gry planszowe karciane > Amazonki
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Amazonki

Amazonki

Kto zwycięży? Komu zaufasz? Kogo wciągniesz w pułapkę? Zostań Amazonką lub Grabieżcą i sam zdecyduj!

cena:

29.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 3 do 10
wiek: od 8 lat
czas gry: od 5 do 30 min.

wydawca: Lucrum Games (2018)
projektant: Yusuke Sato

wersja językowa: polska

Opis


To miało być proste zadanie. Wejść do świątyni i wynieść z niej wszystko co najcenniejsze. Szybko, bez ryzyka, zanim przybędzie oficjalna ekspedycja archeologiczna. Klara i Natan byli jak zwykle perfekcyjnie przygotowani. Ale jak zwykle coś poszło nie tak. Amazonki to gra blefu i ukrytych tożsamości. Grabieżcy chcą odnaleźć wszystkie skarby i wynieść je ze świątyni. Jeśli im się uda, wygrają. Amazonki muszą im w tym przeszkodzić, myląc tropy i wciągając intruzów w pułapki. Jeśli uda im się ocalić choćby jeden skarb lub jeśli aktywują wszystkie pułapki, to one wygrają. Kto zwycięży? Komu zaufasz? Kogo wciągniesz w pułapkę?

Amazonki to gra cechująca się prostymi regułami, ogromnie angażująca uczestników i zachęcająca do rozegrania kilku partii z rzędu. Została wydana w różnych wersjach (polskie wydanie ma unikalne ilustracje) wydana w wielu krajach na świecie, zyskała uznanie recenzentów i uzyskała rekomendację kapituły prestiżowej nagrody Spiel des Jahres.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-08-30 Niezła imprezówka nawet na dziesięc osób autor: Eldritch77

Jest bardzo niewiele gier planszowych na rynku, w które można grać w dziesięć osób.w które można grać w dziesięć osób. Tym bardziej warto więc zwrócić uwagę na wydaną ostatnio po polsku przez Lucrum Games pozycję „Amazonki”. To krajowa edycja niemieckiej gry „Tempel des Schreckens” z 2016 r. W grze faktycznie może brać udział dziesięć osób, ale nie mniej niż trzy. W praktyce największa przyjemność z gry jest wówczas, gdy do stołu zasiądzie od pięciu do ośmiu graczy. Zasady są bardzo proste. Grupa poszukiwaczy złota dociera do
świątyni w puszczy amazońskiej i próbuje znaleźć w niej złoto. Gracze losują role amazonek, które bronią świątyni i poszukiwaczy, którzy szukają skarbów i nie ujawniają, kim są. Następnie każdy losuje po pięć kart, wśród których są komnaty ze złotem, pułapki i puste pokoje. W swojej rundzie gracz wybiera zakrytą kartę u wybranego innego gracza i ją odkrywa. Z tym że główna część gry polega na dyskusjach wokół decyzji. Gracze wcielający się w Amazonki będą
starali się zwieść podróżników i zaprowadzić ich do pułapek. Podróżnicy wiedzą, że niektórzy gracze są Amazonkami i nie wiedzą do końca, komu zaufać. Jeżeli gracze potrafią wczuć się w swoje role, gra potrafi sprawić gigantyczną frajdę. „Amazonki” to pozycja obowiązkowa na każdą imprezę.