gry planszowe karciane > Tarantel Tango
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Tarantel Tango

Tarantel Tango

Masz tylko dwie sekundy na wykonanie ruchu... Kto pierwszy pozbędzie się swoich kart?

cena:

29.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 7 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Drei Magier Spiele
projektant: Jacques Zeimet

wersja językowa: europejska
instrukcja: polska

Opis


Tango Tarantula panicznie poszukuje pośród zwierząt partnera do tańca. Jednak zwierzęta są wystraszone za każdym razem gdy włochaty, jadowity pająk na nie spojrzy! Zwycięzcą zostaje gracz, który pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.

Tango Tarantulę należy położyć na środku stołu. Wszystkie 120 kart należy dokładnie potasować
i rozdać po równo pomiędzy graczy. Gracze mogą podnieść swoje karty i trzymać w ręku w formie talii, tak aby nie mogli zobaczyć ich zawartości.

Karty mają następujące znaczenie:
1) Karta zwierzęcia z jedną tarantulą:
Jeżeli osoba, która wykonywała ruch przed graczem, odkryła zwierzę z jedną tarantulą, gracz musi wydać dźwięk naśladujący zwierzę przedstawione na karcie, a następnie kontynuować ruch wykładając kartę ze swojej talii i kładąc ją na miejscu oddalonym o jeden.

2) Karta zwierzęcia z dwoma tarantulami:
Jeżeli osoba, która wykonywała ruch przed graczem, odkryła zwierzę z dwoma tarantulami, gracz musi wydać dźwięk przedstawionego zwierzęcia dwukrotnie, a następnie kontynuować ruch wykładając kartę ze swojej talii i kładąc ją na miejscu oddalonym o jeden.

3) Karta zwierzęcia bez tarantuli:
Jeżeli osoba, która wykonywała ruch przed graczem, odkryła zwierzę bez tarantuli, gracz wykłada kartę ze swojej talii i kładzie ją na miejscu oddalonym o jeden oraz nie wydaje żadnego dźwięku.

4) Karta podwójnego zwierzęcia bez tarantuli:
Jeżeli osoba, która wykonywała ruch przed graczem, odkryła kartę z dwoma zwierzętami, gracz wykłada kartę ze swojej talii i kładzie ją na miejscu oddalonym nie o jeden, a o dwa i nie wydaje żadnego dźwięku

5) Karta tarantuli:
Jeżeli na stole pojawi się karta tarantuli, wszyscy gracze muszą klepnąć otwartą dłonią w stół jak najszybciej potrafią, aby odstraszyć potworną bestię. Gracz, który ostatni uderzy w stół musi zebrać wszystkie karty znajdujące się na stole i dokłada je do swojej talii.

Każdy gracz ma tylko dwie sekundy na wykonanie prawidłowego ruchu (w tym na wydawanie dźwięku zwierzęcia oraz wykładanie karty). Gracz, który popełni błędy, musi zebrać wszystkie karty znajdujące się na stole i dołożyć je do swojej talii.

Gra posiada również cztery dodatkowe zasady dla zaawansowanych graczy!

 

Zawartość pudełka:
  • 120 kart zwierząt
  • 5 kart tarantuli
  • tango tarantula (pięciokąt)
  • instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-12-26 Dobra zabawa! autor: dzusta85

Tarantel Tango jest idealną grą imprezową. Najlepiej grać w 4-5 osób. Gra podobnie jak Kakerlakensalat ćwiczy spostrzegawczość i refleks. Różnica polega na tym, że w Tangu nie wymawiamy nazw zwierząt z obrazków tylko odgłosy jakie one wydają. Jest to fajny pomysł, który doprowadza do wielu zabawnych sytuacji. Karty są ślicznie wykonane a dzięki różnym pozycjom zwierząt łatwiej się pomylić przez co gra jest jeszcze ciekawsza. Małe pudełko pozwala z łatwością zabierać grę w podróż.
Graliśmy w gronie starszych osób, ale myślę, że dzieci też dobrzy by się przy niej bawiły. Polecam!