GRY KARCIANE
logo przedmiotu Siedem

Siedem

Poczuj magię liczby siedem!

cena:

33.90 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: od 2 do 4
wiek: od 7 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Fox Games
projektant: Jason Tagmire

wersja językowa: polska

Opis


Od zarania dziejów liczbie 7 przypisywano wyjątkowe znaczenie i cechy magiczne. Miała stanowić źródło ponadnaturalnych mocy oraz klucz do wytłumaczenia niezwykłych wydarzeń.

W Siedem gracze dysponują wszystkimi nadprzyrodzonymi atrybutami siedmiu najsłynniejszych liczb 7 w całej historii ludzkości!

Wykorzystaj moce 7 mórz, 7 cudów świata, 7 fortun, 7 grzechów głównych, 7 kolorów, 7 etapów życia człowieka oraz 7 cnót boskich aby pod koniec gry mieć jak najwięcej punktów. Używaj umiejętności kart, aby wykorzystać drzemiącą w nich moc do pokonania przeciwników.

W trakcie rozgrywki gracze wykładają karty na stół. Układają je odpowiednio w siedmiu kolumnach i używają mocy swojej karty. Gdy do którejkolwiek z kolumn zostanie dołożona siódma karta, rozgrywka się kończy, a gracze liczą punkty z kart, które mają na ręce. O punktacji decydują również karty zagrane na stół.


Zawartość pudełka:
49 standardowych kart (po 7 każdego typu)
4 karty pomocnicze
instrukcja

Jak to wygląda ?


Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-02-27 Fenomen autor: Damian Zagrodzki

To niesamowite, że nie trzeba wpychać do pudełka tony plastikowych figurek, niezliczoną liczbe przeróżnych żetonów i znaczników, ogromnych plansz modulowanych czy innych tego typu rzeczy aby gra dawała dużo możliwości, sprawiała frajde z gry, cieszyła oko, pozwalała na rywalizacje z dozą kombinowania.
Tym właśnie jest te zaledwie 49 kart. Niewiele, a daje tak wiele. Zasady proste do wyjaśnienia, partie szybkie i chce się więcej, szczęście i umiejiętne kombinowanie to droga do wygranej.
Częsty gość u mnie na stole, który szybko z niego nie znika. Im więcej się gra w siedem partie stają się dłuższe i bardziej zaciekłe. Mały rozmiar pozwala zabrać i zagrać dosłownie wszędzie. Gorąco polecam.
dodano: 2017-07-11 Jedna z tych fajnych małych karcianek autor: flowermaiden

"Siedem" to małe pudełeczko z talią kart dającą naprawdę fajną zabawę. Zasady są proste, choć sposób myślenia potrzebny w tej grze wymaga chwili namysłu i "załapania". Każdy z graczy ma w ręku 3 kart i zrzuca się z jednej z nich w każdej rundzie oraz dobiera jedną ze stosu dobierania. 7 rodzajów kart o różnych mocach w 7 różnych kolorach daje nam mnóstwo kombinacji i nieraz trzeba pomyśleć jak najlepiej wykorzystać to, co mamy w danej chwili na ręce. Możemy coś podebrać przeciwnikom, możemy coś dołożyć na stół lub zabrać ze stołu. Dzięki ich "mocom" manipulujemy tak kartami, aby na koniec mieć na ręce najwyższe cyfry z możliwych. A końcem gry też możemy manipulować. Gra się szybko, ale trzeba pomyślunku, żeby coś ugrać. Zrzucanie na chybił trafił kart raczej nie da nam zwycięstwa. "Siedem" trwa maksymalnie 30 minut (choć jak gram we dwie osoby, to można i w 15 minut skończyć).

Karty są porządne, z fajną lnianą powierzchnia, w rozmiarze standard european. Grafiki są ładne i kolorowe, miło się je trzyma w ręce. Jednak do tej gry temat jest zupełnie zbędny - wystarczyłyby cyfry i kolory bez ilustracji. Ja jednak lubię jak na kratach coś się dzieje, więc dla mnie jest to na plus.

Polecam tę małą karciankę. Jest szybka, wymaga pokombinowania, pozwala na trochę negatywnej interakcji między graczami. Po jednej partii mam zawsze ochotę na jeszcze jedną.