gry planszowe karciane > Tichu Pocket Box (wersja kieszonkowa)
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Tichu Pocket Box (wersja kieszonkowa)

Tichu Pocket Box (wersja kieszonkowa)

Kieszonkowa wersja znanej gry karcianej

cena:

34.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 12
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 60 min.

wydawca: Abaccus
projektant: Urs Hostettler

wersja językowa: niemiecka
instrukcja: niemiecka

Opis


Pomimo tego, że w Tichu każdego dnia gra ponad 642 miliony Chińczyków, to gra jest bardzo skomplikowana dla większości Europejczyków. Skąd cała trudność? Właściwie… nie bardzo wiadomo. Wszak w podstawowy wariant Tichu gra się parami w cztery osoby. Aby wygrać, jeden z zawodników danej pary musi pozbyć się kart ze swojej ręki zanim uczynią to przeciwnicy. Karty także nie są specjalnie skomplikowane. Podzielone są na cztery rodziny (jadeit, miecz, pagodę oraz gwiazdę), a w każdej z nich znajduje się trzynaście wartości, jak w zachodniej talii do brydża. Asy są najwyższą kartą w rodzinie, a 2 najniższą. 10 znajduje się pomiędzy 9 a waletem. W talii 56 kart znajdują się także 4 karty specjalne: smok, feniks, pies i Mah Jong. Taka talia w pełni wystarcza do rozegrania podstawowego wariantu gry.. Proste? Proste!Gdzie więc jest owa trudność? Przyjmuje się, że w mentalności samych Europejczyków, którzy nie są w stanie szybko przystosować się do „dalekowschodniej” filozofii gry, w której punkty zbiera się za zdobycie konkretnych kart i jednocześnie jak najszybsze wyzbycie się własnych kart z ręki… Nie przejmujcie się jednak obiegowymi opiniami. Większość graczy dość szybko zakochuje się w niesamowitej wirtuozji rozgrywki. Bogactwo taktyki w połączeniu z przemyślaną mechaniką stawia Tichu w czołówce gier karcianych obok takich tuzów jak brydż, kanasta czy poker. W trakcie gry sami zapewne dostrzeżecie podobieństwa do tych i kilku innych tytułów.Prezentowana wersja gry pakowana jest w metalowe pudełko i zawiera zasady do 4 kompletnie różnych wariantów rozgrywki: 1. Tichu nanjing (4 graczy)2. Trichu (3 graczy)3. Tichu tientsin (6 graczy)4. Szlachcic (Grandseigneur) (5-12 graczy)Do gry nie jest wymagana znajomość języka niemieckiego.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2012-09-28 5 to za mało ! autor: monga

To moja druga recenzja Tichu, pierwszą pisałam 3 lata temu pod innym wydaniem gry (zainteresowanych odsyłam do niej, bo nie powtórzę tutaj tego co tam pisałam), jednak jak zobaczyłam, że tutaj jest tylko jedna recenzja tej genialnej gry, musiałam napisać drugą.

3 lata temu pisałam o Tichu, że to jedna z lepszych karcianek jakie znam - pisałam to świeżo po poznaniu gry i po rozegraniu kilku partii. Po 3 latach mam rozegranych w nią kilkadziesiąt partii i śmiało mogę napisać, że to nie tylko jedna z lepszych karcianek, ale w ogóle jedna z lepszych gier jakie znam ! Oceniłam ją na 10 w serwicie BGG jako jedną z kilku gier, które mają u mnie maksymalną ocenę.

Jedyną jej wadą Tichu jest to, że do gry potrzeba dokładnie 4 osób, ani mniej ani więcej. Najczęstszym problemem jest brak 4-ej osoby lub nadmiar 5-ej osoby. Przy 2-3 osobach polecam w zamian Haggisa, przy 5-6 - Mu (pisane przez niemieckie u umlaut), ale to tylko tak na otarcie łez, bo nie dorastają Tichu do pięt ;)
dodano: 2011-10-05 Świetna gra! autor: Dariusz Bol.

Gra jest świetna, szczerze powiedziawszy - czasami wyczerpująca. W grze można na prawdę nieźle się bawić, gdzie przy niej nie zabraknie dobrych jak i złych emocji. Wystarczy chwilę dłużej pograć i wciąga totalnie. Oczywiście trzeba sobie znaleźć najlepiej do tego stają, odpowiednią ekipę. Najlepsze jest to, że w grze jest ryzyko i trzeba naprawdę przemyśleć, co się robi, by partner nie był poddenerwowany. :) Polecam grę ze szczerego serca.