gry planszowe karciane > Attack on Titan: Deck-Building Game
GRY KARCIANE
logo przedmiotu Attack on Titan: Deck-Building Game

Attack on Titan: Deck-Building Game

Gra karciana oparta na motywach anime Attack on Titan

cena:

149.90 119.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 1 do 5
wiek: od 15 lat
czas gry: od 60 do 90 min.

wydawca: Cryptozoic (2016)

wersja językowa: angielska
instrukcja: angielska

Opis


The last human city is under attack by giant, fearsome Titans and it's up to your team to stop them!

Based on the action from the world-renown Attack on Titan anime and manga series, in the cooperative Attack on Titan: Deck-Building Game you and your fellow players will battle relentless Titans for humanity's very survival. Collect the weapons and tactics you need, then test your mettle on the wall before it's too late.

Play as Eren, Mikasa, Armin and many others as you struggle to keep the Titans at bay. New to this Cerberus Engine game is movement. The location of your Hero in the game area matters. Protect the walls or watch them crumble, but do not lose hope, no matter the odds and no matter who among you falls to the onslaught. It may soon be up to you to land the killing blow that will turn the tide of battle...

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2020-05-19 On that day, mankind received a grim reminder autor: maruniewicz

System Cerberus Engine autorstwa Cryptzoic to system napędzający Lord of the Rings: Deck building game, popularne ostatnio DC: Pojedynek Bohaterów czy właśnie karciankę opartą na anime Attack on titan.
Powyższe gry bywają krytykowane (czy słusznie, to inna sprawa) za nadmierne uproszczenie, gdyż w przeciwieństwie to współczesnego standardu, oferują tylko jeden zasób, który generują karty - Power. Moc posłuży nam tak do zakupu nowych kart jak atakowania przeciwników. I tutaj pazur pokazuje właśnie AoT, gdyż mamy do dyspozycji kolejną walutę- Ruch. W trakcie gry, oprócz działań typowych dla gier gatunku będziemy przemieszczać się między 5 częściami Murów, by zakupić czy zaatakować odpowiadające danej części karty. Wprowadza to bardzo elegancko typowo planszówkowy mechanizm do klasycznej do bólu mechaniki. Całość jest zaskakująco klimatyczna, podobnie jak w Alienie (z którego, mam wrażenie - pomysł czy dwa sobie luźno pożyczono- za co twórcom chwała!), czujemy presję upłwającego czasu i konieczność walki, czasem na kilku frontach. Tytani są potężni, mury i nasi bohaterowie dość wątli. I bardzo dobrze, gry kooperacyjne, by chciało się do nich wracać powinny być stosunkowo trudne.
Gra jest kompaktowa, ma świetną wypraskę (mieszczącą karty w koszulkach!). Kadry z serialu znamy, ale oszczędna kolorystyka oprawy kart służy klimatowi.
Ostrożnie podchodziłem (mimo sympatii do serialu) do tej pozycji, ale jednak- gra jest naprawdę solidna. Pomysł na poruszanie się jest rozwiązany prosto i zgrabnie, świetnie spaja się z tematyką i po kilku kolejkach wydaje się całkowicie naturalny. Sama gra jest emocjonująca, szczególnie gdy z karty wyłazi nam z talii szczególnie paskudny niemilec (tzn jeden z imiennych tytanów, nazywanych tutaj archenemies). Warto dodać, że możemy grać jako jeden z 8 bohaterów, a ich zdolności dobrze oddają charaktery znane z animacji.
Przyczepić mogę się jedynie do kartonowych żetonów do oznaczenia obrażeń. Są cienkie i zdecydowanie za małe. Ale to niewielka, budżetowa gra, a same tokeny nietrudno czymś zastąpić.
Jeżeli tylko gra będzie dostępna, polecam serdecznie! Naprawdę dobra wariacja na temat deck-buidlingu i przy tym jedna z najbardziej klimatycznych gier gatunku.