gry planszowe karciane > Packa na muchy
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Packa na muchy

Packa na muchy

Szybka i bardzo zakręcona gra imprezowa.

cena:

33.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 8
wiek: od 6 lat
czas gry: ok. 15 min.

wydawca: G3

wersja językowa: polska

Opis


Na początku je widać, jednak po chwili już ich nie ma. Niezależnie od tego czy jest to mała muszka, czy tłuste muszysko, gdy packa idzie w ruch, żadna z nich nie może się czuć bezpiecznie. Packa na muchy oto szybka gra, w której wygrywa ten, kto umie najszybciej operować tytułową packą na muchy

Packa na muchy to szybka i bardzo zakręcona gra imprezowa. Gra ma niezmiernie proste zasady. Wystarczy dosłownie kilka sekund, aby je zrozumieć i trzy zdania, żeby je wyjaśnić: Gracze, w kolejności zgodnej z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, odkrywają karty. Grający, wyposażeni w packi na muchy, starają się równocześnie pacnąć najbardziej wartościowe muchy. Zwycięzcą zostaje gracz, który na końcu gry posiada najbardziej wartościowe muchy.

 

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2013-11-07 Ahh te natrętne owady! autor: lider uga buga

Oto kolejna gra, która bez wątpienia jest grą imprezową. Młodzieży i dorosłym zapewnia pełną energii i radości szybką rozgrywkę. Trzeba być bardzo uważnym, szybkim i bystrym graczem. Jeśli gracze są bardzo zdeterminowani w likwidowaniu natrętnych much, musimy być przygotowani, że niechcący zamiast PACNĄĆ muchę - czyjaś dłoń PACNIE naszą rękę. No cóż, odrobina ryzyka podnosi atrakcyjność gry. Również dzieci doskonale radzą sobie polując na muchy. Zauważyliśmy jednak, że maluchom trudno jest liczyć ile much jest na stole i kontrolować kiedy pojawia się piąty kolor działający jak packa. Z tego powodu grając z maluchami nie wprowadzamy zasady piątego koloru i nieco ograniczamy ilość kart w rozgrywce.

Dla naszych milusińskich "packa na muchy" spełnia także funkcje dydaktyczną. Podliczanie punktów jest również pasjonujące, gdyż dzieci wiedzą, że ilość kart nie przesądza o wygranej. Najważniejsze jest to jaki numer mucha ma na swojej kolorowej koszulce. Ponieważ gra nie jest losowa bardzo dobrze sprawdza się w przypadku dzieci, które źle znoszą przegraną. Dorosły może sprawić, że dziecko okaże się mistrzem w polowaniu na muchy, muszki i muszyska.
dodano: 2012-05-15 autor: Michał Barcikowski

Packa na muchy jest grą imprezową, w którą zdecydowanie jest lepiej grać w większym gronie. Gra polega na zbijaniu much. Lecz nie wszystkich po kolei, lecz tych których jest najwięcej. Gra jest naprawdę prosta, więc większość osób już po pierwszej partii załapie o co chodzi. Kiedy pojawia się packa, lub 6 kolor muchy wszyscy gracze mają szanse na przechwycenie największej ilości much, których jest aktualnie najwięcej. Kiedy jednemu z graczy skończą się karty należy przeliczyć swoje punkty, które znajdują się na koszulkach much. Osoba, która zdobywa więcej punktów wygrywa.

Uważam, że to dziwny system, bo na końcu gry nagle wszyscy zaczynają liczyć i wszystko się dłuży, lecz z drugiej strony osoby mogą mieć dwie różne taktyki. Albo zbierają te, które są więcej warte, albo idą na ilość. Obie te taktyki są skuteczne. Czas gry jest w porządku jest naprawdę szybką grą.

Polecam każdemu kto chce mieć w swojej kolekcji grę, która jest szybka, lub chcecie podarować znajomemu, który nie lubi gier planszowych.
dodano: 2011-04-10 bardzo fajna dynamiczna gra na rozgrzewkę autor: Jarek7

Packa na muchy to bardzo śmieszna i wciągająca gra dla lubiących trochę sportowej rywalizacji:) W tej grze należy uważnie spoglądać na stół szybko przeliczając karty w przeważających kolorach i jeszcze szybciej reagować uderzając w najbardziej wartościową muchę:) Przy większej liczbie osób napewno wprowadza duży chaos:) Przy 5 było jeszcze do ogarnięcia:) Polecam ją na rozluźnienie. Ważna w tej grze jest spostrzegawczość oraz refleks! Napewno daje dużo zabawy:)
dodano: 2010-10-07 prostota autor: Jeremi Jarocki

Zasady gry są chyba najprostszymi zasadami jakie kiedykolwiek widziałem, co z pewnością skłania do przedstawiania tej gry nowym uczestnikom zabawy. Wszyscy wykładają w ciemno karty i jeśli trafi się packa bądź na stole będzie 5 z sześciu możliwych kolorów trzeba szybko przyklepać muchy w najliczniejszym kolorze, każda mucha ma na sobie punkty (od 1 do 5), które na koniec gry są podliczane i wygrywa ten co ma ich najwięcej. Gra może być dobrą rozgrzewką przez innymi grami wymagającymi sprawności kończyn górnych, jak np. Jungle Speed. Jednakże zasadniczym problemem tejże gry jest pole rozgrywki. Karty wykładamy przed siebie na środek stołu, niestety dochodzi często do sytuacji, że tych kart jest naprawdę sporo (10 i więcej), wtedy jest praktycznie niemożliwością by wszyscy gracze (przy 4-5 graczach) mieli zapewniony dobry dostęp do wszystkich kart. Ten mankament muszę przyznać bardzo psuje rozgrywkę, ponieważ często decydującym jest kto gdzie siedzi i czy karty najliczniejszego koloru są ułożone poza zasięgiem niektórych osób. Ze względu na swą prostotę proponowałbym tą grę raczej dzieciom niż dorosłym.