gry planszowe karciane > Osadnicy: Królestwa Północy
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Osadnicy: Królestwa Północy

Osadnicy: Królestwa Północy

Zbuduj swoje imperium!

cena:

134.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: od 45 do 90 min.

wydawca: Wydawnictwo Portal (2019)
projektant: Ignacy Trzewiczek

wersja językowa: polska

Opis


OPIS
Osadnicy z trzech północnych królestw, poszukując możliwości dalszego rozwoju, wypływają w kierunku obcych lądów w nadziei na znalezienie nowych zasobów. Budują nowe konstrukcje, wykorzystują nadchodzące wydarzenia i przechytrzając przeciwników, torują sobie drogę do wielkości. Nie wiedzą, z kim będąmusieli się zmierzyć; być może nawet z innym klanem ze swojego ludu. Ale nawet wtedy nie cofną się i zrobią to, co konieczne. Ich obecne ziemie są skromne, zasoby niewystarczające i muszą naprawdę ciężko pracować, aby zdobyć żywność i zasoby niezbędne do rozwoju!

O GRZE

Osadnicy: Królestwa Północy to gra karciana, w której gracze wcielają się w role przywódców jednego z sześciu klanów, z trzech różnych frakcji. Gra składa się z szeregu rund, podczas których gracze odkrywają nowe wyspy, konstruują nowe budynki, wymieniają surowce
i pływają do nowych lądów w celu ich podboju lub splądrowania, aby pozyskać więcej dóbr! Każda akcja przybliża klany do zostania najpotężniejszym imperium! Gra kończy się, gdy dowolny z graczy osiągnie 25 punktów zwycięstwa.

Celem gry jest posiadanie jak największej liczby Punktów Zwycięstwa (PZ ), uzyskiwanych poprzez rozwijanie swojego Klanu i wypływanie na nieodkryte Wyspy. W trakcie gry, gracze zdobywają Punkty Zwycięstwa z wykonywanych akcji, cech Lokacji oraz z Surowców i Lokacji posiadanych przez swój Klan. Gracz z największą liczbą na koniec gry zbudował najwspanialsze imperium i wygrywa grę!

Zawartość pudełka
220 kart
ponad 130 drewnianych znaczników
Plansza Wypraw
Plansza Punktacji
16 żetonów Statków
5 Kafli Akcji
4 Kafle Klanów
11 żetonów Najeżdżania
5 żetonów Kolejności
znacznik Pierwszego Gracza
2 żetony Mnożenia
21 żetonów Złota
6 znaczników Klanów
8 pionów akcji Klanu wraz z naklejkami
instrukcja
książeczka z wariantem solo

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-09-28 Fajny Engine Builder autor: corqan

Osadnicy: Królestwa Północy jest grą w której próbujemy stworzyć jak najefektywniejszy silnik produkujący punkty. W grze mam dostęp do sześciu całkowicie różnych klanów. Każdy z nich ma zupełni inne mocne strony i sposób gry. Dzięki temu gra ma bardzo dużą regrywalność.
Sama rozgrywka jest prosta, możemy zagrać kartę, odpalić jej zdolność, wypłynąć na wyprawę lub użyć akcji specjalnej. Zasady można szybko wyjaśnić, jednak sama gra nie jest prosta, jest sporo zależności między kartami, trzeba planować, myśleć i kombinować by wycisnąć jak najwięcej z tego co mamy dostępne. Daje to jednak bardzo dużo satysfakcji.
Jeśli chodzi o wykonanie to jestem pod dużym wrażeniem, wypraska jest przemyślana, elementy bardzo ładne, grafiki są zabawne i bardzo kreskówkowe (mi to bardzo odpowiada). Wszystko jest czytelne i przejrzyste.
Jeśli chodzi o rozgrywkę to jest bardzo płynna i długo nie trzeba czekać na swoją kolejkę. Uważam że gra najlepiej działa na dwóch graczy. Nie ma sensu grać w więcej osób, ponieważ jest bardzo mało interakcji. Jednak grałem również w cztery osoby i gra nie dłużyła się.
Gra jest zdecydowanie dla osób, które lubią budować silniczki i z nich zdobywać punkty. Na pewno trzeba tu trochę pomyśleć, jest trochę tekstu na kartach, więc polecałbym Królestwa Północy raczej dla starszych graczy.
dodano: 2019-08-27 Reboot osadników, z podkręconym tępem autor: Monika Stelągowska

Jako fan uniwersum osadników, nie mogłem oprzeć się zakupowi nowej gry. Na pierwszy rzut oka gra niewiele różni się od pierwowzoru jednakże diabeł tkwi w szczegółach. Zmienione warunki zwycięstwa są tu chyba jednym z najistotniejszych zmian. Gra toczy się aż ktoś jako pierwszy osiągnie 25 punktów. To sprawia że wszyscy zamiast budować swoje ogromne silniki zaczynają skupiać się na jak najszybszym zdobyciu 25 punktu.
Dodatkowo możliwość zdobywania zasobów jest tu mocno ograniczona co sprawia że trzeba się mocno nagłowić skąd wziąć zasoby do budowy lokacji. Pomaga w tym to że duża rzesza budynków jest darmowa. Dodatkowe zmiany w postaci nowych akcji i wypraw morskich są moim zdaniem dość małe dla gameplayu aczkolwiek pomagają zbalansować grę w nowych warunkach i na pewno dodają klimatu.

Jeżeli chodzi o feeling gry to na pewno jest krótsza i dynamiczniejsza od pierwowzoru. Co uważam że jest na plus. W tym samym czasie odczucia z rozgrywki, radość z budowania silnika i podejmowane decyzje są zbliżone do tych z osadników narodzin imperium. Ważnym plusem jest to że w pudełku jest 6 talii podstawowych a nie 4 co na wstępie daje więcej możliwości regrywalności.

Końca ocena jest na pewno na 5. Polecam wszystkim miłośnikom karcianek i tym którzy dopiero wchodzą w ten świat, osadników. Dla mnie pierwszym wyborem nadal pozostaną "Narodziny Imperium", ale coś mi mówi że ta gra będzie gościć częściej na stole właśnie ze względu na przyśpieszony tryb rozgrywki.
Polecam :)