gry planszowe karciane > Carson City: The Card Game
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Carson City: The Card Game

Carson City: The Card Game

Karciane wydanie legendarnej gry Carson City

cena:

74.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 6
wiek: od 12 lat
czas gry: od 30 do 45 min.

wydawca: Quined Games (2018)
projektant: Xavier Georges

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


In Carson City: The Card Game, each player is in charge of developing a city. You and your opponents try to choose the most lucrative parcels of land and buildings, then place these parcels and buildings wisely so as to make your city as prosperous as possible. You can also win the support and gain the help of the most influential people in the city. Do not ignore your opponents as they will try to make the best moves in your stead, with a blind bidding mechanism determining who goes first in each round.

Jak to wygląda ?


Często kupowane razem z Carson City: The Card Game:Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-11-07 Dobra gra, w którą nie będę grać autor: leser

Karciany Carson City, to gra o podstawowych zasadach tak prostych, że zawstydziłaby łatwością ich przedstawienia niektóre gry dla dzieci.
Oczywiście do tych podstawowych zasad dochodzą specjalne umiejętności budynków i postaci... Ale i to nie stanowi specjalnego problemu. Nie ma tu nic specjalnie skomplikowanego, przy minimum uwagi graczy niczego nie trzeba będzie kilkukrotnie powtarzać, czy sprawdzać w instrukcji. A jeśli ktoś grał w wersję planszową, to w ogóle da zasad nie będzie musiał zaglądać, bo gra karciana korzysta w większości z tych samych zdolności.
Mimo tego gra karciana jest kompletnie inna od swojego starszego odpowiednika - lżejsza, szybsza, bardziej pasjansowata.
Dlaczego w nią zatem nie zagram? Ze względu na morderczo długie i uciążliwe punktowanie. Rozgrywka toczy się szybko, sprawnie o sympatycznie, lecz niestety znajduje finał w mozolnym przeliczaniu punkcików, gdzie sztuką jest nie zaliczyć żadnej pomyłki.