gry planszowe karciane > Dochodzenie
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Dochodzenie

Dochodzenie

Detektywi kontra seryjny zabójca. Gra dedukcji i zdrady

cena:

119.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 4 do 12
wiek: od 14 lat
czas gry: od 10 do 30 min.

wydawca: Lucrum Games (2018)
projektant: Tobey Ho

wersja językowa: polska

Opis


Kolejna okrutna zbrodnia seryjnego mordercy. Dochodzenie, które trwa od ponad roku, stoi w miejscu, a bezradni detektywi brną w ślepe uliczki. Jakby rozwiązywanie śledztwa nie było wystarczająco trudne, wiele wskazuje na to, że Mordercą jest jeden z Detektywów. DOCHODZENIE to gra, w której wszyscy jesteśmy podejrzani. Jako Detektywi przybywamy na miejsce zbrodni. Wygląda na to, że tym razem ktoś spłoszył sprawcę, bo ten nie zdążył po sobie posprzątać. A może to kolejny epizod gry, którą morderca prowadzi z wydziałem śledczym? Spośród wielu podejrzanych przedmiotów rozrzuconych wokoło musicie wydedukować, jaka była Metoda Zbrodni oraz zidentyfikować Dowód Koronny w celu złapania i skazania zabójcy. Technik Śledczy będzie dawał Detektywom wskazówki, czego mają szukać. Morderca spróbuje zasiać zamęt i zmylić tropy, by oskarżenie nie padło na niego.

Zawartość pudełka:

12 kart postaci;
200 kart tropów;
90 kart metod;
6 drewnianych pocisków;
11 żetonów odznak;
32 kafle poszlak;
1 polska instrukcja.

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-03-09 Wow autor: Lookson83

Świetna gra imprezowa. Do tej pory prym wiódł Avalon, ale dochodzenie naprawdę robi robotę. Super klimat. Minus jedyny jest taki że trzeba grać z odpowiednimi osobami.
dodano: 2019-01-03 polecam na imprezach autor: rabitto

W grze mamy bardzo dużo, ładnie wyglądających komponentów, które odróżniają ją od standardowych imprezówek, co skutkuje naprawdę dużą regrywalnością. Ładnie wykonane karty metod i tropów umilają poszczególne partie rozgrywanej przygody. Przejdźmy więc do samej rozgrywki... Na początku losujemy (rozdajemy) karty postaci w które wcielimy się podczas danej partii. Jeden z nas zostanie technikiem śledczym który będzie pomagał detektywom rozwiązać zagadkę i złapać seryjnego mordercę. W dużym skrócie zostaje on również mistrzem gry, którego znamy np. z gry w mafię, z tą różnicą, że również bierze udział w rozgrywce, nie mogąc jednak używać podpowiedzi słownych lecz komunikuje się z resztą grupy za pomocą kafli poszlak i ładnie wykonanych znaczników (naboje). I to właśnie od niego w dużej mierze zależy jak przebiegnie dana partia. Warto również dodać, że czas rozgrywki ograniczony jest również 3 rundami, które naprawdę przebiegają dosyć sprawnie jeśli grasz w doborowym towarzystwie :)... i tutaj małą dygresja - w tą grę najlepiej gra się w wyluzowanym gronie (również gadatliwym). Dodatkowym plusem jest cena gry, która powinna zadowolić kupujących. Osobiście grę ,,dochodzenie" mogę szczerze polecić.
dodano: 2018-12-05 Rewelacja autor: pawelacb

Nie lubię gier tego typu, Avalona wręcz nie znoszę. Na sam pytanie "To może zagramy w Avalona" wychodzę z pokoju. Z dużym sceptycyzmem podszedłem więc do tego tytułu. Ale wszyscy chcieli spróbować a że pora była słuszna (3:00 w nocy) to nie oponowałem. I pomimo tego sceptycyzmu okazało się, że gra wymiata. Jest niezwykle emocjonująca, nie ma tu syndromu lidera czy sztucznego chodzenia na jakieś głupie wyprawy. Jest zbrodnia, jest zabójca i trzeba go schwytać. Jest to gra "nad stołem", mnóstwo dedukcji, możliwości i poszlak. Każdy jest podejrzany i każdy podejrzewa pozostałych. W grze od 5 osób pojawiają się dodatkowe postacie jak pomocnik zabójcy i świadek i gra robi się jeszcze lepsza. Dla każdego fana Avalonu to must have, bije tego pierwszego na głowę pod każdym względem, łącznie z ogromną regrywalnością. Dla pozostałych graczy to znakomity tytuł, można zagrać również z casualami, emocji starczy dla wszystkich. Polecam.