gry planszowe karciane > Ma-Ni-Tu
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Ma-Ni-Tu

Ma-Ni-Tu

Kto jest w stanie zapamiętać najdłuższe słowo w języku Wielkiego Manitu?

cena:

44.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 6
wiek: od 7 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: Drei Magier Spiele
projektant: Jacques Zeimet

wersja językowa: europejska
instrukcja: polska

Opis


Najstarszy gracz zostaje wybrany na wodza (kapitana) i otrzymuje trzymacz do kart. Na środku stołu kładzie się zakrytą talię potasowanych kart.

Wódz bierze kartę z wierzchu talii i pokazuje ją (tak, aby była widoczna dla wszystkich) Indianinowi siedzącemu po jego lewej stronie. Indianin odczytuje na głos sylabę (np. HO) tak, aby wszyscy mogli ją zrozumieć. Wódz następnie umieszcza kartę w trzymaczu w taki sposób, aby tylko on był w stanie ją zobaczyć. Następnie kolejka przechodzi na Indianina siedzącego po lewej (w kolejności zgodnej z kierunkiem ruchu wskazówek zegara).

Wódz odkrywa z talii nową kartę (np. TI) i pokazuje ją. Nowy gracz  powtarza pierwsza sylabę (HO) i dodaje do niej nową (TI) w ten sposób mówi np. "HO-TI".Znów wódz wkłada kartę do trzymacza w taki sposób, aby całe słowo HO-TI było widoczne tylko dla niego nową kartę umieszcza po lewej, na górze wcześniejszych kart. Wraz z przebiegiem rozgrywki słowo Wielkiego Manitu staje się coraz dłuższe i coraz bardziej skomplikowane np. HO-TI-MA-SCH-KU.

PUDEŁKO ZAWIERA:
55 kart z sylabami
trzymacz do kart
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


nie ma jeszcze żadnej recenzji

zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną