gry planszowe karciane > Dominion Dark Ages
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Dominion Dark Ages

Dominion Dark Ages

Siódmy dodatek do Dominiona

cena:

159.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Rio Grande Games
projektant: Donald X. Vaccarino

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Czasy były ciężkie. By zaoszczędzić, przeniosłeś się ze swojego starego zamku do luksusowego parowu. I tak nie przepadałeś za tym zamkiem, był ciągle plądrowany i nigdy w odpowiednim ku temu czasie. I jeśli nie barbarzyńcy to zaraza, albo obydwa na raz. No i ciągle brakowało krzeseł. Parów jest wspaniały, nie brakuje tu słońca i możesz rzucać odpadki gdzie tylko chcesz. Twój wolny czas pochłania żebractwo. Żebractwo jest genialne w teorii, ale trudne w praktyce, jako że nikt nie ma pieniędzy. Udaje ci się wyżebrać coś od wieśniaków, a oni żebrzą to od ciebie ale nikt nie czuje że poszedł naprzód. Tak czasem układa się życie. Ty spokojnie podbijasz innych ludzi, zajmując się swoimi sprawami gdy nagle nadchodzi zaraza. Albo barbarzyńcy. Albo wszyscy są analfabetami. A wszystko co możesz zrobić to przylgnąć do jakiegoś wraku i oczekiwać końca burzy. Mimo to, jesteś jak zawsze przekonany że zatriumfujesz nad tymi przeciwnościami, lub chociaż poradzisz sobie lepiej od innych.

Dominion: Dark Ages jest siódmym dodatkiem do gdy Dominion. Zawiera 500 kart jednak nie jest grą samodzielną. Dodaje 35 nowych kart królestwa i nowe karty o negatywnych efektach, które rozdajesz innym graczom (Ruiny), Nowe karty zastępujące posiadłości (schronienia). I karty które możesz zdobyć tylko dzięki innym kartom. Głównym tematem dodatku są śmieci i ulepszenia. Są karty które robią coś gdy zostają usunięte z gry, karty wpływające na karty odrzucone, karty ulepszające same siebie i sposoby na ulepszenie innych kart.

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-06-24 Świetne urozmaicenie. autor: leser

Rewelacyjny pomysł na dodatek i takież doskonałe wykonanie.

Dark Ages to dodatek zdecydowanie nie dla początkujących. Jego lejtmotywem są... śmiecie. I nie chodzi tu tylko o tematykę. Dark ages podmieniają nam startowe posiadłości na karty typu "shelter" - poza jednym wyjątkiem zupełnie nieprzydatne. Poza tym mamy tu sporo kart, które zarzucać nam będą talię ruinami - kartami akcji dającymi minimalne profity (1 zakup, 1 akcja itp.) Zarządzanie tym całym szmelcem nie należy do prostych. Ponadto karty królestwa oferowane przez ten dodatek wymagają dużo więcej kombinowania przy składaniu kombosów, wiele z nich pozwala na konstruowanie bardzo niecodziennych strategii (np. karta szczury - podobno ulubiona samego Donalda Vaccarino).

Podkreślenia wymaga wykorzystanie bardzo udanych, nieco mrocznych ilustracji kart.

Polecam!