gry planszowe karciane > La Isla Bohnita
GRY KARCIANE
logo przedmiotu La Isla Bohnita

La Isla Bohnita

Tym razem fasolki wybierają się na morze.

cena:

35.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 7
wiek: od 12 lat
czas gry: ok. 90 min.

wydawca: Amigo
projektant: Uwe Rosenberg

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: polska

Opis


Dodatek „La Isla Bohnitâ” przenosi graczy na morze. Dotychczas fasolki były hodowane na polach i zaraz sprzedawane. Od teraz zbiory mogą zostać załadowane na statki handlowe, co prawdopodobnie pozwoli na otrzymanie za nie większej ilości złotych monet. Tan dodatek wnosi do zwykłej Bonanzy element ryzyka. Na morzu czają się niebezpieczni piraci, którzy tylko czekają żeby zaatakować statki handlowe.

„La Isla Bohnitâ” jest znakomitym dodatkiem do legendarnej „Bohnanzy”. Nie tylko pozwala na grę większej, ale co istotne, również mniejszej liczbie osób. Wnosi także do rozgrywki dodatkowy element ryzyka w postaci wypatrujących łatwych łupów pirackich okrętów.

UWAGA: „La Isla Bohnitâ” może być używana jedynie w połączeniu z grą Bohnanza. Dodatkowo, istnieje możliwość połączenia jej z pierwszym dodatkiem do gry.

 

Zawartość opakowania

  • 82 karty
  • 8 kart portów
  • instrukcja

 

 

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-01-24 autor: Rafał Stańczak

Jako fan fasolek liczyłem, że ten dodatek bardzo urozmaici grę jednocześnie się pomyliłem i miałem racje. Ogólnie troszkę się zawiodłem. Dużo czasu zajęło mi i moim znajomym na wyjaśnienie zasad gry które nie są moim zdaniem do końca jasno napisane.
Poza tym rozgrywka się dość znacznie zmienia, dochodzą elementy statków. Które troszkę ułatwiają grę. Wymaga więcej myślenia niż w podstawowej wersji.
Czas gry także się wydłuża.
Ogólnie jest to fajne urozmaicenie gry ale mnie troszkę zawiódł, gdyby troszkę zmienić zasady byłoby o wiele ciekawiej. Mimo to dla odmiany aby zagrać raz na jakiś czas bardzo polecam.
dodano: 2009-11-04 doskonały dodatek do świetnej gry autor: Leser

Nie spodziewałem się wiele po tym dodatku, ot pewnie para nowych gatunków fasolek i garść zasad - wisienek na torcie, czyli takich, które bardziej zdobią niż faktycznie coś zmieniają. Prawda tymczasem okazała się zupełnie inna! La Isla Bohnita wprowadza całą masę nowych elementów, zwiększając, i tak przecież decydującą, rolę interakcji w grze. Targi, negocjacje stają się jeszcze ostrzejsze w obliczu rywalizacji o fasolowe zasoby tytułowej wyspy. A instrumenty w postaci "przemocy i szantażu" (statek piracki=) jeszcze zwiększają wachlarz argumentów, którymi możemy się posłużyć by przekonać potencjalnego kontrahenta, że to właśnie nasza oferta jest dla niego interesem życia ;)
Dodatkowym atutem dodatku, jest możliwość gry w składzie aż 7 osób. W przeciwieństwie do poprzedniczki śmiem twierdzić, że im więcej osób tym ciekawiej (graliśmy nawet w "nieprzepisowo" w osiem osób i, choć nie bez pewnych zgrzytów, dało radę, a na pewno było fajnie)
dodano: 2009-06-15 super autor: Barbara Bonk

Pierwszorzędny dodatek dla dwojga. Dodatkowe fasole pozwalają na tworzenie różnych talii i urozmaicanie rozgrywki.
Jednak nie sprawdza się przy większej ilości graczy (4 to właściwie max.).
Pozycja obowiązkowa dla par fafafanów fafafasolek.