gry planszowe karciane > Traders of Carthage
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Traders of Carthage

Traders of Carthage

Kupuj towary i sprzedawaj je zamorskim kupcom. Uważaj na piratów.

cena:

89.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Z-Man Games
projektant: Susumu Kawasaki

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


Wcielacie się w rolę handlowców w zgiełkliwym mieście handlowym Kartagina, zajmując się kupnem dóbr na rynku a następnie ich sprzedażą zamorskim kupcom. Jeśli chcecie dobrze prosperować uważajcie na piratów!

Gracze kupują dobra lub zbierają pieniądze z rynku w trakcie gdy karty w gospodarce uzupełniają rynek. Gdy dobra są kupowane statki zbliżają się do Kartaginy. Gdy statek dociera do Kartaginy następuje pora wypłaty kiedy to poszczególne towary są sprzedawane. Każdy statek, który stoi na polu z piratami jest napady i musisz odrzucić karty z ikoną magazynu w celu próby uratowania towaru.

Żetony osiągnięć zwiększają wartość twoich towarów i kiedy ktokolwiek zdobędzie ich 8 lub więcej gra się kończy.

 

Zawartość pudełka

  • 108 kart
  • 1 plansza
  • 12 drewnianych pionków
  • 48 żetonów osiągnięć
  • instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2010-06-25 Świetna i szybka gra z dużą ilością kombinowania autor: missiol

Plansza gry przedstawia antyczny szlak morski z Aleksandrii do Kartaginy, rynek towarów oraz farmę, gdzie umieszczane są karty towarów, które w kolejnych turach zapełnią rynek.

Gracze przemieszczają statki wypełnione zakupionymi na rynku towarami, aby w kartagińskim porcie otrzymać złoto za swoje dobra. Wszystko by było proste, gdyby nie korsarze grasujący w okolicach portu docelowego - kiedy pierwszy statek dociera do Kartaginy, statki będące w zasięgu piratów tracą towar.

I oto zaczyna się zabawa: tak należy sterować zakupami na rynku, aby do celu docierały towary, których my posiadamy najwięcej, a towary zgromadzone przez przeciwników znikały w rękach piratów :)
Dodatkowe akcje gracza, takie jak magazynowanie i rezerwowanie towarów, oraz bonus za ponowne przewiezienie tego samego rodzaju towaru tylko podnoszą jakość rozgrywki.

Kolejnym atutem jest krótki czas gry oraz nieduża przestrzeń potrzebna do rozgrywki, co się przydało podczas majowego urlopu :)
U mnie gra świetnie się sprawdza w wariancie dla dwóch osób, przy trzech sytuacja na planszy lekko wymyka się spod kontroli, przy czterech jeszcze nie była testowana.