gry planszowe karciane > Sushi Go Party! (edycja polska)
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Sushi Go Party! (edycja polska)

Sushi Go Party! (edycja polska)

Rozszerzona wersja imprezowego klasyka!

cena:

94.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 8
wiek: od 8 lat
czas gry: ok. 20 min.

wydawca: Rebel.pl
projektant: Phil Walker-Harding

wersja językowa: polska

Opis


Impreza z sushi teraz aż na osiem osób!

Pięcioosobowy stolik w naszym ulubionym barze sushi przestał już wystarczać. Coraz więcej osób chce iść z nami, potrzeba dodatkowych miejsc! Właściciele, zadowoleni z obrotu, wprowadzają nowe dania i możliwość samodzielnego komponowania zestawów. Czeka nas istne sushi-szaleństwo!

Sushi go party! to samodzielna wersja popularnej, imprezowej karcianki, oparta o znaną z 7 cudów świata mechanikę draftu. Gracze dobierają na rękę tyle samo kart, po czym jedną z nich wybierają, a resztę przekazują dalej. W ten sposób konstruujemy jak najbardziej opłacalne zestawy, kontrolując jednocześnie poczynania przeciwników.

Co nowego?

Oprócz możliwości zaproszenia do stołu aż 8 osób, Sushi go party! oferuje możliwość samodzielnego konstruowania menu. Na samym początku gry wybieramy jeden rodzaj rolek, dwa dodatki, trzy przystawki i deser, a następnie składamy talię z zestawów wybranych kart. W ten sposób poszczególne rozgrywki jeszcze bardziej różnią się między sobą, a my mamy kontrolę nad celami, które będziemy realizowali w grze.

Drugą istotną zmianą są nowe rodzaje sushi, które możemy włączyć do naszego menu. W sumie w grze znajdziemy 22 rodzaje kart, każdy ze specjalną zasadą punktowania.

Dlaczego pokochasz tę grę?

Sushi go party! to niesamowicie prosta i przyjemna gra, która nadaje się zarówno na początek przygody z planszówkami, jak i na imprezy w większym gronie. Jej zasady tłumaczy się w kilka minut, a sama rozgrywka jest dynamiczna, krótka i bardzo przyjemna.

Dzięki dodatkowym kartom dań oraz możliwości samodzielnego konstruowania menu Sushi go party! jest jeszcze bardziej regrywalne. Sami decydujemy, kiedy przychodzi na zmianę składników i możemy dbać, by każda talia, a tym samym każda kolejna rozgrywka, była zupełnie inna od poprzednich.

Możliwość zaproszenia do stołu aż ośmiu graczy czyni z Sushi Go Party! grę jeszcze bardziej uniwersalną i jeszcze bardziej imprezową!

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2023-11-15 Szybka i pięknie wykonana oraz wydana gra dla całej rodziny autor: jasiumaster

Grę rozgrywa się w 3 rundach. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości ilości punktów poprzez zbieranie odpowiednich kombinacji kart. Najpierw gracze wspólnie wybierają 'menu' czyli zestaw kart na których są różnego rodzaju rolki sushi, przystawki desery itp - można skorzystać z sugerowanych zestawów. Następnie gracze otrzymują karty do ręki, wybierają jedną, którą następnie wszyscy ujawniają, a resztę kart podają dalej… I tak do ostatniej karty. Na koniec rundy podliczane są pkt I rozpoczyna się kolejna. I to w zasadzie cała rozgrywka. Jest prosta ale przy tym wciągająca, jest w niej wiele strategii oraz kombinowania - warto mieć plan które potrawy zbieramy ale też być czujnym w co idą nasi konkurenci i czy w ogóle mamy szansę osiągnąć nasz cel.
Gra wciąga, jest bardzo prosta i dynamiczna, absolutnie myślę dla każdego, można grać w mniejszym lub większym gronie, jest to idealna przystawka lub deser przed/po większych tytułach.
Cechy:
+- czas gry jest krótki
+- temat - sushi
+-pudełko jest specyficzne - wyróżnia się, jest metalowe
Plusy:
+ prostota - łatwo się tłumaczy, karty mają minimalną ilość tekstu
+ regrywalność - dużo kombinacji menu, losowość przy rozdawaniu kart
+ wykonanie - absolutnie piękna strona graficzna
+ 2-8 graczy - można grać w mniejszym i większym gronie
+ dla każdego
+ szybka, praktycznie nie ma w grze przestojów
+ stosunkowo małe pudełko
+ dobry insert (choć widziałem wersje z innym insertem który nie mieścił kart w koszulach:( )
Minusy:
- karty promo które są niedostępne a dodawały 4 potrawy
dodano: 2020-04-02 Rewelacyjna gra imprezowa autor: Adam Krajnik

Krótko mówiąc to jest najlepsza gra imprezowa w jaką miałem okazję grać. Przede wszystkim jest zarąbiście wykonana, zapakowana z pomysłem i dobrej jakości. Grafiki są naprawdę bardzo fajne i przyciągają wzrok, zarówno dziecka jak i dorosłego i świetnie się zgrywają z tematem gry. Sama rozgrywka jest szybka, interesująca i nie jest jakoś super zjadliwa. Do tego nie jest ani przesadnie losowa, ani jakoś super wymagająca. Różne warianty naprawdę pozwalają się świetnie bawić i za każdym razem trochę inaczej. I do tego wszystkiego rzadko jest tak że jedna i ta sama osoba ciągle wygrywa więc szanse są dosyć wyrównane.