany układ na stole.

Ciekawy jest pomysł dla dwóch graczy: każdy losuje swoją "stronę mocy" i może wykładać na stół jedynie dobre lub złe sny. Czasami zamiast wykładać kartę możemy ją odrzucić i zbalansować miasta, przesunąć karty leżące już na stole, lub skorzystać z pomocy KSIĘGI oczywiście o ile włączyliśmy ją do rozgrywki. Zatem element strategiczny jest tu nieodzowny.

Gra jest dość trudna, lecz gra się przyjemnie, płynnie, nie trzeba dużo liczyć w pamięci (max. do dziesięciu) no i grafiki świetnie korespondują z tematyką.

Polecam zarówno dla par jak i dla samotnych:)