gry planszowe karciane > Puerto Rico: Gra karciana
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Puerto Rico: Gra karciana

Puerto Rico: Gra karciana

Sprawdź, czy powiedzie Ci się w kwitnącym San Juan

cena:

72.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 10 lat
czas gry: od 30 do 60 min.

wydawca: Lacerta (2018)
projektant: Andreas Seyfarth

wersja językowa: polska

Opis


Poszukiwacz złota czy Gubernator? Burmistrz czy Budowniczy?

Bez względu na rolę, w którą wcielisz się w Nowym Świecie, Twój cel będzie pewnie taki sam: odnieść sukces i zdobyć uznanie. Kto najlepiej zarządzi produkcją? Kto zbuduje najważniejsze budynki? Kto zbierze najwięcej punktów zwycięstwa?

Puerto Rico: Gra karciana to doskonałe przełożenie starszej siostry - gry planszowej Puerto Rico - na mały format, który można ze sobą zabrać wszędzie.

Gra toczy się kilkanaście rund. W każdej z nich jeden gracz wybiera jedną z pięciu postaci, przez co ustala akcję, która będzie realizowana przez wszystkich graczy.

Kluczem do wygranej jest jak najlepsze wykorzystanie akcji i przywilejów, które pojawiają się w następujących po sobie rundach gry, w różnej kolejności.

Zawartość pudełka:
112 karty gry
30 kart rozszerzenia
5 kart targowisk
5 kart postaci
1 karta gubernatora
1 instrukcja

Jak to wygląda ?


Często kupowane razem z Puerto Rico: Gra karciana:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-11-18 Polska wersja San Juan autor: Porifion

Karciana i znacznie bardziej chaotyczna wersja popularnej planszówki. Obiektywnie rzecz biorąc jest to gra znacznie słabsza niż oryginał, ale co z tego, skoro gram w nią sto razy chętniej niż w jej dłuższą i droższą poprzedniczkę?

San Juan (bo tak gra nazywa się w oryginale) to też uproszczona wersja Race for the Galaxy (przy jej projektowaniu brał zresztą udział twórca RftG). Koncept jest w zasadzie ten sam - karty, prócz podstawowej zawartości, są jednocześnie walutą i punktami zwycięstwa. Graczom mniej doświadczonym nieco trudno jest powyższe zrozumieć, ale po załapaniu rozgrywka toczy się szybko.

Wady? Talia do gry podstawowej to ponad 100 kart i trzeba to za każdym razem porządnie przetasować, co może być mordęgą. Gra jest też bardzo samotnicza - mamy bardzo niewielki wpływ na to, co robią inni gracze, nawet jeśli używamy kart z dodatku.

Lacerta wydała grę w nowej wersji, gdzie zamiast kartonowych znaczników cen wszystko znajduje się na kartach.