gry planszowe karciane > Turandot
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Turandot

Turandot

Gra o wystawianiu opery Turandot.

cena:

28.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 5
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Abaccus
projektant: Stefano Castelli

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Celem graczy jest zatrudnienie obsady śpiewaków, którzy wystawią Turandot – sławną operę stworzoną przez Giacomo Pucciniego. Ponadto gracze będą musieli zatrudnić reżysera, który nada pracy swój indywidualny rys. Gracz może otrzymać punkty premii za zatrudnienie projektantki kostiumów lub stolarza. Jednak ostatecznie wynik opery będzie ustalony na podstawie jakości śpiewaków oraz dzięki przypisaniu ich do ról, których oczekują. Na koniec gry wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.


Do gry nie jest wymagana znajomość języka obcego, a szybkie poznanie reguł gry umożliwi Ci dołączona polska instrukcja.

Gra „Turandot” otrzymała w 2009 roku nagrodę „Gioco Inedito” („Najlepsza niepublikowana gra”) przyznawaną przez Lucca Comics & Games – międzynarodową wystawę komiksów, animacji, filmów, ilustracji oraz gier; oraz daVinci Editrice S.r.l. „Gioco Inedito” to konkurs dla amatorskich twórców gier. Poza nagrodą, twórca gry wygrywa publikację gry przez Lucca Comics and Games oraz daVinci Editrice S.r.l. Tematem konkursu w roku 2008 było „Nessun Dorma”.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2011-03-28 autor: leser

Turandota kupiłem dla przepięknych grafik na kartach licząc, że grywalność nie będzie gorsza. Na szczęście nie pomyliłem się!
W Turandocie przez 7 rund walczyć będziemy o śpiewaków, których obsadzimy w poszczególnych rolach oraz o reżysera, który "nada przedstawienie indywidualny szlif", czyli, przekładając to na język mechanik, będzie dawał nam bonusy punktowe (mogą być ujemne jeśli otrzymamy postacie "niedogadujące" się z reżyserem) za konkretnych śpiewaków lub specyficzną ich konfigurację.
Walka polega na obstawianiu w ciemno. Liczy się więc blef i wyczucie przeciwnika. Gra się szybko i dynamicznie. Oczywiście jest to "głupia, losowa gra", ale jest w niej sporo miejsca na taktykę i bardzo dużo na dobrą zabawę. Polecam!