GRY KARCIANE
Ryki Afryki (edycja polska)
Pełna emocji, szybka i dynamiczna gra karciana, w której zadaniem graczy jest zagrywanie kart i zbieranie żetonów zwierząt
Podstawowe informacje:
liczba graczy: od 3 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 25 min.
wydawca: Muduko (2022)
kod kreskowy: 5904262956646
projektant: Reiner Knizia
wersja językowa: polska
Opis
Pełna emocji, szybka i dynamiczna gra karciana, w której zadaniem graczy jest zagrywanie kart i zbieranie żetonów zwierząt. Obserwuj otoczenie i wybieraj te żetony, które przyniosą najwięcej punktów. Uważaj – ich wartość zmienia się cały czas, a koniec rundy może nadejść w najmniej spodziewanym momencie!
Gra odpowiednia dla osób w każdym wieku. Całość utrzymana w afrykańskim klimacie. "Ryki Afryki" to kolejna po "Sporze o Bór" i "W pył zwrot" gra autorstwa Reinera Knizii z ilustracjami Piotra Sokołowskiego, która zabiera graczy do królestwa zwierząt i pozwala poćwiczyć strategię oraz lekki blef.
Autor: Reiner Knizia
Ilustracje: Piotr Sokołowski
Główne atuty:
autor to jeden z najpopularniejszych projektantów gier - Reiner Knizia
ilustracje Piotr Sokołowski, znany m.in. z gier Spór o Bór, W pył zwrot
proste zasady
dynamiczne tempo
Informacje dot. bezpieczeństwa
Posiada logo CE. Dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zawiera małe elementy. Ryzyko zadławienia
Prosta gra karciana. Na grę składa się 30 kart ( 5 rodzajów zwierząt z nominałami od 0 do 6) oraz 25 żetonów ( 5 żetonów z każdego rodzaju zwierzęcia). Gra polega na rozdaniu kart ( w zależności od ilości graczy , będzie różna ich ilość), po czym następuje właściwa rozgrywka. Polega ona na tworzeniu kolumn z wykładanych kolejno przez graczy zwierząt ( karty zwierząt musimy dokładać wg rodzaju ,tzn hipopotam do hipopotama, lew do lwa) . Po położeniu karty od razu dobieramy żeton dowolnego zwierzęcia (który punktuje na koniec gry). Gra kończy się w momencie dołożenia do kolumny 6-tej karty. Wtedy podliczamy punkty w ten sposób,że każdy zdobyty przez nas żeton ma wartość nominału karty, która leży na wierzchu każdej kolumny.
Celem więc jest zbieranie żetonów ze zwierzęciem którego nominał w kolumnie będzie na koniec najwyższy.
Gra jest szybka, nieskomplikowana i przyjemna. Bardzo dobry wybór dla dzieci od lat 6. Barwne obrazki i żetony przyciągają wzrok. Wymaga lekkiego kombinowania. Pomaga w nauce liczenia.