gry planszowe karciane > Schotten Totten
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Schotten Totten

Schotten Totten

Polskie wydanie świetnej karcianki Reinera Knizii

cena:

39.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 8 lat
czas gry: od 20 do 30 min.

wydawca: Cube (2013)
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: polska

Opis


Klasyczna już gra karciana autorstwa chyba najbardziej znanego projektanta gier - Reinera Knizii. W Schotten Totten dwóch graczy staje na czele zwaśnionych, szkockich wiosek, które rok w rok toczą walki o niewielki skrawek górskiego pastwiska. W trakcie gry, rywale będą starali się tworzyć jak najmocniejsze grupy wojów, które bić się będą o leżące na polu kamienie graniczne. Tylko spryt, umiejętność analizy sytuacji na stole, a także reagowania na zmieniające się warunki i zagrożenia pozowoli jednej ze stron osiągnąć zwycięstwo.


Dziewięć kamieni granicznych leży pomiędzy tobą, a twoim przeciwnikiem. Gracze budują po swojej stronie kamieni układy trzech kart, starając się przejąć kontrolę. Ten, kto wyłoży układ o wyższej wartości, wygrywa kamień. Wyjątkową cechą gry jest możliwość wykorzystania własnej logiki, aby zawładnąć kamieniem zanim jeszcze przeciwnik wyłoży wszystkie trzy swoje karty, udowadniając mu, że przejęcie przez niego kamienia jest niemożliwe. Zwycięża ten z graczy, który zdoła przejąć pięć dowolnych kamieni, albo też trzy sąsiadujące ze sobą kamienie.


Schotten Totten to szybka, taktyczna gra karciana dla dwóch graczy powyżej ósmego roku życia.


Polskie wydanie gry opatrzone zostało zupełnie nowymi grafikami, a całość poszerzono o karty specjalne (jak w wersji gry pod tytułem Battle Line z 2000 roku) oraz uaktualnienie zasad.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-01-04 autor: Magdalena Wartak

Witam wszystkich amatorów gier!
Schotten Totten to moja pierwsza gra Reinera Knizii, ale z pewnością nie ostatnia. Gra jest prosta, szybka, emocjonująca. Gram w nią bardzo czesto - praktycznie w każde wolne popołudnie (na inne gry nie zawsże jest czas - na ta natomiast zawsze znajdziemy pół godzinki wolnego). Zasady sa bardzo przyjazne, każda rozgrywka wyglada jednak inaczej - i nigdy sie nie nudzi :) Walka o kamienie trwa do samego końca - polecam dla osob lubiących rywalizacje. Cześciowo mozemy sobie zaplanować nasze ruchy, ale zawsze pozostaje bardzo fajny element losowości (którego nie lubię w grach, ale tutaj on kompletnie nie przeszkadza). Dodatkowym atutem sa przepiękne grafiki. Szczerze polecam!
dodano: 2015-03-02 dobry chwiler autor: Mateusz Burzyński

Dobry chwilerek mistrza Knizii, ktorego sie albo kocha, albo nienawidzi. Ja zdecydowanie zaliczam sie do tej pierwszej grupy. Gra z gatunku tych, ktore moznaby prawie zagrac normalna talia kart. Temat doczepiony do rozgrywki, ale to nie o to tu chodzi :) wytlumaczenie zasad to wlasciwie chwila i juz mozna zaczac grac. Niektorzy odrzucaja karty specjalne, bo ich efekty sa nierowne, ale jak dla mnie, to urozmaicaja rozgrywke