GRY KARCIANE
logo przedmiotu Ziemia

Ziemia

Stwórz własną wyspę!

cena:

174.90 157.40 PLN
(najniższa cena z 30 dni: 157.4)
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 5
wiek: od 14 lat
czas gry: od 45 do 90 min.

wydawca: Lucky Duck Games
projektant: Maxime Tardif

wersja językowa: polska

pasujące koszulki: chimera (364 szt.)

Opis


Ziemia to gra karciana o tworzeniu synergicznych połączeń o prostych zasadach, ale wielu możliwościach i strategiach. Gracze wykonują swoje akcje równocześnie – co zapewnia dynamiczną rozgrywkę.

Gra dla zaawansowanych graczy
Dynamiczna rozgrywka – gracze wykonują akcje jednocześnie
Drewniane drzewa – rosną na twoich kartach
Rozgrywka
Miliony lat ewolucji i adaptacji flory i fauny doprowadziły do stworzenia fantastycznych form, bogatych ekosystemów i zróżnicowanych środowisk.

Teraz czas, byś stworzył własną wyspę – siatkę 4 × 4 kart, gdzie znajdzie się miejsce dla samowystarczalnego wzrostu, ekspansji i obiegu zasobów i gdzie nawet nieużyte karty staną się przydatnym kompostem.

Zawartość
283 karty Ziemi
145 kostek kiełków
105 żetonów gleby
88 znaczników pni
74 znaczniki korony
25 żetonów liści
32 karty ekosystemów
23 karty fauny
10 kart wysp
10 kart klimatu
6 kart trybu solo
5 plansz graczy

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2024-01-31 Budowanie tableau na szybko :) autor: Marcin Trzciński

Ziemia zawiera w sobie znane i lubiane mechaniki z wielu innych gier (n.p. Na Skrzydłach, Terraformacja Marsa : Ares).

Jest to gra w której dobieramy karty, zagrywamy karty, oraz aktywujemy specjalne umiejętności które są na naszych kartach.
Do wykonania wspomnianych akcji potrzebne są zasoby, których jest kilka rodzajów:
- gleba - która pozwala kartę zagrać
- kiełki - których głównym zadaniem jest uruchamianie zdolności na kartach (oraz punkty zwycięstwa na koniec)
- pionki drzew - podobna funkcja jak kiełków
- karty odrzucone - które w Ziemi nazywają się Kompostem

Wygrywa ten gracz który na koniec gry zdobędzie najwięcej punktów. Zdobywanie punktów jest tym, co czyni tę grę niezwykle ciekawą i zróżnicowaną z każdą kolejną rozgrywką. Są dziesiątki sposobów na zwiększenie swojego dorobku.

Na początku gry dobiera się 6 karty celów wspólnych. 4 tzw. karty zawierające określone warunki które gracz musi spełnić. Ten kto pierwszy to zrobi dostaje więcej punktów. Pozostałe 2 karty wspólne to karty ekosystemów, które dają dodatkowe punkty za to jakie i w jaki sposób karty zostały zagrane (ilość kart typu drzewa, pełne kolumny lub rzędy kart, etc). Finalnie każdy z graczy ma wybiera jedną indywidualną kartę ekosystemu, która punktuje tylko dla niego.

Aby jeszcze bardziej zróżnicować rozgrywkę gracz dodatkowo personalizuje swoją strefę - dobiera kartę wyspy która określa początkową rękę, oraz kartę klimatu która daje dodatkową zdolność.

Gra zawiera powyżej 250 zróżnicowanych kart, jest szybka (gracze graja symultanicznie i w każdej turze każdy ma akcję która może wykonać) i nagradza każdy ruch. Jest też pięknie wydana, ze wspaniałymi zdjęciami i 'flavour text'. Plus zawiera fajny i szybko tryb solo.

Myślę że każdy kto lubi budowanie silników będzie się dobrze bawił, zarówno solo jak i przy większej liczbie graczy.
dodano: 2023-07-19 Zbuduj swoją karcianą wyspę. autor: Marek Szczepański

Ziemia to gra karciana o budowaniu własnej wyspy o wymiarach 4 na 4 karty. Każdy z graczy otrzymuje na początku gry unikalny zestaw kart wyspy, klimatu i ekosystemu, które określają z jakimi zasobami zaczynamy grę oraz jaki mam indywidualny cel do punktowania.
Każda karta, którą możemy umieścić na wyspie, posiada szereg cech wpływających bezpośrednio na jej przydatność w stosunku do wcześniej zagranych kart. Tak samo jak układ kart na planszy także ma znaczenie. Dobór kart na naszą wyspę jest solą tej gry i pozwala z satysfakcją obserwować jak ten układ z każdą turą pozwala na coraz to lepsze punktowanie.
Ze względu na sposób działania w turze, aktywny gracz wybiera akcję główną a pozostali wykonują jej słabszą wersję, praktycznie nie ma czasu oczekiwania na swoją turę. W grze nie ma praktycznie negatywnej interakcji. Co może być jej zaletą jak i wadą.
Komponenty w grze wykonane są w sposób trwały. Choć plastikowe pnie drzew najlepiej ustawiać w kolumny o wysokości nie większej niż trzy.
Zasady w instrukcji przedstawione w sposób jasny. Nie jest to gra dla początkujących ale także nie posiada odstraszających mikro zasad komplikujących rozgrywkę.