instrukcja: polska

Opis w serwisie BGG

Opis

81 różnych kart. Każda z nich jest unikalna, zupełnie tak jak ta gra

12 kart układa się odkrytych na stale. Wszyscy gracze jednocześnie grają nimi wszystkimi. Który z nich okaże się najszybszy i jako piewszy zauważy SET (zestaw) 3 kart ? Jeśli SET okaże się prawidłowy te 3 karty są usuwane ze stołu i trafiają do gracza. Karty na stole uzupełnia się trzema nowymi kartami, tak aby cały czas było tutaj 12 kart. Kto znajdzie kolejny SET ? Wyzwanie trwa do samego końca !

Wygrywa gracz który zbierze najwięcej kart.

Jak to wygląda ?

Recenzje naszych klientów:

zaloguj się jeżeli chcesz dodać własną

dodano: 2012-06-04 set! autor: arhain

(autor: oopsiak)

To moja ulubiona gra, kiedy przegrywam we wszystkie inne :) czasem może nie mam mózgu zdatnego do liczenia i kombinowania, ale część odpowiadająca za spostrzegawczość działa prawie zawsze. A tego właśnie potrzeba, by zagrać w Set!

W pudełku dostajemy 81 kart świetnej jakości. Uwielbiam takie karty są jednocześnie miękkie i bardzo wytrzymałe, świetnie się tasują i po kilkuset partiach nadal są w dobrym stanie. Do tego instrukcja z przykładami, przejrzysta, łatwo-przyswajalna, bardzo przydatna do tłumaczenia nowym graczom.

Set! jest grą dla każdego. Pozwala ćwiczyć i utrzymać w niezłym stanie (:P) szare komórki. Od małych dzieci (nawet 4-5latki, jeśli damy im 2 sekundy headstartu) aż do dziadków, cała rodzina może zagrać - i mieć równe szanse na wygraną. Fajnie sprawdza się też jako filler dla bardziej zaawansowanych - jedna partia to kilka-kilkanaście minut - w zależności od tego, jak szybko dopatrzymy się wszystkich setów :) Do zebrania jest potencjalnie 27 setów, więc można spokojnie grać w 6-7 osób - to też spora zaleta.
dodano: 2010-08-30 Dla mnie bomba autor: monga

Lubię tego typu gry, lubię i już, nie mogłam więc nie polubić Seta. Lubiłam go już na dużo wcześniej zanim w niego zagrałam. Okładka pudełka, kilka zdjęć i parę zdań opisu i wiedziałam, że to jest gra dla mnie. Ba, ja byłam o tym przekonana w 100%. I nie myliłam się. I chociaż trochę czasu upłynęło od chwili kiedy Seta polubiłam do chwili kiedy w Seta po raz pierwszy zagrałam to moje wrażenia z gry były dokładnie takie jakich się spodziewałam - mój gatunek. Wyszukiwanie Setów szło mi dość opornie, ale taka drobnostka nie mogła mnie zrazić, gra podobała mi się bardzo. Zaczęłam grać solo na czas w internecie. Pobijałam wyniki swoje, daleko mi było (i jest) do pierwszej dziesiątki najlepszych. Zagrałam znowu w Seta z ludźmi. Prawie cała talia była moja.

Gra premiuje spostrzegawczość, ale tę spostrzegawczość można wyćwiczyć jak się okazuje na moim przykładzie. Po wielu rozegranych partiach "Sety" widzą się niejako same. Ale frajda z gry jest cały czas bez zmian. Gorąco polecam - w grę mogą grać zdecydowanie młodsze dzieci niż wynika to z opisu gry. Mój 6-latek daje radę i Sety znajduje. Jedno ostrzeżenie - niektórym po gapieniu się w te karty na stole błędnik głupieje (poważnie).
dodano: 2010-02-15 rewelacyjna autor: mvodka

Gra o prostych zasadach i rewelacyjnej grywalnosci.
Czas gry deklarowany na opakowaniu to 20 min, i tyle mniej wiecej sie gra na poczatku jednak po kilku partiach rozgrywki staja sie bardziej dynamiczne i karty znikaja w kilka min. Gra warta polecania.
dodano: 2009-10-15 super autor: monka

Może akcja nie jest wartka - nie raz bowiem trzeba się wpatrywać w karty aby odnaleźć pożądanego seta - jednak gra jest naprawdę wciągająca .. Na początku ciężko było nam się "wczuć" w akcję, jednak po dwóch rozgrywkach poszło gładko.. Polecam dlatego, że faktycznie gra jest nietuzinkowa (przynajmniej ja jeszcze się nie spotkałam z grą o podobnych zasadach)..
dodano: 2008-10-22 Super autor: rudess

Grałem w tą grę u znajomych i bardzo mi się spodobała. Gra daje dużo do myślenia :) Polecam tę grę wszystkim tym, którzy lubią pogłówkować.

dodano: 2007-05-21 autor: Miłosz
Świetna gra logiczna! Szczególnie polecam osobom, które lubią rozwiązywanie łamigłówek typu SUDOKU, ale w wydaniu towarzyskim. Obowiązkowe ćwiczenie przed testami mensy! :)