gry planszowe karciane > 51. Stan: Zima
GRY KARCIANE
logo przedmiotu 51. Stan: Zima

51. Stan: Zima

Dodatek do Nowej Ery i 51. Stanu

cena:

59.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal (2012)
projektant: Ignacy Trzewiczek

wersja językowa: polska
Premiera przewidziana jest na: koniec września/ początek października 2012.
Do każdego zamówienia złożonego w przedsprzedaży dokładamy bonus 6 kart nowego typu: Karty Reakcji

Opis


Nadeszła zima. Nastało krótkotrwałe zawieszenie broni. Frakcje rozpoczęły przygotowania do kolejnego etapu wojny, zmagań, które rozpoczną się już wkrótce, na wiosnę. W między czasie wzmacniają swoją siłe. Dzięki odkryciu potężnego Frozen City zdobywają nowe możliwości, nowe kierunki rozwoju. Zima to ledwo przykrywka, dla ciężkiej pracy, której efektem będzie kolejna wojna…

Zima to dodatek do gier 51. Stan oraz Nowa Era wprowadzający nowe reguły oraz 54 nowe karty. Dodatek został zaprojektowany z myślą o graczach preferujących spokojny, planowy rozwój ponad szaloną agresję.

Rozgrywka w Zimie trwa równo sześć rund w czasie których gracze przygotowują się do wojny, która wybuchnie na wiosnę. W czasie każdej rundy gracze będą mogli wysyłac swoich robotników do Frozen City, specjalnej planszy reprezentującej pobliską metropolię – będą tam mogli wynająć najemników i znaleźć nowych liderów.

Cel gry zmienia się – gry nie wygrywa gracz, który zdobył 33 Punktów Zwycięstwa, to już nie wyścig i określenie, kto pierwszy dopadnie mety – w Zimię wygrywa gracz, który uzyska najwięcej Punktów Zwycięstwa w przeciągu sześciu tur. Masz czas i możliwości, by dokładnie zaplanować rozwój swojej frakcji.

W dodatku Zima pojawia się także nowa Frakcja – Teksas. Ziemie Teksasu są gęsto zaludnione, w każdej turze produkując aż czterech robotników! Co więcej, każdy z kontaktów na karcie kontaktu Teksasu może zostać użyty dwukrotnie podczas jednej tury.

Zawartość pudełka:

  • 54 karty
  • karty frakcji
  • plansza Frozen City
  • kość produkcji
  • żetony
  • instrukcja

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-09-26 Dodatek na 5 autor: monga

zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom 51. stanu i Nowej Ery. Miałam okazję zagrać już kilka razy i czuję duży niedosyt. Jest tu w zasadach coś o czym ciągle myślałam grając w 51 czy NE a co prawdę mówiąc bardzo mi się podoba. Nie gra się do 33 punktów. Gra się 6 tur. Jest czas, żeby pograć, czas którego zawsze mi brakowało w 51. - gdy prawie w każdej rozgrywce miałam wrażenie, że gra kończy się zdecydowanie za wcześnie, że jeszcze się nie rozegrałam, że jeszcze tyle można zrobić. Teraz mamy wystarczająco dużo czasu, żeby się nagrać, a jednocześnie czujemy, że przydałaby się jeszcze z 1 runda na to czy tamto.
Nowa frakcja - Teksas - jak dla mnie jest świetna i bardzo lubię nią grać. 4 ludzi co rundę i możliwość wykonania dowolnej akcji z karty frakcji drugi raz (w tym przebudowy) czynią z niej bardzo interesującą i silną z mojego punktu widzenia frakcję.
Pojawiają się też znowu liderzy. Rozwiązany został problem bardzo losowego pojawiania się kart liderów w 51. Tutaj po prostu pojawia się zawsze 1 lider na rundę. Wszyscy widzą który. Pierwszeństwo do wzięcia go ma zawsze gracz rozpoczynający rundę, ale nie jest powiedziane że wybierze lidera, równie korzystne lub korzystniejsze dla niego mogą okazać się karty kontaktów.
Ciekawym urozmaiceniem rozgrywki jest również kostka wprowadzająca co rundę dla wszystkich jeden i ten sam (co rundę inny, ale w każdej rozgrywce taki sam w danej rundzie) dodatkowy surowiec/żeton kontaktu/ człowieka.
Wszystko to razem sprawia, że w Zimę gra się świetnie, wszystko co było dobre z 51i NE pozostało, a niektóre złe rzeczy zostały wyeliminowane :)