gry planszowe karciane > Um Krone und Kragen
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Um Krone und Kragen

Um Krone und Kragen

Gra o zdobywaniu wpływów

cena:

70.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: Amigo
projektant: Thomas Lehmann

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Gracze wcielają się w role interesantów na królewskim dworze. W celu osiągnięcia zamierzonych przez siebie celów używają swoich umiejętności przekonywania zyskując poparcie coraz bardziej wpływowych osobistości dworu. Zaczynając od pokojówki, a na królewskiej parze kończąc, wszyscy mogą przynieść określone korzyści, o ile tylko uda się ich przekonać do pomocy.

Umiejętność przekonywania jest przedstawiona przy pomocy kości. Na początku każdy z grających dysponuje trzema kośćmi. W każdej rundzie gracze rzucają kośćmi, następnie odkładają na bok przynajmniej jedną z nich, po czym wykonują kolejny rzut pozostałymi. Rzucają do czasu, aż odłożą na bok wszystkie kości. Jeśli uzyskany rezultat spełnia określone wymagania, można uzyskać dostęp do różnych osobistości ? postaci, które dają dodatkowe kości lub przynoszą inne korzyści. Pierwszy z graczy, który wyrzuci na kościach siedem identycznych wartości może uzyskać poparcie królewskiej pary i ma szansę na zwycięstwo.

 

Zawartość opakowania

  • 60 kart postaci
  • 1 znacznik inicjatywy
  • 12 kości
  • 5 kart pomocy
  • instrukcja

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2009-04-24 Kości, kości, kości autor: Mateusz Górski

Najmniej losowa gra z tak dużą ilościa kości :]
Gra jest naprawde sprytnie zaprojektowana i doświadczeni gracze bez trudu pokonują w niej nowicjuszy, gdyż wlaściwie nie ma znaczenia co wyrzucimy, ale to co z tym zrobimy.
Zdobywanie coraz to nowych postaci sprawia, że pod koniec gry jesli ich madrze uzyjemy, z trzech jedynek zrobi nam sie osiem piątek :]

POLECAM
dodano: 2008-10-03 Nietuzinkowe podejście do kości. autor: Blue

Gra świetnie wydana. Chociaz moim zdaniem powinna kosztować ok 50-60 pln i bodaj w takiej cenie udało mi sie ją zdobyć.

Gra uczy stosowania statystyki :). Niby rzucamy kostkami ale mamy naprawdę świetne mechanizmy kontroli tego co wypada, dzięki zdobywanym kartom, jednocześnie staramy się planować co mozna by było zdobyć, gdyby nasze plany zuzurpowania sobie pomocnej postaci nie powiodły się. Gra dostępna jest na BSW więc można sobie ją za darmo wypróbować, choć polecam spróbować w realu. Im mniej osób tym gra jest mniej losowa, ale działa dobrze w 2-4 osób(w 5 nie miałem okazji grać).

Gra łączy ze sobą zarządzanie dużym ryzykiem(co "dziwne" .... zazwyczaj na końcu i tak osoba wygrywająca wyrzuca wszystkie bądź bez jednej kości o tej samej wartości ;) ) i emocje związane z turlaniem kostkami. Polecam serdecznie.