GRY KARCIANE
logo przedmiotu Jericho

Jericho

Zbuduj najdłuższy mur i zburz mury przeciwników

cena:

27.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Abaccus

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Jerycho było silnie umocnione i zamknięte przed Izraelitami. Nikt nie wychodził, ani nie wchodził.
Lud wzniósł okrzyk wojenny i zagrano na trąbach. Skoro tylko usłyszał lud dźwięk trąb, wzniósł gromki okrzyk wojenny i mury rozpadły się na miejscu...


Każdy z graczy stara się zbudować jak najdłuższe mury w różnych kolorach, poprzez zagrywanie kart muru. Użycie kart trąb pozwala grającym na usuwanie zagranych kart murów. Podczas podliczania punktów gracze, którzy zbudowali najdłuższe mury w którymś z kolorów otrzymują z talii dodatkowe karty. Karty, które znajdą się w puli zostają podzielone między graczy.
Zwycięzcą zostaje osoba, która na końcu gry ma najwięcej kart.


Do gry nie jest wymagana znajomość języka obcego, a szybkie poznanie reguł gry umożliwi Ci dołączona polska instrukcja. Karty do gry nie zawierają żadnych napisów, a jedynie wartości liczbowe.

 

Co jest w środku ?

  • 110 kart
  • instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-03-22 autor: leser

Zasadu Jericho są niezmiernie oryginalne, lecz niesamowicie proste. Wystawiamy różnokolorowe mury o różnych wartościach punktowych. Zagrywając trąby "burzymy" karty o najwyższych wartościach w wymienionym przez nas kolorze. Te karty wędrują do zasobów (możemy je tam też wrzucać bezpośrednio z ręki). Podczas punktowań (trzykrotnie) gracze posiadający najdłuższy mur w danym kolorze zabierają z zasobów wszystkie karty tejże barwy. Na końcu zwycięża gracz posiadający najwięcej kart. Ot niemal całe zasady.
Wykonanie kart jest porządne, rysunki również ładne, przyczepić bym się mógł jedynie do kiepskiego pudełka.
Jericho to lekka, szybka, trochę losowa karcianka. Takiej szukałem i jestem w pełni zadowolony - gra jest zdecydowanie warta swej ceny. Jeśli mogę jej coś zarzucić, to kompletną abstrakcyjność. Konia z rzędem temu kto poczuje tu jakiś klimat lub znajdzie powiązanie między przebiegiem rozgrywki a znaną biblijną historią.