gry planszowe karciane > 7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon
GRY KARCIANE
logo przedmiotu 7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon

7 Cudów Świata: Pojedynek - Panteon

I rozszerzenie do gry 7 Cudów Świata: Pojedynek

cena:

64.90 58.00 PLN
wysyłamy w: niedostępny

Podstawowe informacje:


liczba graczy: 2
wiek: od 10 lat
czas gry: ok. 30 min.

wydawca: Rebel.pl (2016)
projektant: Antoine Bauza

wersja językowa: polska

Opis


Dodatek Panteon wprowadza antycznych bogów do gry "7 Cudów Świata: Pojedynek". Teraz gracze mogą ubiegać się o przychylność bóstw z pięciu różnych kręgów kulturowych i skłonić je wszystkie do roztaczania swojej opieki nad ich miastem. Z pewnością pomoże w tym budowa bogatej świątyni ku czci wybranego patrona lub patronki albo poświęcenie im jednego z dwóch nowych Cudów Świata dostępnych w dodatku.

Starożytni Grecy i Rzymianie wierzyli, że sposobem na dostąpienie boskich łask jest podarowanie bogom czegoś w zamian, złożenie daru lub przysięgi. Nie inaczej jest w dodatku Panteon - jeśli oczekujesz przysługi od jakiegoś boga - nie możesz pozostać mu dłużny.

Podczas Ery I będziesz zbierać żetony Mitologii pozwalające wybrać, które bóstwo zamieszka w Panteonie, oraz żetony Darów, dzięki którym zaskarbisz sobie ich przychylność. Później, w Erze II i III możesz obudzić boga lub boginię w Panteonie zamiast dobierać kartę. Jeśli zapewnisz bóstwu to, czego od Ciebie żąda, możesz umieścić je obok swojego miasta.

Era III wprowadza kolejny aspekt starożytnych religii - obszar rytualny. Grając w Panteon zamiast trzech kart Gildii do talii wtasowuje się trzy karty Wielkich Świątyń - każda z nich odpowiada innej kulturze śródziemnomorskiej. Jeśli bóstwo czczone w danej świątyni jest Ci przychylne, możesz zbudować ją za darmo. Na przykład mając wsparcie Izydy możesz zbudować świątynię egipską, a wsparcie Enki pozwoli Ci wznieść świątynię mezopotamską.

7 Cudów Świata: Pojedynek to dwuosobowa gra o prostej mechanice, która oferuje graczom bardzo wiele ciekawych wyborów, jednocześnie posiadając kilka dróg wiodących do zwycięstwa.


Gra otrzymała nagrodę Golden Geek Award, jako zwycięzca w kategoriach "gra dwuosobowa" i "gra karciana". Zajęła też trzecie miejsce w kategorii "gra roku", drugie miejsce w kategorii "gra strategiczna".

Gra otrzymała nagrodę "Gra Planszowa - Nagroda Graczy 2015" przyznaną w wyniku głosowania przez graczy na kanale GameTroll TV.

Recenzje naszych klientów:


zaloguj się jeżeli chcesz dodać własnądodano: 2019-05-06 można dodać do podstawy, ale nie jest to must have autor: olenka1301

Ciekawy dodatek, dobrze dopasowany do podstawowej wersji gry. W moim odczuciu nie jest on jednak konieczny, bo nie zwiększa istotnie przyjemności z gry. Podstawa to jednak ideał sam w sobie ;D Dodatek urozmaica grę dodając możliwość wykonania dodatkowego ruchu w 3 rundzie, co jest naprawdę ok. W rundach 1 i 2 to - w określonych sytuacjach - obowiązek wyboru bóstw / benefitu w odkrytej religii - ten element jest raczej "sztucznym", "wymuszonym" momentem w dotychczas płynnej grze więc jakoś nie wielbię całości ;) Ale raz na jakiś czas wersję podstawową można mimo wszystko ubogacić.
dodano: 2017-07-13 Miłe urozmaicenie autor: stokroteczka15

Póki co podstawka "Pojedynek" jest naszą ulubioną grą dwuosobową (nasza kolekcja się powiększa - ale póki co spośród gier dwuosobowych Pojedynek jest na pierwszym miejscu). Po dodatku Panteon spodziewaliśmy się wiele. Trzeba przyznać, że komponentów w zestawie jest sporo. Są one dobrze wykonane, a sama plansza Panteonu idealnie wpasowuje się w resztę planszy. Kart bóstw jest po 3 dla każdej z cywilizacji (moim zdaniem idealnie byłoby po 5). Super sprawą jest dodatek dwóch nowych kart cudów(aż się prosi o jeszcze chociaż 4, bo cuda z podstawki się już nam oparzyły). Wprowadzona 4 akcja wprowadza zew świeżości do gry. Jednym słowem bardzo często graliśmy w samą podstawkę "Pojedynek", będziemy grać z rozszerzeniem, ale nie jest ono naszym zdaniem na tyle niezbędne, żeby przyszłe partie rozgrywać tylko z nim.