gry planszowe karciane > Dragonheart
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Dragonheart

Dragonheart

Smoki, rycerze, trolle, księżniczek, krasnoludów i inne postacie fantasy tworzą świat DRAGONHEART.

cena:

72.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 8 lat

wydawca: Fantasy Flight Games

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Dawno, dawno temu Wielki Smok czuwał nad losem całego ludu. Pewnego razu zawistny czarownik zamienił go w kamień, a jego ognisty oddech zaklął w krwistoczerwony klejnot, nazwany sercem smoka. W tychże zarówno baśniowych, jak i niebezpiecznych czasach odważne księżniczki muszą opędzać się od śmiałków i trolli, jednocześnie próbując odczarować skamieniałego smoka i zgromadzić całe mnóstwo cennych skarbów. Chrapkę na skarby mają również potężne ogniste smoki, jednak ich tropem podążają już wprawne łowczynie. Jedynie krasnoludy nie biorą udziału w całym zamieszaniu i troszczą się jedynie o własne interesy.

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-12-30 czarująca autor: Marek Romanowski

Nie wstawiam tej grze 5 bo zakładam, że na taką ocenę zasługują tylko gry perfekcyjne. Ta oczywiście perfekcyjną grą nie jest z tego względu, iż służyć ma tylko i wyłącznie jako miły przerywnik, coś szybkiego. Wśród gier tego typu Dragonheart zasługuje na wyróżnienie. To co charakteryzuję tą planszówkę, to z pewnością bardzo staranne wykonanie kart, które posiadają rewelacyjne grafiki. Cała mechanika opiera się trochę na zasadach pokera, przy którym musimy oszacować opłacalność zagrania, blefować, ryzykować itp. Oczywiście przyda nam się podczas rozgrywki trochę szczęścia. Każdy z kim zagrałem w D. był bardzo zadowolony, a po jednej partii mógł cieszyć się zwycięstwem gdyż ogarnięcie zasad jest tutaj bezstresowe. Klimat fantasy miło jest wpojony w rozgrywkę, a sama gra całkiem fajnie oscyluje tematycznie wokół fabularnego celu z jakim zaznajamiamy się po przeczytaniu instrukcji. Polecam w zasadzie dla wszystkich- od wielkich strategów po- no właśnie....humanistów? :)
dodano: 2012-01-02 Przyjemna autor: atwar

Gra jest niezwykle przyjemna. Zasady są tak proste, że w zasadzie intuicyjne. Wystarczy obejrzeć planszę, po pobieżnym przeczytaniu instrukcji by pojąć reguły. Klimatu grze nadają piękne rysunki na kartach i na planszy, aczkolwiek sama gra jest dość abstrakcyjna. Gra się bardzo dynamicznie i niezwykle szybko. Jest sporo interakcji, ale nie złośliwej. Po każdej grze przychodzi ochota na jeszcze jedną partię, w której (mamy nadzieję) pójdzie nam lepiej.
Banalne zasady powodują, że mogą w grę grać zarówno dzieci, jak i dorośli. Dodatkowo gra nie zawiera żadnych elementów językowych.
dodano: 2011-06-13 Sprawdza się ! autor: monga

Wystawiam zdecydowane 5, ponieważ gra sprawdza się bardzo dobrze w zupełnie różnych sytuacjach i w związku z tym - w swojej klasie - w miarę prostych i szybkich gier 2 osobowych zdecydowanie na 5 zasługuję.
Gram w nią zarówno z moim 6,5 letnim synem (świetnie sobie radzi), gram z doświadczonymi graczami - gdy czasu jest mało i potrzebna jest w miarę szybka i lekka gra, pokazałam też ją dwójce osób prawie niegrających i też bardzo im się spodobała. Tak więc polecam ją praktycznie wszystkim.

A o co chodzi ? Każdy z graczy dysponuje taką samą talią kart, karty się tasuje i bierze po 5 na rękę. Jest 9 rodzajów kart (np. smoki, rycerze, skarby), każda z kart ma określoną wartość punktową (od 1-4, statki nie mają punktów jako jedyne). W swoim ruchu zagrywamy na planszę dowolną liczbę kart tego samego rodzaju - możemy wyłożyć np. 3 smoki, 2 statki. Każdy rodzaj kart ma swoje miejsce na planszy i jest powiązany z innym polem/polami prostymi zależnościami. I tak na przykład kładąc wojowniczkę (jedną lub więcej) zabieramy karty ze smokami (jeżeli jakieś są) lub karty ze skarbami (jeżeli jakieś są). Dokładając trzeciego łucznika (lub kładąc trzech naraz) zabieramy karty z pola z białymi smokami, a łucznicy wędrują pod pole ze statkami. Kto dołoży trzeci statek zbiera karty z tego pola. Gra toczy się do 3 przypływów (jeden przypływ to komplet 3 statków na planszy) lub do momentu wyczerpania się kart ze stosu jednego z graczy. Każdy sumuje punktu z zebranych kart - kto ma więcej - wygrywa (są jeszcze 3 punkty bonusowe dla osoby, która posiada w danym momencie smoka - nie pisałam o tej zasadzie - kto będzie zainteresowany kupi grę i przeczyta :) )