gry planszowe karciane > Trucizna
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Trucizna

Trucizna

Unikaj trucizny i uodpornij się na działanie szkodliwych eliksirów!

cena:

39.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 6
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 45 min.

wydawca: G3
projektant: Reiner Knizia

wersja językowa: polska

Opis


W pracowni alchemika bulgocą na ogniu trzy kociołki z eliksirami. Gracze kolejno wrzucają karty eliksirów do wybranych kociołków uważając przy tym, aby ich zawartość nie wykipiała. Jeśli gracz sprawi, że suma wartości wszystkich kart znajdujących się w kociołku przekroczy 13, musi zabrać karty z kociołka. Otrzymane karty są na koniec gry źródłem punktów ujemnych. Jednak zdobywając większość kart danego koloru, gracz może zapewnić sobie odporność na jego działanie. Dodatkowo w grze występuje osiem kart trucizny, które mogą popsuć nie tylko zawartość kociołka, ale także końcowy wynik gracza. Zatem należy zręcznie zagrywać swoje karty, tak aby na koniec gry posiadać jak najmniej punktów ujemnych Zawartość pudełka50 kartnotes instrukcja  

Często kupowane razem z Trucizna:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2016-06-09 szybka gra karciana autor: Majsterro

Trucizna to fajna propozycja karcianki. Jedyne co trzeba potrafić to zliczyć do 13 bo tylko taką wartość punktową może mieć kociołek leżący na stole - każde dorzucenie karty zmieniające wartość kociołka na wyższą niż 13 powoduje, że jego zawartość ląduje u nas jako punkty ujemne. A co robimy - dokładamy po prostu karty do 3 kociołków (karty mają jedynie 4 wartości 1,2,5,7) - czerwonego / niebieskiego / fioletowego - zgodnie z kolorem; dodatkowo możemy dorzucić zieloną kartę trucizny (karta trucizny ma wartość 4). Trzeba dobrze opracować strategię gdyż naprawdę czasem opłaca się przyjąć kociołek nawet zatruty by w ostatecznym rozrachunku mieć mniej ujemnych punktów od pozostałych graczy. Należy również pamiętać, że kiedy uzbieramy z danego koloru najwięcej kart (w stosunku do innych graczy) to te karty nie będą punktować nam in minus, nie mniej jednak kiedy TY i ktoś jeszcze ma dużą liczbę kart z danego koloru np. 5 czerwonych i ktoś z innych graczy też zebrał 5 czerwonych to już nie ma taryfy ulgowej i oboje za te czerwone inkasujecie po -5 pkt. Ogólnie każda przyjęta karta to -1 pkt. a każda przyjęta trucizna -2. Wygrywa ten kto ma na koniec najmniej punktów.

Gra naprawdę szybka i fajnie się sprawdza u mnie co święta kiedy odchodzimy od stołu zawsze pykamy partyjkę Trucizny. Ta pozycja jest dobra zarówno dla dużych i tych młodszych graczy.

Każdy miłośnik gier winien ją mieć w swojej kolekcji karcianek - ja mam więc szczerze polecam.
dodano: 2012-11-02 Dobry przerywnik autor: nightrunner

Trucizna jest szybką grą karcianą polegającą na pozbywaniu się z ręki kart (które "wlewamy" do trzech flaszek z eliksirami) przy okazji nie braniu lew (zawartość flaszki której wartość przekroczyła 13 przy pomocy zagranej przez nas kart). Mimo banalnych zasad gra oferuję masę zabawy - interakcja pomiędzy graczami trwa przez cały czas, a i trochę planowania i liczenia się przyda gdy już towarzystwo wejdzie na "wyższy level" ;) Za taką cenę polecam!
dodano: 2010-02-23 Knizia w dobrej formie autor: Leser

Niezwykle lekka, niesamowicie prosta i zaskakująco grywalna karcianka!
Malutkie pudełko z kartami bez problemu mieści się do kieszeni, zagrać można niemal wszędzie, gdyż do gry potrzeba bardzo niewiele miejsca. Zasady można wytłumaczyć dosłownie w minutę!
Karty zdobią urocze grafiki flakoników z alchemicznymi ingrediencjami. Niestety na kartach już po pierwszych partiach pojawiają się lekkie otarcia.
Rozgrywka wymaga bardzo przyjemnego, niewyczerpującego kombinowania. Teoretycznie sporo zależy od losu, lecz w żadnej z dotychczasowych partii nie miałem wrażenia, że osiągnięty przeze mnie wynik był wyłącznie kwestią pecha czy farta. Jedna rozgrywka składa się z kilku rozdań (konkretnie: tylu ilu jest graczy), co zmniejsza wpływ przypadku na ostateczny wynik oraz czyni grę dłuższą niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.
Gra, jak sądzę, powinna zadowolić każdego i spełnić swoją rolę przy rozmaitych okazjach. Polecam!
dodano: 2009-10-19 Wciąga jak narkotyk... autor: antek

Gra karciana o bardzo prostych zasadach, dzięki czemu każdy nowy gracz bez trudu opanuje reguły. Format gry sprawia, że bez problemu można zabrać ją w podróż, zagrać można niemal wszędzie, gdyż do gry potrzeba bardzo niewiele miejsca.

Sporym atutem Trucizny jest krótki czas gry - średni czas rozgrywki to 30-50min., w zależności od liczby graczy. Jedna rozgrywka składa się z kilku rozdań – równych liczbie graczy. Gra przeznaczona jest od 3 do 6 graczy, ale największe emocje są przy większej liczbie zawodników. Bardzo dobra gra jako przerywnik między innymi grami.

Gra wymaga kombinowania – np. odkrycia kiedy najlepiej wyrzucić truciznę, żeby samemu się nie zatruć albo kiedy wyrzucać większe nominały mikstur. Sporo zależy od losu i innych graczy, ale każdy gracz może sporo namieszać innym.

Celem gry jest zebranie jak najmniejszej liczby punktów za mikstury i trucizny. Na stole mamy mikstury w trzech kolorach. Każdy z graczy dorzuca karty w odpowiednim kolorze – do jednego czerwone, do drugiego niebieskie a do trzeciego fioletowe. Jeśli dorzucimy kartę i wartość liczb na kartach w kociołku przekroczy 13, wtedy dolana porcja mikstury zostaje w kociołku a resztę zabieramy. Często się zdarza, że w każdym kociołku suma liczb na kartach wynosi 13 i gracz zostaje zmuszony do ich zebrania . Wywołuje to zazwyczaj sporo śmiechu u pozostałych graczy, zwłaszcza jeśli w każdym kociołku jest trucizna.

Minusem gry jest jej graficzna oprawa, ale jest dostosowana do tematyki gry.

Grę polecam dla dzieci i starszych.
dodano: 2009-10-08 GIT autor: szymekinc

Bardzo interesująca gra rozwijająca taktyczne myślenie.Trochę mroczna( bo chodzi o truciznę;). Karty tylko trochę marnie wykonane bo po pierwszym użyciu już widoczne są ślady. Mimo niedociągnięć producenta polecam grę