gry planszowe karciane > Thunderstone Advance: Towers of Ruin
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Thunderstone Advance: Towers of Ruin

Thunderstone Advance: Towers of Ruin

cena:

199.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 5
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Alderac Entertainment

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Enter the Dungeon! Thunderstone is a BoardGameGeek.com Top 100 game, loved by players worldwide. Now, the time has come to level up their games with Thunderstone Advance. The game features new art, revised layout, and completely rewritten rules, all in a new game world, with brand new cards, all fully compatible with existing Thunderstone.

In Thunderstone Advance you'll find:

·      Learn to Play booklet to get new players going right away.

·      Improved card design and layout for easy play.

·      A two-sided game board for quick, smooth setup.

·      Twice the challenge awaits in two dungeons.

·      Familiars join the fight to aid your quest.

·      Powerful new Thunderstone Bearers lurk in every dungeon.

·      11 new heroes! 9 new monster groups! 19 new village cards!

Thunderstone Advance is the perfect starting point for new players, and a serious level up for existing players.

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2015-10-20 Wspominając Kamień Gromu autor: Yokes

Thunderstone Advance: Towers of Ruin to podrasowana wersja 2.0 klasycznego deckbildingu Thunderstone. Naprawiono wszystko, co było do naprawienia, dodano planszę, wyskalowano poziom trudności.zmieniono instrukcję i usprawniono dostępne akcje. Podmieniono karty doświadczenia, zastępując je plastikowymi tokenami w kształcie małych Kamieni Gromu. W końcu W późniejszych dodatkach podmieniono potwory i bohaterów, by ujednolicić szatę graficzną. Karty zyskały nową szatę graficzną i drobne usprawnienia kodowe, by nigdy nie pomylono z jakiego dodatku pochodzą. Było pięknie. Właśnie było. Ponieważ Alderac zamknął linie wydawniczą. Innymi słowy jeżeli wahacie się jeszcze, chociaż to mało prawdopodobne przed zakupieniem czegokolwiek z Thunderstone Advance w tytule, nie róbcie tego za długo. W tej chwili gracze na świecie pewnie czyszczą półki.
dodano: 2015-03-02 Klasyk autor: Skywarden

Od jakiegoś czasu chodziło mi po głowie aby kupić grę o budowaniu talii. W końcu padło na serię Thunderstone. Powodów było kilka:

1. Mechanika – poszczególne elementy gry współpracują ze sobą w spójny i czytelny sposób, karty są dobrze zaprojektowane.
2. Klimat – faktycznie można wyobrazić sobie obronę wioski przed zagrożeniem w postaci pobliskich lochów, czy też pustkowi.
3. Wariantowość – w łatwy sposób można zwiększyć, zmniejszyć trudność zmagań niezależnie od ilości i doświadczenia graczy.
4. Obecność dodatków i możliwość wejścia w „Świat gry” w kilku miejscach – Towers of Ruin jest moim zdaniem najlepszym obok ‘Worlds Collide” miejscem na rozpoczęcie przygody z Thunderstone Advance. W tej serii wszystkie dodatki bezproblemowo móżna ze sobą łączyć.
5. Ograniczony czas gry – nawet w kilku graczy, po kilku rozgrywkach można zmieścić się w czasie do dwóch godzin z rozłożeniem i złożeniem gry.
6. Funkcjonalna wkładka – autorzy przewidzieli, iż ludzie wkładają karty w koszulki, w związku z czym wypraska dla podstawki zmieści również 1 do dwóch dodatków.
To wszystko razem powoduje, iż czas spędzony na tej grze nie jest dla mnie czasem straconym i z przyjemnością do niej wracam.
dodano: 2015-02-06 Podstawowa część świetnej serii. autor: Karbon

Kiedy Thunderstone Advance: Towers of Ruin pojawił się jako pierwsza podstawka odświeżonego Thunderstona, odróżniał się od wcześniejszej serii gier Thunderstone dość podstawowymi kartami bez zbyt złożonych interakcji. Tak powinno być i dzięki temu jest to idealna część serii, by nowy gracz mógł rozpocząć przygodę z tym deck buildingiem.

Odświeżona została szata graficzna, dzięki czemu graczom dużo łatwiej jest rozpoznać poszczególne typy kart posiadane na ręce (herosi, przedmioty, potwory). W tym miejscu należy wspomnieć o jednej wadzie. Poszczególne poziomy rozwoju herosów są zbyt słabo oznaczone, przez co należy przyglądać się tym kartom dokładniej by sprawdzać, jakiego dokładnie bohatera mamy na ręce. We wcześniejszej wersji tej gry poziom bohaterów oznaczany był kolorem (brąz, srebro, złoto) i było to lepsze rozwiązanie.

W grze wprowadzono nowe ciekawe rozwiązania, np. karty "Familiar" pozwalają na nowy sposób wykorzystywania XP.
Dociąganie kart dzięki wykorzystaniu włóczni już od początku gry pozwala na szybsze i bardziej ryzykowne wyprawy do Lochów. Wprowadza to pewien stopień niepewności i losowości, którą część graczy bardzo sobie chwali.

Obecnie, kiedy na rynku pojawiło się już bardzo dużo dodatków to Thunderstona Advance, prostota interakcji kart z tej części staje się dodatkową zaletą, gdyż w kolejnych częściach gry karty stają się bardzo złożone i gdy na stole ląduje ich za wiele, gra może stawać się żmudna. Dorzucenie kilku kart z "Thunderstone Advance: Towers of Ruin" może tę sytuację poprawić.

Polecam tę część:
- graczom, którzy po raz pierwszy stykają się ze światem Thunderstona,
- graczom bardziej zaawansowanym, którzy chcą wprowadzić do swoich rozgrywek z innymi dodatkami odrobinę lekkości.
dodano: 2015-01-19 Zabojca Dominiona! autor: zielonygrin

Do momentu kiedy zagrałem w Thunderstone Advance, Dominion był moim ulubionym deck-builderem. Jedna rozgrywka i spadł na drugie miejsce! Thunderstone Advance to świetny deck-builder, który w odróżnieniu od konkurencji ma mocno wyczuwalny klimat. Sama gra jest trochę bardziej rozbudowana od Dominiona i niekoniecznie polecam ją jako pierwszego deck-buildera. Jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie. Chodź gra nie jest tania, to ilość kart (ze świetnymi klimatycznymi grafikami), świetnie wykonana wypraska i grywalność całkowicie ją rekompensują. Polecam!
dodano: 2013-06-28 nowa lepsza wersja TS autor: vadirr

Odświeżona wersja starego Thunderstona. Dla mnie najważniejsze jest to, że zgrabnie komponuje się ze starszą wersją i dodatkami, bo grywam w wariancie epic. Graficznie jest lepiej - pomijam różowe tła ;-), re-grywalność wzrosła, dużo jest nowego stuffu, bohaterów i ciekawych kreatur, plansza też się przydaje, tylko cena mogłaby być zdecydowanie niższa, ale i tak warto.