gry planszowe karciane > Timeline: Inventions
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Timeline: Inventions

Timeline: Inventions

Czy wiesz kiedy zostały odkryte poszczególne wynalazki?

cena:

64.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 8
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Asmodee
projektant: Frédéric Henry

wersja językowa: angielska
instrukcja: polska

Opis


Co wynaleziono najpierw: żarówkę czy okulary? Co powstało wcześniej: Empire State Building czy pierwsze wydanie Władcy Pierścieni J.R.R Tolkiena? Alfabet Morse'a powstał przed, czy po wynalezieniu korkociągu?

 

Wraz z grą karcianą Timeline poznasz odpowiedzi na te, oraz tysiące innych pytań, konfrontując swą wiedzę i domysły z faktyczną chronologią.

 

Na początku gry, wszyscy uczestnicy otrzymują taką samą liczbę kart, reprezentujących rozmaite zabytki, wynalazki, dzieła sztuki i historyczne wydarzenia. Na odwrocie każdej karty znajduje się data.

 

Rozgrywka rozpoczyna się od położenia na środku stołu jednej, losowo wybranej karty (z talii pozostałych, nieprzydzielonych graczom kart). Kartę tą należy położyć datą do góry, będzie ona punktem wyjścia do chronologicznej linii, która podczas rozgrywki będzie stopniowo budowana przez graczy.

 

Każdy gracz w swojej turze wybiera jedną z trzymanych na ręku kart i umieszcza ją na lewo, lub na prawo od karty początkowej, zależnie od tego, czy uważa że data odpowiadająca zawartości karty jest wcześniejsza, czy późniejsza od daty początkowej. Następnie dokonuje się sprawdzenia, czy gracz miał rację. Jeśli tak, karta pozostaje na stole, w przeciwnym razie jest odrzucana, zaś gracz zmuszony jest pociągnąć nową.

 

Czynność powtarzana jest przez kolejnych graczy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Im więcej kart na stole, tym trudniej jest poprawnie umieścić kolejną kartę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdoła pozbyć się wszystkich kart.

Zawartość pudełka:

  • 109 kart
  • instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-10-15 Szybko, przyjemnie i zaskakująco autor: Marek Szewczyk

Timeline jest jedną z ciekawszych gier jakie udało mi się nabyć.Rozgrywka sama w sobie nie jest trudna, trzeba "tylko" położyć jedną ze swoich kart w odpowiednim miejscu na osi czasu która jest na środku stołu. Problem jest w słowie "Tylko". W pewnym momencie gdy na środku leży naście kart a przed sobą mam jeszcze dwie, i nie dokładnie wiem gdzie położyć kartę, zaczyna się ostre kombinowanie, a na dodatek często mili współgracze "podpowiadają" kiedy rzeczona rzecz została odkryta. Dodatkowo dochodzą czasami naprawdę ciekawe rzeczy które musimy wiedzieć - np. data wynalezienia worków na śmieci.
Gra jest tak fajna że teraz zawsze znajomi proszą: "Tylko nie zapomnij przynieść wynalazków"
Może jeszcze kilka słów o wykonaniu. Jest niesamowite!
Karty małe ale trwałe, natomiast metalowe pudełko jest super, jedyny problem to dostępność dodatków angielskich, wyszły już dwa - wydarzenia i odkrycia, co razem z wynalazkami daję około 330 kart, gdyby tylko jeszcze dało się je gdziekolwiek w Polsce dostać. Podsumowując - grę warto mieć, wydanie ładniejsze niż Polskie z 220 kartami.
dodano: 2011-11-03 Krótka, a nie zręcznościówka. autor: barbamama

Jeżeli ktoś nie lubi gier zręcznościowych, właściwie nie ma szans na krótką rozgrywkę w tak zwanym "międzyczasie" - czekając na gości, kolację itp. Nie miał. Do czasu Timeline: Inventions.
Od czasu zakupu jest to nasz obowiązkowy punkt dnia. W trzy osoby zajmuje ok. 5 minut. Instrukcja w języku angielskim, ale opis powyżej wyjaśnia wszystkie zasady. Może oprócz ilości rozdawanych kart. Dla dwóch uczestników przewidziane jest po 6 kart, dla trzech - 5, czterech i więcej - 4. My nie zmniejszamy tej liczby, bo gra staje się za krótka.

Na początku wydaje się, że 109 kart z datami to żadne wyzwanie i można je szybko zapamiętać. Okazuje się jednak, że specyfika gry zapobiega temu. Zwykle jest za mało czasu - to nie przygotowanie do klasówki. Trzeba szacować i zgadywać. A dla tych bystrzaków, którzy mimo wszystko szybko zapamiętuja, wydawca przygotował następny zestaw Timeline: Discoveries. Nie możemy się doczekać!